Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6] Problem z nagraniem mapy

Nawigacja fabryczna
ODPOWIEDZ
adam1234

[A6 C6] Problem z nagraniem mapy

Post autor: adam1234 » 23 cze 2008, 21:26

Moje audi jest z 2005r i ma nawigacje między zegarami MMI. Wraz z autem mam płyte zachodniej Europy i chciałem wgrać ściągniętą mape Czechy - Polska według opisu na forum.Nagrywałem programem Clone z profilem Safe disc i na żadnych nośnikach nie chce iść -nawigacja się ładuje a za chwile wyskakuje insert cd. Zdenerwowałem się ale pomyślałem, że coś robie nie tak spróbowałem swoją orginalną płyte zach Europy zegrać na kompa i wypalić według opisu na forum i też nic z tego ale gdy ją najzwyczajniej skopiowałem to poszła-poszła nawet na cd-rw .Prosze niech mi ktoś poradzi co robie żle.
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2013, 20:30 przez adam1234, łącznie zmieniany 2 razy.

m3iaz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 222
Rejestracja: 29 maja 2008, 15:11
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Post autor: m3iaz » 24 cze 2008, 11:57

może zciągnąłeś nie do tej nawigacji. na CD były też mapy do navi PLUS z 98 roku. działa zupełnie inaczej
Quattro ;-)
RNS-e + Bluetooth Tel Interface
Shark Fin
DVD VST + kamera cofania

adam1234

mapa Polski

Post autor: adam1234 » 24 cze 2008, 14:21

zgadzam się mogłem ściągnąć złą mape ale powiedzcie mi dlaczego nie mogę nagrać z orginalnej płyty jak wsadze jej zawartość na dysk twardy. Bo jeżeli nagrałbym z orginalnej płyty i wszystko by chodziło to wtedy nagranie mapy Polski zależałoby tylko od odpowiedniego pliku który podejdzie pod rodzaj nawigacji
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2013, 20:30 przez adam1234, łącznie zmieniany 1 raz.

m3iaz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 222
Rejestracja: 29 maja 2008, 15:11
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Post autor: m3iaz » 24 cze 2008, 15:15

to nie jest takie proste. kłania się informatyka trochę bardziej zaawansowana.
z tego co wyczytałem to po zrobieniu obrazu i nagraniu go (czyt. kopiowaniu z płyty na płytę) wszystko chodzi. a jak kopiujesz tak po prostu to nie chodzi.
moja diagnoza jest prosta. nawi odszukuje w odpowiednim miejscu płyty pliki których prawdopodobnie potrzebuje do rozruchu/sprawdzenia legalności. kopiowanie z dysku twardego na płytę powoduje losowe nagranie plików na powierzchni płyty (w rzeczywistości nie jest to losowe ale nie będę się zagłębiał w teorię). do tego jedna z możliwości to wyszukiwanie BootSector'a (na tej samej zasadzie jak start PC). co za tym idzie podmiana odpowiedniego pliku też nie bardzo wchodzi w grę w taki sposób jak to opisałeś. możliwe że takim programem jak MagicIso (do edycji istniejącego obrazu) można by było coś takiego zrobić ale nie obiecuję sukcesów.
Poza tym wszystkim co napisałem wcześniej jest jeszcze masa innych możliwości które przekreślają "podmianę pliku".
jedyne co ci pozostaje to 2 możliwości. kupić mapę u dealera 8-)
lub poszukać odpowiedniego pliku z obrazem.

PS. ciesz się że nie masz RNSe bo tutaj procedura jest masakryczna...
Quattro ;-)
RNS-e + Bluetooth Tel Interface
Shark Fin
DVD VST + kamera cofania

m3iaz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 222
Rejestracja: 29 maja 2008, 15:11
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Post autor: m3iaz » 24 cze 2008, 22:50

nie narzekam na sygnał ani na pokrycie dróg choć trafiłem na pare dróg których nie było na mojej mapie (mam też tomtoma w firmie i też nie było;-)). dokładność zależy od odbiornika jaki się podłączy i chipa który w nim siedzi. ja nie miałem fabrycznie navi i kiedy wszystko montowałem nie zdawałem sobie dokładnie z tego sprawy. teraz nie wiem co tam siedzi ale nie narzekam...
nie tylko problem tuneli jest tu praktycznie niezauważalny. dla mnie nr 1 jest sprawa dojazdu do miejsca zmiany kierunku (skręcanie na skrzyżowaniu itd). jest pozycjonowanie podwójne i praktycznie dokładnie wiadomo kiedy trzeba skręcić (a nie 5m za skrzyżowaniem).
funkcjonalność jest podobna do innych urządzeń nawigacyjnych. radio, telefon, navi, mp3, zmieniarka, książka adresowa itd. to chyba nawet więcej niż tomtom a wszystko z możliwością obsługi z kierownicy i z wizualizacją między zegarami. ja sobie jeszcze obsługę głosową włączyłem (po angielsku...) i już jest zupełnie bajer ;-)
to jak? jeszcze wolisz tomtom'a???
Quattro ;-)
RNS-e + Bluetooth Tel Interface
Shark Fin
DVD VST + kamera cofania

m3iaz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 222
Rejestracja: 29 maja 2008, 15:11
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Post autor: m3iaz » 25 cze 2008, 08:57

wszystko znajdziesz na allegro.
jeśli masz radio na 2 din (np. symphony lub starsze navi plus CD) to kwestia zamyka się w jednostce centralnej (nawi) i przejściówkach do kabla. czas pracy jakieś 30 min
jeśli masz radio na 1 din sprawa się komplikuje. czas pracy ok 6-8h

jak się zdecydujesz to chętnie pomogę w instalacji
pozdro

[ Dodano: 2008-06-25, 09:00 ]
zapomniałbym jeszcze. trzeba też mieć panel klimatronika przygotowanego pod nawi. ma trochę inny kształt od standardowego. ja z braku odpowiedniego na allegro przerobiłem swój.
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2013, 20:31 przez m3iaz, łącznie zmieniany 1 raz.
Quattro ;-)
RNS-e + Bluetooth Tel Interface
Shark Fin
DVD VST + kamera cofania

m3iaz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 222
Rejestracja: 29 maja 2008, 15:11
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Post autor: m3iaz » 25 cze 2008, 23:23

niestety.ale jak to mój kumpel mawia: człowiek nie jest taki żeby sobie nie poradził ;-)

mnie wyniosło 1800 (navi) + 60 (antena) + 100 (kable) + 500 (zestaw bluetooth) + 54 (antena bluetooth) + 120 (ramka)
Quattro ;-)
RNS-e + Bluetooth Tel Interface
Shark Fin
DVD VST + kamera cofania

m3iaz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 222
Rejestracja: 29 maja 2008, 15:11
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Post autor: m3iaz » 29 cze 2008, 12:08

różnią sie tylko frontem. ja mam w tej chwili jednostkę z audi A3 (front jest zaokrąglony na górnych rogach) a siedzi u mnie w C5 ;-) i pasuje jak ulał. oczywiście ma podmieniony front na ten który pasuje. kodowanie pod C5 to kwestia 5 min...
Quattro ;-)
RNS-e + Bluetooth Tel Interface
Shark Fin
DVD VST + kamera cofania

m3iaz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 222
Rejestracja: 29 maja 2008, 15:11
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Post autor: m3iaz » 30 cze 2008, 21:24

wiem wiem. chodziło mi raczej o kwestię hardwaeru w navi. w C5 wychodziła tylko w modelu 2004 czyli sam początek wprowadzenia tej nawigacji. niestety moja z tego rocznika nie czytała płyt typu DL. trafił się człowiek któremu na eu zachodniej nie zależało więc zamieniłem panele i kodowanie. w obu wszystko jest ok.
Quattro ;-)
RNS-e + Bluetooth Tel Interface
Shark Fin
DVD VST + kamera cofania

m3iaz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 222
Rejestracja: 29 maja 2008, 15:11
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Post autor: m3iaz » 03 lip 2008, 19:00

raczej na większy. dwa mocowania są takie same. pozostałe dwa obciąłem. jest mała szpara ale mam pomysł co z tym zrobić żeby nie raziło oka. jak już skończę robić wszystko co wymyśliłem ;-)
Quattro ;-)
RNS-e + Bluetooth Tel Interface
Shark Fin
DVD VST + kamera cofania

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga