Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ALL] Przekodowanie oraz spolszczenie nawigacji MMI

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, wzmacniacze, zwrotnice głośnikowe, kondensatory itd.
Zablokowany
McKansy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 135
Rejestracja: 27 paź 2008, 14:02
Lokalizacja: Katowice

[ALL] Przekodowanie oraz spolszczenie nawigacji MMI

Post autor: McKansy » 19 lis 2009, 17:40

Witam,

Wprawdzie nie jest to odpowiednie forum do tego modelu Audi, ale mam po prostu wrażenie, że jest tutaj kilku dobrych speców od takich spraw, więc piszę tutaj.

Otóż znajomy sprowadził z USA Audi A8 D3 2004r. - oczywiście nawigacja w j. angielskim i wszystko inne także. Czytałem już na kilku stronach na temat zmiany języka, tylko nie otrzymałem jedno znacznej odpowiedzi. Jeden pisał, że wystarczy CD włożyć do zmieniarki i otworzyć Update i wszystko samo się zrobi, inni znowu pisali, że podobno można zniszczyć sterownik nawigacji (warty 3000zł), inni zaś, że wszystko się rozkodowuje i trzeba na nowo kodować sterowniki :shock:

Czy mógłby mi ktoś podać dobrą odpowiedź, a jeszcze lepiej jakąś instrukcję co i jak po kolei wykonać (oczywiście jeśli się da bez jakiegokolwiek uszkadzania czegoś), aby zmienić język nawigacji na j. polski, ew. czy trzeba przekodowywać (wydaje mi się, że tak) sterownik na Europę (po wejściu na VAG'a nazwa sterownika pisze: "Telematik USA") ? Bardzo bym prosił, nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z czymś takim, więc jak co jestem laikiem :mrgreen:

Z góry bardzo dzięki,
Pozdrawiam!

Damyk

Post autor: Damyk » 20 lis 2009, 19:57

Ten opis jest do RNS-D. Kolega w A8 ma MMI 2G. Aby przeprogramować MMI USA na Europę nie wystarczy przekodować sterownik, trzeba zrobić aktualizację oprogramowania. Opis jest tu: https://a6klub.pl/a6-c6-mmi-update-opis-aktualizacji-fotorelacja-ver02-vt7996.htm?sid=2dc5f6ab72f4fe53912943ce9000632f Aby MMI przyjęło aktualizację trzeba w ukrytym menu zaznaczyć opcję: Ignore Region Code.

Zablokowany

Wróć do „Car Audio”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga