Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[a6 c52.8 193KM] problem z wyciekiem płynu

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
william
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 188
Rejestracja: 06 paź 2009, 11:30
Lokalizacja: Opole

[a6 c52.8 193KM] problem z wyciekiem płynu

Post autor: william » 12 gru 2009, 14:30

koledzy mam 2 problemy jeden taki ze wycieka mi płyn zauwazylem to po zalozeniu instalacji gazowej a dokladnie po 600 kilometrach od jej założenia widziałem spory wyciek gdzies w polowie auta bylem na kanale i doszedlem ze wycieka gdzies kolo akumulatora i fakt jak tam zagladalem bylo sporo tego plynu nawet byl na akumulatorze gdzie mozna szukac przyczyny czy gazownicy tam mogli cos robnic przy tym??


druga sprawa to taka ze szybko mi sie przelącza z PB na LPG okolo 30 sekund dlatego zawsze przed zapaleniem auta wylączam przelączenie i sam po przejechaniu jakis 1000 1500 metrow sobie przelanczam .Sprawa jest taka ze jechalem ostatnio do sklepu okolo 4 kilometry przelączylem sie na gaz po okolo 1500 metrach poszedlem do sklepu i jak spowrotem jechałem do domu to odrazu jechałem na LPG po przejechaniu 3.5 kilometra czułem minimalne (strzały) i co najleprze auto po chwili mi zgasło była masakra bo akurat skrecałem całe szczescie ze jest hamulec reczny bo bym wyladował w rowie po ponownym odpaleniu i przelaczeniu sie automatycznie na LPG auto gasło i tak bylo z 5 razy po rząd wiec przełączyłem sie na PB i po okolo 5 minutach sprawdzilem spowrotem co sie stanie jak przełącze na LPG ale odziwo nic sie nie stało i normalenie moge jezdzić co to mogło byc ??


Nazywaj poprawnie tematy zgodnie z Regulaminem nazywania tematów!
Ostatnio zmieniony 06 maja 2010, 19:41 przez william, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
fishmanr11
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 417
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:27
Imię: Filip
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.8 174KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: fishmanr11 » 12 gru 2009, 14:53

Kolego . ÂŻe tak powiem czytając o Twoich problemach mam jedną ważną radę . Umawiaj się z kolesiami od gazu żeby porządnie ci wszystko ustawili i skręcili porządnie co trzeba. Ewidentny błąd za błędem gazowników. Spaprali robotę wiec masz na to jakąś gwarancję niech to odkręcą jak tego nie zrobią i będziesz chciał to na własną rękę naprawiać poniesie to ogromne koszty więc jeżeli masz gwarancję to nie czekaj. W innym przypadku jeżeli gwarancji nie masz to muszą Ci pomagać inni koledzy z forum którzy mają pojęcie o instalacjach LPG . Ja wiem tyle ze objawy które masz wskazują ewidentnie na złych monterów LPG
Pytania, problemy... wysyłajcie w moimi postami na Forum Audi A6 C5 silnik 2.8.

Awatar użytkownika
edzioedek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 127
Rejestracja: 08 maja 2009, 15:55
Lokalizacja: Radom

Post autor: edzioedek » 12 gru 2009, 15:23

Trochę dziwne żeby na aku był płyn z chłodnicy tak jak kolega mówi śmigaj do tych co zakładali instalke i niech dokrecaja co powinni...
A to że się za szybka przełącza na LPG to pewnie za mała ustawiona temp przełączania bez kompa się nie obejdzie

Awatar użytkownika
goly191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2027
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:43
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: goly191 » 12 gru 2009, 16:02

william pisze:wycieka gdzies kolo akumulatora
chłodziwo leci do reduktora z nagrzewnicy, która jest w okolicy aku
pewnie tam nie uszczelnili dobrze
zabieraj się do nich i z japą na nich niech poprawiają

Awatar użytkownika
edzioedek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 127
Rejestracja: 08 maja 2009, 15:55
Lokalizacja: Radom

Post autor: edzioedek » 12 gru 2009, 16:19

No właśnie wpinają sie w węże które lecą z silnika do nagrzewnicy ale one znajdują sie pod aku??? tak mi się zdaje

[ Dodano: 2009-12-12, 16:23 ]
Ale to pewnie tam trzeba szukac wycieku...

horacjuszz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 03 cze 2009, 17:06
Lokalizacja: Katowice

Post autor: horacjuszz » 14 gru 2009, 17:55

witam mam taki sam motor, instalacja gazowa założoną dwa lata temu i powiem ci że to z tym płynem to bolączka straszna. Dzieje mi się to samo śmiało można powiedzieć że prawie od początku. Wychodząc z auta czuje sie zapach płynu chłodzącego rozgrzanego do granic możliwości i wiem że to właśnie w tym miejscu leci. Jak uszczelnię w jednym miejscu zaraz zaczyna sie gdzieś indziej odzywać i tak w kółko. ale moja instalacja ma juz troszkę przejechane i jej się nie dziwie. Leć do panów że by poprawili w tym silniku optymalnie gaz przełączać koło 35 do 40 stopni ;). Jeżeli gazownicy zepsuli ci instalację to bardzo szybko zaczną się objawy ciut droższe ;)

Awatar użytkownika
william
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 188
Rejestracja: 06 paź 2009, 11:30
Lokalizacja: Opole

Post autor: william » 06 maja 2010, 19:40

witam wiem ze temat juz troche stary ale nie mialem kompa jesli chodzi o wyciek to pojechalem do gazownikow i zeczywiscie problem byl kolo akumulatora a dokladnie zacisk ktory byl zalozony na wezu ktory chyba wychodzi z nagrzewnicy nie trzymal za dobrze dali tam panowie nowy zacisk i problem z wyciekiem minął pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga