Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

webasto - problem z uruchomieniem

Elektryka
ODPOWIEDZ
tomek_toudi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 09 sty 2010, 13:53
Lokalizacja: malopolska

webasto - problem z uruchomieniem

Post autor: tomek_toudi » 09 sty 2010, 13:59

zastanawiam się gdzie znajdują się bezpieczniki od webasto w moim a6... duzo czytalem na forum ale tego niestety nie udalo mi sie znalezc.. dodam ze to model benzynowy... kupilem nawet pilot t90 bo nie bylo... nie wiem jak zaprogramować go i wogole urchomic to ogrzewanie... proszę o pomoc...
Ostatnio zmieniony 09 sty 2010, 14:08 przez tomek_toudi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
goly191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2027
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:43
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: goly191 » 09 sty 2010, 14:30

tomek_toudi pisze:nie wiem jak zaprogramować go i wogole urchomic to ogrzewanie... proszę o pomoc...
jeżeli nie posiadasz sam kompa, żeby się podpiąć to wybierz się do kogoś kto taką możliwość ma i obcykany w temacie
bo sam bez niczego to raczej nie zdziałasz bez sprzętu (aby się podłączyć i zobaczyć co boli)
w instrukcji obsługi jest pokazane gdzie bezpieczniki o od czego są (jeżeli masz) jeżeli nie masz to na forum jest np
a6-c6-instrukcja-pl-pdf-vt7797.htm

tmr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 770
Rejestracja: 03 gru 2008, 22:44
Imię: Forum Audi
Moje auto: S6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Konin/wlkp
Kontakt:

Post autor: tmr » 10 sty 2010, 05:48

tomek_toudi pisze:zastanawiam się gdzie znajdują się bezpieczniki od webasto w moim a6
dla instalacji fabrycznych - w obudowie bezpieczników po lewej stronie z przodu (strona kierowcy) - numeru nie pamiętam, ale oznaczone "standheizung" :)
dla instalacji dokładanych - mogą być wszędzie... najczęściej w podszybiu.

Procedura zestrojenia pilota z centralką jest dość ... różnorodna :)
Najczęściej wymaga użycia komputera. I sporo by tu pisać o rodzajach postępowania w zależności od obrazu "błędów".
W przypadku niektórych instalacji (zakładając że nie ma błędów samej instalacji, nie masz upalonych bezpieczników pompy paliwowej, sterownika, samego piecyka itd...) - można spróbować "strojenia" pilota w następujący sposób: przy wciśniętym przycisku OFF na pilocie (albo ON - nie pamiętam) włączasz zasilanie webasto (jak nie wiesz gdzie jest bezpiecznik - to pozostaje odłączenie klemy aku, wciśnięcie tego OFF czy ON), podłączenie klemy i po kilku sekundach puszczenie guzika.
pozdr
_TMr
Wykonane mody :) :
C6:
- lustreko fotochrom
- bixenony (+AFS) z poziomowaniem i zmywaniem, LED
- MMI High, Navi, BT, TV, DVD, AMI
- elektryczne stołki
- parktronic plus
- ogrzewanie postojowe
- ori kamerka cofania
- TPMS

C7:
- ori kamerka, ori hak

Michal21lbn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 44
Rejestracja: 23 sie 2009, 22:14
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Michal21lbn » 26 sty 2010, 11:22

Jeśli mozna to sie podepne pod temacik :D uzywal ktos teraz webasto przy -25 ???? zastanawiam sie czy to cos da przy takiej tem. :/ no i czy aku mi nie padnie chociaz ma dopiero pol roku:) i moze ktos wie ile wczesniej trzeba je ustawic bo nawet pilota nie posiadam do tego ( chyba nawet nie bylo) generalnie chodzi mi o dlugosc cyklu grzania itp :) <ok>

Awatar użytkownika
golob
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 293
Rejestracja: 08 mar 2009, 23:22
Lokalizacja: Wro

Post autor: golob » 26 sty 2010, 13:44

Masz webasto i go nie uzywasz w takich warunkach???

Ja nie mam, ale codziennie rano z zazdrością patrze na sąsiada który ma Mazde 6 i kiedy ja skrobie szyby, albo odgarniam śnieg to u niego już jest sucho, śnieg sam spływa, tylko przychodzi odpala i odjeżdża.

Michal21lbn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 44
Rejestracja: 23 sie 2009, 22:14
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Michal21lbn » 26 sty 2010, 13:58

no nie bardzo wiem jak to ustawic. nie ma pilota jest tylko mala konsola webasto i pare guzikow

tmr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 770
Rejestracja: 03 gru 2008, 22:44
Imię: Forum Audi
Moje auto: S6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Konin/wlkp
Kontakt:

Post autor: tmr » 26 sty 2010, 16:11

U mnie z grzaniem i silnika i kabiny webasto potrzebuje jakies 30 minut, żeby było w miarę komfortowo :) (to znaczy silnik z temp=30-50 stopni, rozmrożone szyby i ciepło w środku).
I oceniam to tak samo wysoko jak kiedyś klimę w mercu kolegi (1989 rok ... :lol: ).
Sprawdź czy ustrojstwo wogóle działa i dołóż tam centralkę jakiegoś T70-T92 z pilotem za parę złotych :) - będziesz wniebowzięty.
Aku wytrzyma ... ;-) choć zrozumiałe że jak ustawisz klimatronik na pełen nawiew to sama dmuchawa będzie ciągła z 500Watt i aku (60-80 Ah) nawet nowe zdechnie po 90 minutach takiego grzania :)
pozdr
_TMr
Wykonane mody :) :
C6:
- lustreko fotochrom
- bixenony (+AFS) z poziomowaniem i zmywaniem, LED
- MMI High, Navi, BT, TV, DVD, AMI
- elektryczne stołki
- parktronic plus
- ogrzewanie postojowe
- ori kamerka cofania
- TPMS

C7:
- ori kamerka, ori hak

Michal21lbn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 44
Rejestracja: 23 sie 2009, 22:14
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Michal21lbn » 26 sty 2010, 21:52

tak a propo instrukcji :) posiadał by ktos moze ksiazke do mojego modelu ??<ok>

mareq
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 27 gru 2009, 19:57
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: mareq » 29 paź 2012, 07:05

Witam
Posiadam Webasto i mam problem z odpaleniem auta/silnika kiedy z niego kozystam. Kiedy jest ponizej 5 C auto juz nie chce odpalic, piluje i piluje a z tylu tylko bialy dym w duuuzej ilosci. Odpali gdzies po 5 - 6 probie. Tak sie dzieje kiedy uzywam webasto w temperaturach -10 do +5 C . W ASO stwierdzili ze wszystko sprawne a moj mechanik twierdzi ze to nie nowosc, ze czujnik temeratury plynu chlodzacego jest na gorze bloku silnika i jak sie plyn nagrzeje , cieplo idzie do gory, to nie daje sygnalu do grzania swiec zarowych i stad nie moze odpalic silnika. Ponizej -10C webasto nie daje rady tak nagrzac dlatego czujnik zapala swiece i auto odpala od reki. No i tak na logike ma to sens, ale az nie moge uwierzyc, zeby Audi taki banalny blad przy konstrukcji zrobilo i jesli nawet to nie bylo na to zadnej akcji serwisowej. Jak to dzieje sie u Was, przy silniku 3.0 tdi ???

laser19821
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 139
Rejestracja: 29 sty 2012, 09:14
Imię: Damian
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: laser19821 » 28 gru 2012, 00:15

Witam mam oryginalne webasto z pilotem kiedy chcę włączam je pilotem w zimę webasto w lato chłodzenie przy tem ok 5 stopni samo się załącza i dogrzewa silnik pozdro

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga