Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Nawiew przestaje grzac

Elektryka
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
remczar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 146
Rejestracja: 19 sty 2008, 17:08
Lokalizacja: Strzegom / Berlin

[A6 C5] Nawiew przestaje grzac

Post autor: remczar » 27 lis 2009, 17:46

Witam,

probowalem znalezc rozwiazanie mojego problemu, lecz mi sie nie udalo, wiec jesli temat z podobnym problemem juz istnieje a ja go przegapilem, to prosilbym o podanie linka i usuniecie tego tematu.

Problem, ktory od jakiegos czasu coraz bardziej mnie denerwuje polega na tym, ze jak rano wsiadam do auta i wlacze ogrzewanie na np. 20 stopni, to po chwili wszystko ladnie grzeje, ale jak przejade jakis kawalek (tak mniej wiecej 10-15 minut) nagle z nawiewow zaczyna leciec zimne powietrze, mimo, ze nic nie zmieniam na climatroniku. Probowalem wlaczac obieg zamkniety na ECON i to troche jakby pomoglo, ale powietrze jest i tak duuuzo chlodniejsze niz na poczatku a po jakims czasie tak samo zaczyna wiac zimne. Nie mam pojecia w czym problem, a przeszkadza to bardzo, jak jest na dworze chlodno, bo nawet sie wnetrze nie zdazy dobrze nagrzac i wieje zimnem.

Zauwazylem, ze jak jade w trasie i wieje juz zimnym i stane na chwile, np. na stacji benzynowej i po jakichs 5-10 minutach wlacze auto to znowu grzeje tak jak powinno, ale oczywiscie tylko przez te kilkanascie minut.

Jesli ktos mial podobny problem i jakos go rozwiazal to prosilbym o pomoc.

Pozdro

Tasior5
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 115
Rejestracja: 07 gru 2008, 14:56
Lokalizacja: Opolskie(K-Koźle)

Post autor: Tasior5 » 27 lis 2009, 19:56

Wydaje mi się , że tak po prostu jest bo jak masz ustawione 20 * to będzie dmuchać takie powietrze aby uzyskać te 20*.A próbowałeś ustawić na większą temp.na climatroniku? (w czasie jazdy)

No albo jakiś czujnik temperatury wewnętrznej źle wskazuje :?:
Pozdrawiam Patryk ;-)

Awatar użytkownika
remczar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 146
Rejestracja: 19 sty 2008, 17:08
Lokalizacja: Strzegom / Berlin

Post autor: remczar » 28 lis 2009, 00:56

nawet jak zmienie w czasie jazdy temperature na 22 czy 23* to i tak dalej leci zimne. Wlasnie jestem po trasie 400km i wiekszosc musialem przejechac w kurtce, bo sie nie dalo wytrzymac. Po prostu w pewnym momencie zamiast goracego powietrza od razu leci zimne, nawet nie ma tego efektu, ze sie powloi schladza, tylko momentalnie. Teraz jeszcze nie jest tak zle, ale jak przyjdzie zima, to nie da sie przeciez jezdzic.

dd.k
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 14 lis 2009, 02:55
Lokalizacja: irlandia

Post autor: dd.k » 28 lis 2009, 02:31

czy probowales poczymac autko na wysokich obrotach przez kilka dziesiat sekund? ja tak mialem jak jezdzilem to temp spadala jak postalo auto lub potrzymalem dluzej na wys. obrotach to zaczelo grzac. nie wiedzialem co jest grane. wiec w momencie kiedy auto bylo zagrzane do 90 st. wymacalem przewody do nagrzewnicy pod deska rozdzielcza kolo nog byly gorace i nagrzew dzialal. w momencie kiedy pojezdzilem troche temp nagrzewu spadla i zatrzymalem sie na drodze sprawdzilem przewody od nagrzewnicy i byly tez zimne a na silniku bylo 90 st. okazalo sie ze mialem zapowietrzony uklad chlodniczy. ale to nie byl koniec bo zapowietrzenie z kas sie wzielo. jak sprawdzilem zbiorniczek z plynem wyrownawczym i odkrecilem dekiel ( na zimnym silniku) to wybilo plyn. otoz powietrze dostawalo sie sie przez uszczelke od glowicy. zadnych innych oznak jej uszkodzenia nie bylo widac i autko mialo kopyto zadnego plynu w oleju. wszystko bylo wpozadku poza nagrzewnica. sprobuj wlasnie sprawdzic przewody do nagrzewnicymoze wyeliminujesz w ten sposob problem jaki ja mialem i bedzie to poprostu zwykla nikomu nigdy nie przysparzajaca problemu elektronika.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga