Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[C5 2.5 AYM FSC] co to za skrzynia koledzy??

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kmm_maxi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 43
Rejestracja: 19 cze 2008, 20:16
Lokalizacja: Eindhoven/Słupsk

[C5 2.5 AYM FSC] co to za skrzynia koledzy??

Post autor: kmm_maxi » 19 cze 2008, 21:47

Jak napiszecie mi że to już było, to z góry przepraszam, jestem nowy na forum.

Moje pytanie jest co to za skrzynia czy normalny AT czy CVT, jaka jest obsłyga tej skrzyni - nic w niej nie robiłem, auto kupiłem jak miało 170kkm teraz ma 195 - czy coś należałoby zrobić??
Jeździ super - może poza leciutkim szarpnięciem przy np. dojeżdzaniu do czerwonego co się zmieniło na zielone przy prędkości 20-30 i lekkim naciśnięciu gazu - jak mocno to nie , uważam że to chyba w normie (a może nie?) jeżdziłem innymi AT i bywało podobnie.
Na wyświetlaczu jak przełącze na manual jest od 1 do 6, skrzynia chodzi niezwykle płynnie a podczas delikatnej jazdy po mieście obroty są zadziwiająco nisko....
AYM i FSC to symbole (motor/getriebe) z wlepki w książce serwisowej, ja w sumie uważam że to CVT multitronic, ale jak go kupowałem (nie chciałem multitronica) przed kupnem w Niemczech spisałem VIN i pojechałem do audi gdzie wydrukowali mi całą listę wyposażenia tego samochodu i tam było tiptronic... nie wiem sam...
jak narazie jeździ super. Poniżej foto lewara:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
kmm_maxi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 43
Rejestracja: 19 cze 2008, 20:16
Lokalizacja: Eindhoven/Słupsk

Fajnie ale dalej nie wiem :-D

Post autor: kmm_maxi » 19 cze 2008, 22:09

Więm jak działa multitronic, czyli nic innego jak skomputeryzowana skrzynia CVT (constant variable transmission) pracuję nawet w firmie co kilkadziesiąt lat temu na to wpadła - paski klinowe zamiast łańcuszka, zachowuje się toto właśnie tak, wygląda właśnie tak, tylko czemu wydruk z serwisu audi (jak napisałem w poście) stanowi że to tiptronic?? Jeśli to multitronic to jaka jest jego obsługa - słyszałem, że żadna lata aż padnie - to prawda ?? a może jednak wymienia się jakiś olej czy coś??

p.s.
daliście mi link do fajnej strony z encyklopedią :-P , macie gdzieś link do wspomnianych kodów??

aaaha i macie foto poniżej z muzeum DAF-a w Eindhoven a na nim dziadek multitronica variomatic :-D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
kmm_maxi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 43
Rejestracja: 19 cze 2008, 20:16
Lokalizacja: Eindhoven/Słupsk

Hihi

Post autor: kmm_maxi » 19 cze 2008, 22:29

to mi teraz dałeś zabawy na pół nocy :-P, jutro napiszę com sie dowiedział, thx za linka.
a jak ci się podoba multitronic v 0.001 ?? umieścili go z tyłu jak w ferrari co :-D Najciekawsze jest że te stare Dafiki jeżdzą tu po Holandii do dziś ... a ostatnim co się psuje jest transmisja ...

paweł
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 474
Rejestracja: 29 kwie 2008, 18:52
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Ipswich / Leszno

Post autor: paweł » 20 cze 2008, 00:38

Kolego masz multitronic na 99% ;-)
A6 3.0 TDI Quattro, ASB, 280ps i 560nm by MR Motors na Audi Forum . :)

macieja910

Post autor: macieja910 » 20 cze 2008, 08:39

Hehe Paweł nie masz racji :-D To multitronic na 100% :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
kmm_maxi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 43
Rejestracja: 19 cze 2008, 20:16
Lokalizacja: Eindhoven/Słupsk

Post autor: kmm_maxi » 20 cze 2008, 18:15

to skoro ustalilsmy ze to multi to powiedzcie czy to normalne jak dodam lekko gazu jak jade okolo 20-30 to czuje minimalne szarpniecie?? jak dodam mocniej nic nie czuje, poza tym nic a nic.... czy w tej skrzyni sie cos wymienia (olej filter??) ma 195kkm
bo ja słyszalem ze nic...

macieja910

Post autor: macieja910 » 20 cze 2008, 23:39

kmm_maxi co do wymiany oleju nie wiem ale szarpniec raczej byc nie powinno bo jest to skrzynia bezstopniowa, inna zupelnie niz tiptronic jak moj. Ponoc tez bardziej awaryjna co potwierdzaja opinie uzytkownikow

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga