Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 2,5 TDI] TipTronic - Nie podświetla się [P] Parking

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SCORPI
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 228
Rejestracja: 09 maja 2009, 10:02
Lokalizacja: Gdynia

[A6 C5 2,5 TDI] TipTronic - Nie podświetla się [P] Parking

Post autor: SCORPI » 19 lis 2009, 23:38

Podczas przełączenia się na [P] Parking, nie zawsze podświetla się [P] i nie pokazują się te napisy jak przy [N] a powinny bo wcześniej tak było.

Problem występuje raz na jakiś czas, samochód można odpalić na [P] nawet, gdy jest niepodświetlone, pozostałe biegi podświetla.

Czasem jak poruszam lekko dźwignią na [P] lub po wciskam ten przycisk z boku to pokaże się [P], ale bez napisów, czyli jakby do końca coś nie działało

Link do filmiku nr.1


Link do filmiku nr.2



A powinno być tak jak wcześniej, czyli że pokazują się te napisy przy [P] i [N[ i się podświetla
Link do filmiku


Czy ktoś miał taki problem??
Obrazek
Obrazek
Jeżeli pomogłem. Nie zapomnij kliknąć POMÓGŁ

tomciar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 375
Rejestracja: 31 sty 2009, 17:14
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2004
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI BDH 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: tomciar » 21 lis 2009, 13:25

Objawy wskazują że jest to problem wybieraka - tym podświetleniem biegów sterują podobno magnesiki w tej srebrnej obudowie drążka zmiany pracy skrzyni. Musisz to delikatnie rozebrać i pooglądać - jest tam taka płytka elektroniczna z elementami elektronicznymi, może tam się coś przesunęło - bo raz podświetla innym razem nie.

Awatar użytkownika
SCORPI
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 228
Rejestracja: 09 maja 2009, 10:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: SCORPI » 22 lis 2009, 23:18

Też mi się tak wydaje, że coś się przesunęło.
Bo jak nie podświetla się, [P] to muszę lekko spróbować jeszcze przesunąć dźwignię drążka zmiany biegów od siebie z 2mm i wtedy się podświetli [P]

A stało się to wtedy jak ktoś inny jechał moim autem i stał 2 razy na zjeździe w dół i auto było pochylone do przodu i został wrzucony [P] Parking (bez wcześniejszego zaciągniętego hamulca ręcznego) i wtedy nastąpiło szarpnięcie i musiała zadziałać duża siła na [P]

A jak to delikatnie rozebrać? Jak do tego się zabrać?
Obrazek
Obrazek
Jeżeli pomogłem. Nie zapomnij kliknąć POMÓGŁ

Awatar użytkownika
goly191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2027
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:43
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: goly191 » 23 lis 2009, 11:05

A jak to delikatnie rozebrać? Jak do tego się zabrać?
na 100% na forum jest, czytałem o tym
przeważnie mieli ten problem ziomale co im tip nie działał, okazało się, że faktycznie magnesy powypadały, ale u Ciebie wygląda mi to na coś innego, inne objawy, ale można tam zerknąć
ściągasz ten "dings" pod lewarkiem w dół - ten stożkowy (schodzi łagodnie)
następnie pociągasz wajchę do góry, ale bez wciśniętego sprzęgła, następnie podważasz delikatnie chromową blaszkę - tylko DELIKATNIE
ale zanim się za to zabierzesz, przekop forum, jest dokładnie to opisane wraz ze zdjęciami!!!

edit
a jak z podświetleniem pod przy wybieraku :?:

Awatar użytkownika
SCORPI
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 228
Rejestracja: 09 maja 2009, 10:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: SCORPI » 23 lis 2009, 20:23

Dziś zadzwoniłem do firmy Sosnowski, powiedziałem, w czym jest problem, i trzeba wyregulować Linke koszt 30zł, będę musiał do nich podjechać przy najbliższej okazji.

Chyba, że ktoś już regulował tą Linke i by przedstawił, co i jak??
Obrazek
Obrazek
Jeżeli pomogłem. Nie zapomnij kliknąć POMÓGŁ

Awatar użytkownika
piotrekkawa
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 240
Rejestracja: 30 cze 2008, 14:42
Lokalizacja: Łódź

Post autor: piotrekkawa » 26 lis 2009, 14:22

SCORPI pisze:Dziś zadzwoniłem do firmy Sosnowski, powiedziałem, w czym jest problem, i trzeba wyregulować Linke koszt 30zł, będę musiał do nich podjechać przy najbliższej okazji.

Chyba, że ktoś już regulował tą Linke i by przedstawił, co i jak??
Też borykam się z podobnym problemem i podejrzewam linkę. Ja zdjąłem ta drukowana płytkę i bez problemu mogłem jeździć na wszystkich biegach prócz tipa. U mnie problem polega na tym ,że po wrzuceniu neutrala lub driva palą mi się wsteczne światła i działa parktronik. Dopiero po wrzuceniu na 4 lub3 i z powrotem na D jadę do przodu bez świateł wstecznych. Ktoś mi już mówił że problem tkwi w regulacji linki wybieraka,ale niestety nie bardzo chciał się za to zabrac. Sorki-muszę poprawić-testowałem PRND a nie 432. Za te blokadki odpowiedzialna jest już chyba ta płytka i elektronika a nie linka.

Awatar użytkownika
SCORPI
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 228
Rejestracja: 09 maja 2009, 10:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: SCORPI » 06 gru 2009, 20:15

Po regulacji linki nie ma już tego problemu, zawsze pewnie podświetla się [P]
Wyglądało to tak jakby drążek był pomiędzy [P] a [R]
piotrekkawa pisze: Też borykam się z podobnym problemem i podejrzewam linkę. Ja zdjąłem ta drukowana płytkę i bez problemu mogłem jeździć na wszystkich biegach prócz tipa. U mnie problem polega na tym ,że po wrzuceniu neutrala lub driva palą mi się wsteczne światła i działa parktronik. Dopiero po wrzuceniu na 4 lub3 i z powrotem na D jadę do przodu bez świateł wstecznych. Ktoś mi już mówił że problem tkwi w regulacji linki wybieraka,ale niestety nie bardzo chciał się za to zabrac. Sorki-muszę poprawić-testowałem PRND a nie 432. Za te blokadki odpowiedzialna jest już chyba ta płytka i elektronika a nie linka.
Według mnie też u ciebie jest to kwestia regulacji linki.
Ale zawsze możesz się upewnić i zadzwonić do firmy Sosnowski - (wpisz w google)
Obrazek
Obrazek
Jeżeli pomogłem. Nie zapomnij kliknąć POMÓGŁ

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga