Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 2.4 97r] szarpnięcie przy zmianie biegu w automacie

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
ceza
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 11 lis 2009, 18:17
Lokalizacja: Toruń

[A6 C5 2.4 97r] szarpnięcie przy zmianie biegu w automacie

Post autor: ceza » 11 lis 2009, 18:30

Jak w temacie mam problem a mianowicie nie dawno byla rozbiona skrzynia biegów i wymiana sprzęgła hydrokinetycznego i pare inny rzeczy, bylo wszystko ok ale od pewniego czasu jak sie ruszy na wyzszych obrotach to odczuwalne jest dziwne udeżenie i szarpniecie przy jechaniu. Dodam ze na niskich obrotach nie ma miejsca takie cos ale wiadomo jak to na polskich drogach trzeba czasami szybciej ruszyc i przeszkadza to w jezdzie... dodam ze jazda automatem.

Awatar użytkownika
goly191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2027
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:43
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: goly191 » 11 lis 2009, 18:47

ceza pisze:nie dawno byla rozbiona skrzynia biegów i wymiana sprzęgła hydrokinetycznego i pare inny rzeczy
samemu, czy w autoryzowanym warsztacie :?:
jak warsztat, to na gwarancje
jak samemu to już gorzej :-/
zastanawia mnie jedno w tym szarpaniu, a mianowicie, czy filtr w skrzyni, może powodować takie objawy :roll:

piter

Post autor: piter » 11 lis 2009, 19:28

Podłączę się pod pytanie kolegiceza, u mnie występuje to samo zjawisko i też nie wiem co to może być przyczyną, a również miałem remontowaną skrzynię. Poza tym skrzynia pracuje idealnie. Zauważyłem że nigdy te zjawisko nie występuje przy całkowicie zimnym silniku, czyli jak olej w skrzyni jest całkiem schłodzony, przez co gęstszy. Kolego ceza, może masz tak samo u siebie? Obstawiam zły dobór oleju przez skrzyniarza. Zalany mam castrol transmax Z pełny syntetyk. Może ktoś w temacie wypowie się na temt tego oleju?

Awatar użytkownika
goly191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2027
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:43
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: goly191 » 11 lis 2009, 23:07

piter pisze:Obstawiam zły dobór oleju przez skrzyniarza. Zalany mam castrol transmax Z pełny syntetyk. Może ktoś w temacie wypowie się na temt tego oleju?
ja się wypowiem, albo nawet pokażę :-P
zostało wystarczająco udowodnione, że w skrzyni jak w serwisie ASO jest olej ESSO
w ASO jest sprzedawany olej o oznaczeniu BG052162A2 (gdzie końcówka to rozmiar bańki)
olej ESSO w świadectwie kwalifikacji ma oznaczenie VW TL 52162, więc sprawa jasna
co do castrol transmax Z to też dobry olej, tak przynajmniej czytałem, nie wiem jakie ma oznaczenie, z tego co czytałem leje go SSerwis Sopy, a oni gówna nie laliby, jedno co mnie dziwi, czemu nie leją ESSO
tu jest świetny tutorial na temat tiptronica
all-tiptronic-zf-zbior-wiedzy-wymiana-f ... t10267.htm
co do szarpnięć skrzyni, sam z tym walczę, jest gdzieś mój temat na forum, wpienia mnie jedno, że problem się zaczął od właśnie wymiany oleju, a zalali mi ESSO, nie robiłem tego w ASO, ale w bardzo dobrym serwisie, jedyne co mnie zastanawia to czy to nie wina filtra, postaram się jeszcze raz wymienić olej na filtr z ASO
chociaż byłem na diagnozie, gdzie stwierdzono, że to raczej problem elektryki niż samej skrzyni
walczę z błędem 01119 - sygnał rozpoznania biegu - zasięgu biegów, występuje nie w skrzyni tylko w ABSie, nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi o co chodzi z tym błędem
wydaje mi się, że podawany jest za duży sygnał przy zmianie biegu i występuje szarpnięcie, tylko dlaczego to jest w ABSie, tego nie wiem, przeczytałem już książkę na ten temat w necie, ale nikt nie opisał o co chodzi z tym błędem

Awatar użytkownika
adsense1234
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 184
Rejestracja: 11 lut 2008, 15:59
Imię: adsense
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI BFC 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Google
Kontakt:

Post autor: adsense1234 » 12 lis 2009, 00:26

chlopaki jest to wina poduszki pod silnikiem przeraibialem to juz dwa razy

Awatar użytkownika
goly191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2027
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:43
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: goly191 » 12 lis 2009, 08:09

koper86 pisze:chlopaki jest to wina poduszki pod silnikiem przeraibialem to juz dwa razy
wymienione mam poduszki silnika i skrzyni - wszystkie w ori LMO
problem w tym, że u mnie to się odbywa nie zawsze, jakieś 30% jazdy, a 70% jest nieodczuwalne przełączanie

Awatar użytkownika
lemexx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 54
Rejestracja: 05 mar 2012, 15:56
Lokalizacja: Łobez

Post autor: lemexx » 03 sie 2012, 19:29

ja cZASAMI ODCZUWAM LEKKIE SZARPNIECIE PRZEWAZNIE PRZY ZMIANIE Z 4 NA 5 NIE WIEM KIEDY MIALEM WYMIENIANY OLEJ CZY TO MOZE BYC PRZYCZYNA?????

Forum Audi A7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1663
Rejestracja: 08 wrz 2009, 17:35
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Forum Audi A7 » 03 sie 2012, 21:45

ja cZASAMI ODCZUWAM LEKKIE SZARPNIECIE PRZEWAZNIE PRZY ZMIANIE Z 4 NA 5 NIE WIEM KIEDY MIALEM WYMIENIANY OLEJ CZY TO MOZE BYC PRZYCZYNA?????
Oczywiście.
Bo również może nie być stanu, olej stracił parametry lub filtr brudny.

MiastoTG

Post autor: MiastoTG » 21 sie 2012, 23:40

koper86 pisze:chlopaki jest to wina poduszki pod silnikiem przeraibialem to juz dwa razy
też mam podobne szarpniecie ale w okolicy 3 lub 4 biegu. Czy ta informacja z poduszkami jest pewna ? Które wymienić i jaki to koszt.
Z góry dzięki i pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga