Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Audi A6 C5] problem z zamkiem

Wnętrze
ODPOWIEDZ
biegal-82
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 33
Rejestracja: 30 sie 2009, 12:25
Lokalizacja: pomorskie

[Audi A6 C5] problem z zamkiem

Post autor: biegal-82 » 08 lis 2009, 23:50

dzisiaj rozlorzylem zamek od drzwi kierowcy (krecil sie w kolko)okazalo sie ze brak jest tkz wioselka (ktorys z ostatnich wlascicieli cos skrewil)prosbe mam taka moze ktos ma na sprzedaz takowe wioselko wraz z mocowaniem lub cala wkladke chetnie kupie :?: :?: :?:

biegal-82
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 33
Rejestracja: 30 sie 2009, 12:25
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: biegal-82 » 09 lis 2009, 18:02

tak tylko ze w klapie nie chce mi wejsc kluczyk(widac ktos tego nigdy nie robil tylko na centrala otwieral) raz mi padl juz pilot i dupa polecialem do domu (7km) wzialem drugi i otworzylem teraz mam tylko jednego piklota a drugiego trza zaadaptowac tylko jak skoro zamek w drzwiach sie kreci wkolo <rotfl> <rotfl> <rotfl>

hardy666
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 19 maja 2009, 08:07
Lokalizacja: śląskie,Lubliniec

Post autor: hardy666 » 10 lis 2009, 15:20

ja miałem też włamanie do auta i rozsypali mi cały zamek z klamką , klamke kupiłem na allegroza (50 zł).a bębenek zamka a serwicie audi kosztowało mnie (200zł.) Podałem numer vin i według tego dorobili zamek, tagże mam dalej jeden kluczyk do wszystkiego.
hardy666

biegal-82
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 33
Rejestracja: 30 sie 2009, 12:25
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: biegal-82 » 10 lis 2009, 20:21

ciekawe czy mozna same wioselko kupic ??? :?: :?: :?: moze cos ktos wie :roll:

hardy666
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 19 maja 2009, 08:07
Lokalizacja: śląskie,Lubliniec

Post autor: hardy666 » 10 lis 2009, 21:19

z tego co widziałem jak mi przysłali to wioseło jest w komplecie z całym bębenkiem

[ Dodano: 2009-11-11, 09:23 ]
biegal-82-jak ci zależy na tym wiosełku to ci moge przesłać ten mój staru po włamie ,może sobie coś z tym zrobisz ? Tylko podaj namiary na wysyłke na emaila (czmarecki@op.pl) to ci wyśle gratis tylko zapłacisz sobie za przesyłke.
hardy666

biegal-82
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 33
Rejestracja: 30 sie 2009, 12:25
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: biegal-82 » 11 lis 2009, 12:01

jak bys mogl wyslac to bym byl bardzo wdzieczny (juz ci podaje adres do przesylki) z gory wielkie dzieki

Awatar użytkownika
corel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 346
Rejestracja: 23 cze 2009, 14:09
Imię: Karol
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 ALG 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: corel » 17 lis 2009, 09:32

carlos, powiedz mi jak wchodzisz przez ten bagaznik ? :) nie masz zamknietych tylnych siedzen?

biegal-82
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 33
Rejestracja: 30 sie 2009, 12:25
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: biegal-82 » 17 lis 2009, 19:19

w awancie to raczej nie problem (no chyba ze zamek sie pokielbasil tak jak u mnie)

[ Dodano: 2009-11-17, 19:27 ]
hardy666 przesylka doszla teoretycznie zamek juz mam zrobiony bo wszystko czego nie mam jest w twoim (ladnie ci te lachudry zamek zmielily niech sie do roboty wezma to tez na audi zasloza) jeszcze raz wielkie dzieki zloty czlowiek z ciebie <ok> <ok> <ok>

Awatar użytkownika
corel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 346
Rejestracja: 23 cze 2009, 14:09
Imię: Karol
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 ALG 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: corel » 18 lis 2009, 07:36

carlos, radzilbym Tobie uwazac w momencie jak bedziesz jechal ponad 100 km/h z pasazerami z tylu i zaczniesz gwaltownie hamowac :)

co do zamkow ostatnio przy zamykaniu z pilota nie zamyka mi sie bagaznik musze to robic w manualny sposob... spotkal ktos sie z czyms takim?

hardy666
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 19 maja 2009, 08:07
Lokalizacja: śląskie,Lubliniec

Post autor: hardy666 » 18 lis 2009, 11:01

BIEGAL-82. co ci jeszcze brakuje ,jak będe coś miał to ci pomoge!
hardy666

Awatar użytkownika
Levuss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 440
Rejestracja: 02 mar 2008, 13:09
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Parczew
Kontakt:

Post autor: Levuss » 21 lis 2009, 00:05

Panowie jak dobrze, że trafiłem na ten temat. Ja sam sobie uszkodziłem wiosełko jak demontowałem moduł zamka w drzwiach kierowcy. Mam nowe wiosełka, ale nadal zamek się kręci w koło. Możecie mi powiedzieć jak ma iść ta sprężyna pomiędzy wiosełkiem a bębenkiem zamka?. Mam wrażenie, że ona musi być jakoś specjalnie ułożona by blokować w odpowiednim momencie wiosełko, które otworzy nam drzwi.
Termostat--120zł
Wałki rozrządu--1500zł
Hydraulika--1200zł
W pełni sprawny V6 Tdi --bezcenny

AUDI WYDATKI DZIęKI TECHNICE

Awatar użytkownika
Cancer
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 96
Rejestracja: 05 cze 2009, 21:25
Imię: Wiesław
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: łódzkie

[ A6 C6 ] nie zamyka się klapa bagażnika.

Post autor: Cancer » 22 gru 2009, 13:03

co do zamkow ostatnio przy zamykaniu z pilota nie zamyka mi sie bagaznik musze to robic w manualny sposob... spotkal ktos sie z czyms takim?[/quote]

A ja miałem przypadek, że klapa mi się nie zamykała. Był mróz ok. -15 C. Otworzyłem zamek środkowym przyciskiem pilota. Zatrzasnąłem klapę i niestety, zamek nie zaskoczył. Próbowałem z kluczyka, ale również nie było rezultatu. Głównym przciskiem pilota, zamykał wszystkie drzwi, ale bagażnika - nie. Po opuszczeniu klapy, słychać było, że zamek reaguje, ale wydaje mi się, że zamykał i natychmiast otwierał. Ponieważ nie miałem daleko do domu, dojechałem na nie zamkniętym bagażniku. Samochód postał w garażu ok. godzinę i wszystko wróciło do normy. Co to mogło być ? Czyżby coś przymarzło ? Chciałbym to sprawdzić, aby się zabezpieczyć przed następnym takim przypadkiem. Ale gdzie szukać przyczyny ?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
shiz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 64
Rejestracja: 16 lip 2009, 01:04
Lokalizacja: Lubin

Post autor: shiz » 12 sty 2010, 13:41

corel pisze:
co do zamkow ostatnio przy zamykaniu z pilota nie zamyka mi sie bagaznik musze to robic w manualny sposob... spotkal ktos sie z czyms takim?
Panowie prosze o pomoc, mam taki sam problem, od poczatku jak mam audunie swoją musze manualnie otwierac / zamykac bagaznik... centralkny go nie lapie, nie wazne w jakim ustawieniu jest zamek... a musze to pilnie zrobic bo modyfikacje tylniej klapy mi sie szykuja :(

EDIT:
oj... w sumie to dział wnętrze... :oops:

Awatar użytkownika
Cancer
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 96
Rejestracja: 05 cze 2009, 21:25
Imię: Wiesław
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: łódzkie

[A6 C6] cd. problemu z zamkiem

Post autor: Cancer » 24 mar 2011, 08:25

Jeszcze o zamkach i pilotach. Jak komuś uszkodzi się pilot, np zdechnie bateria, lub z innych powodów nie może go użyć, a ma drugiego sprawnego pilota w domu, to wystarczy sygnał ze sprawnego pilota przesłać przez... telefon komórkowy. Jeszcze tego patentu nie sprawdzałem, ale podobno działa. ÂŻona w domu podczas rozmowy z Tobą, przystawia pilota do telefonu, a ty przystawiasz ok. 0,5 m od auta.

Jeszcze powrócę do zamka w klapie bagażnika. Przyszedł czas, że znowu mi nie zamykał. Rozebrałem zamek. Wbrew pozorom dostanie się do niego nie jest wcale trudne, 4 wkręty, zdjęcie mocowania trójkąta, odciągnięcie tapicerki z zatrzasków, odkręcenie dwóch nakrętek M10, zdjęcie linki i wypięcie wtyki. Otwarcie mechanizmu to tylko otwarcie z zatrzasków. Czytałem trochę informacji na temat potraktowania zamka WD40 nawet bez rozbierania. To duży błąd bo wewnątrz jest silnik elektryczny, dość precyzyjna przekładnia i elementy z tworzywa sztucznego, gdzie tarcie pomiędzy nimi nie wymaga smarowania a wprost przeciwnie, smar im szkodzi. Może na moment WD10 zadziała, ale zawsze kończyło się to wymianą zamka na nowy. Też rozmyślałem, co może być przyczyną zacinania się zamka. Ponieważ wszystkie elementy nie nosiły znamion wytarcia, pęknięcia to jedynym elementem, który może odbiegać od elementu nowego jest sprężyna, która jest na głównym trzpieniu, uruchamiającym dźwignię otwierania zamka. Sprężyna jest dość twarda i nawet zaskakujące jest, że tak mały silnik potrafi ją ścisnąć. Niestety, sprężyna po wielokrotnym ściskaniu odkształca się i nie cofa już trzpienia z wystarczającą mocą. Trzpień nie obraca się w kółku i nie wraca. Stąd zamek jest ciągle w stanie otwarcia. Zdjąłem więc sprężynę z trzpienia, ostrożnie ją rozciągnąłem i założyłem. Sądzę, że minie ponownie kilka lat zanim sprężyna ulegnie ponownie odkształceniu. Wtedy może założę już inną sprężynę. Na teraz zamek chodzi jak nówka.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga