Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[a6 c5] kodowanie pilota do drzwi

Elektryka
Awatar użytkownika
mruczek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 23 lis 2008, 18:50
Lokalizacja: podkarpacie/korczowa

[a6 c5] kodowanie pilota do drzwi

Post autor: mruczek » 25 sty 2010, 16:44

witam was moze ktos wie jak sie koduje pilota gdyz na tych mrozach przestało działac zamykanie drzwi pilotem ,niewiem czy to pilot czy jakas moze czujka przy zamku zostawiłem kluczyk na mrozie i moze sie rozkodował w co wątpie pomózcie
mruczeksp

Awatar użytkownika
Splawik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 105
Rejestracja: 02 sie 2009, 09:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Splawik » 25 sty 2010, 16:48

mruczek pisze:niewiem czy to pilot czy jakas moze czujka przy zamku zostawiłem kluczyk na mrozie i moze sie rozkodował w co wątpie pomózcie
A może baterie padły na mrozie. To chyba będzie najtaniej.

Awatar użytkownika
goly191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2027
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:43
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: goly191 » 25 sty 2010, 17:05

mruczek pisze:moze ktos wie jak sie koduje pilota
wkładasz kluczyk do zamka
naciskasz guzik zamykania na pilocie (trzymając) przekręcasz w prawo (czyli zamykasz)
powtórzyć jak nie załapie za pierwszym razem

łukaszgdynia
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 233
Rejestracja: 28 gru 2008, 19:30
Lokalizacja: gdynia chylonia

Post autor: łukaszgdynia » 25 sty 2010, 17:17

goly191 pisze:
mruczek pisze:moze ktos wie jak sie koduje pilota
wkładasz kluczyk do zamka
naciskasz guzik zamykania na pilocie (trzymając) przekręcasz w prawo (czyli zamykasz)
powtórzyć jak nie załapie za pierwszym razem



raczej to nie powinno zadziałać to jak mnie pamięć nie myli to trzeba włożyć do stacyjki i przekecić 2 kluczyk a ten programowany tak jak ty piszesz w zamku przekrecac i naciskac
audi the best

Awatar użytkownika
mruczek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 23 lis 2008, 18:50
Lokalizacja: podkarpacie/korczowa

Post autor: mruczek » 25 sty 2010, 17:26

baterie kupiłem nowe!!!! i jest jeszcze problem bo popszedni własciciel powyciągał wkładki w zamkach i nie moge zamknąc auta w zaden sposób i jeszcze jedno posiadam tylko jeden kluczyk
mruczeksp

Awatar użytkownika
goly191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2027
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:43
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: goly191 » 25 sty 2010, 18:31

łukaszgdynia pisze:raczej to nie powinno zadziałać to jak mnie pamięć nie myli to trzeba włożyć do stacyjki i przekecić 2 kluczyk
a jednak Cie myli
bo sam robiłem opisanym przeze mnie opisem i zadziałało, jak i inni się już nie raz wypowiadali na ten temat i nie przypominam sobie, aby był potrzebny drugi kluczyk

Awatar użytkownika
kameleon
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 10 mar 2009, 20:26
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: kameleon » 25 sty 2010, 21:46

Panowie poniżej wycinek z instrukcji obsługi - powinno rozwiać wszelkie wątpliwości :)

Obrazek

pozdrawiam
Kameleon

Awatar użytkownika
SeBa009
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 26 paź 2014, 00:16
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: SeBa009 » 02 lis 2014, 13:05

Witam.... Panowie troszke odswierze temat... posiadam kluczyk scyzoryk i jeden zwykly mam tez pilot osobny chyba od alarmu ktory ladnie zamyka i otwiera samochod z tym ze chcial bym otwierac samochod scyzorykiem probuje zaprogramowac pilot zgodnie z waszymi instrukcjami ale nic nie zdzialalem:D wkladam kluczyk ten zwykly do stacyjki, wlaczam zaplon, wkladam scyzoryk w zamek trzymam przycisk zamykania i przekrecam kluczyk zamykajac auto, migna kierunkowskazy i tyle cisza, wyciagam kluczyk naciskam przyciski i okolo 4 razy mrugna kierunki ale zamek sie nie otwiera ani nie zamyka z tego pilota... zmienilo sie tylko to ze teraz jak przekrece kluczyk i wlacze zaplon to auto sie zamyka a jak zgasze to sie otwiera;D pomocy panowie:(
AUDI JEST BOGIEM! PRĘDKOŚĆ NAŁOGIEM! TURBO PODSTAWĄ! DRIFTING ZABAWĄ :)

sash997
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 187
Rejestracja: 05 kwie 2013, 20:14
Lokalizacja: wieluń

Post autor: sash997 » 02 lis 2014, 14:11

spróbuj vagiem,dodawałem VCDSem kilka razy klucze w c5 i nigdy nie było problemu(warunek to sprawne piloty bo zdarzają sie dość często niesprawne)
pomoc w sprawie pieców webasto

Awatar użytkownika
SeBa009
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 26 paź 2014, 00:16
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: SeBa009 » 02 lis 2014, 14:19

Pilot sprawny bo jak przy probie programowania nacisne przycisk to mrugna kierunkowskazy:( a pozniej cisza:(
AUDI JEST BOGIEM! PRĘDKOŚĆ NAŁOGIEM! TURBO PODSTAWĄ! DRIFTING ZABAWĄ :)

sash997
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 187
Rejestracja: 05 kwie 2013, 20:14
Lokalizacja: wieluń

Post autor: sash997 » 02 lis 2014, 16:46

no to chyba zostaje Ci spróbować vagiem
pomoc w sprawie pieców webasto

Awatar użytkownika
SeBa009
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 26 paź 2014, 00:16
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: SeBa009 » 02 lis 2014, 22:34

No chyba tylko to zostaje :) dzieki wielkie za podpowiedz:) dam znac jak to ogarne:) pozdrawiam :)
AUDI JEST BOGIEM! PRĘDKOŚĆ NAŁOGIEM! TURBO PODSTAWĄ! DRIFTING ZABAWĄ :)

Awatar użytkownika
phpbb3 forum A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1267
Rejestracja: 20 maja 2010, 19:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: phpbb3 forum A6 » 04 lis 2014, 16:46

SeBa009 pisze:Witam.... Panowie troszke odswierze temat... posiadam kluczyk scyzoryk i jeden zwykly mam tez pilot osobny chyba od alarmu ktory ladnie zamyka i otwiera samochod z tym ze chcial bym otwierac samochod scyzorykiem probuje zaprogramowac pilot zgodnie z waszymi instrukcjami ale nic nie zdzialalem:D wkladam kluczyk ten zwykly do stacyjki, wlaczam zaplon, wkladam scyzoryk w zamek trzymam przycisk zamykania i przekrecam kluczyk zamykajac auto, migna kierunkowskazy i tyle cisza, wyciagam kluczyk naciskam przyciski i okolo 4 razy mrugna kierunki ale zamek sie nie otwiera ani nie zamyka z tego pilota... zmienilo sie tylko to ze teraz jak przekrece kluczyk i wlacze zaplon to auto sie zamyka a jak zgasze to sie otwiera;D pomocy panowie:(
skoro pilot działa bo kierunki mrugają to oznacza, że łączy się z modułem komfortu i problem może leżeć gdzie indziej. ten dodatkowy pilot może wskazywać na zamontowanie innej centralki sterującej zamkami bo ktoś nie mógł sobie poradzić z usterką ( mam niestety taki sam przypadek a winny jest zamek w drzwiach) poczytaj jak sprawdzić moduł zamka drzwi (jest to bardzo fajnie opisane na tym forum) i zrób test żeby go wykluczyć. jeden uwalony mikrostyk w zamku powoduje problemy z zakodowaniem pilota

Awatar użytkownika
SeBa009
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 26 paź 2014, 00:16
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: SeBa009 » 06 lis 2014, 13:45

grzałka dzięki za info :) dziś po otwarciu maski zauważyłem jakąś małą skrzyneczkę z wkładką na malutki kluczyk który posiadam wraz z zestawem kluczyków do auta :D wydaje mi się, że jest to alarm zakładany nie ori:/ a w skrzynce z bezpiecznikami jest tak jak by taki mały przekaźnik z dwoma przewodami :( niestety nie mam zdjęć ale zrobię dziś i wrzucę to może razem coś wymyślimy.... może trzeba się tego pozbyć?? może ten pseudo alarm blokuje kodowanie ori pilota?

Siemka po próbie kodowania pilota vagiem mam problem z adaptracja:( kanał 01 i 21 nie działają ERROR Channel 01 not aviblable :/ w blokach pomiarowych wartość drógiego pola to 0000 a trzeciego 1100 nie wiem juz o co tu chodzi :( help :/

Witam... po 1.5 godzinnej męce i nerwach udało się :) pilot zakodowany wszystko działa jak należy :) dziękuje wszystkim za informacje oraz pomoc :) pomógł VAG ;] pozdrawiam :)
AUDI JEST BOGIEM! PRĘDKOŚĆ NAŁOGIEM! TURBO PODSTAWĄ! DRIFTING ZABAWĄ :)

szybadaudiA6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 44
Rejestracja: 08 gru 2015, 21:56
Lokalizacja: Pyrlandia

kodowanie pilota drzwi brak reakcji na pilota

Post autor: szybadaudiA6 » 16 kwie 2016, 22:22

Witam
pytanie odnośnie pilota
nie można go zakodować próbowane przez vaga i przez kodowania inne napisane na forum
nadmienię że nie można vagiem dodać kluczyków

sprawdzony moduł komfortu nie zalany wszystkie styki czyste
zamykanie z kluczyka drzwi działa prawidłowo wszystkie się zamykają i otwierają z kluczyka


siły moje wyczerpane w tym temacie żadnych błędów w vagu
pytanie co odpowiada za odbiór sygnału z pilota tzw moduł komfortu czy inny element wykonawczy np zamek drzwi kierowcy bo nigdzie nikt tego nie pisze.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga