Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Znikło podświetlenie zegarów

Elektryka
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tomowalk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 52
Rejestracja: 13 cze 2009, 18:04
Lokalizacja: mazowieckie

[A6 C5] Znikło podświetlenie zegarów

Post autor: tomowalk » 08 lis 2009, 19:02

witam wszystkich!!! Mam problem, a mianowicie z podświetleniem zegarów tzn. nic nie działa zegary, licznik obrotomierz i żaden wskażnik temp. paliwa. nie działa również klimatyzacja i oswietlenie wewnątrz auta. A stało się to tak ; Po odpaleniu na wyświetlaczu pokazała sie tylko ikona akumulatora wycieraczki same sie włączyły i samochód zgasł po 5 sekundach. po drugiej próbie było tak samo, po trzeciej podobnie tylko już nie zgasł ale w środku ciemność. działają el. szyby, lusterka, podświetlenie klamek, nóg i drzwi gdy są otwarte to wszystko co działa z elektryki w srodku. są światła, kierunki, stop, wsteczne. co może być przyczyną tego problemu. do tej pory nie miałem podobnego problemu. czytałem tematy jest wiele podobnych ale takiego nie znalazłem
Ostatnio zmieniony 09 lis 2009, 12:47 przez tomowalk, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
tomowalk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 52
Rejestracja: 13 cze 2009, 18:04
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: tomowalk » 09 lis 2009, 12:44

Sprawdziłem niestety jest ok. Dodam jeszcze że gdy auto jest zgaszone i włącze światła to całe podświetlenie działa.

Awatar użytkownika
tomowalk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 52
Rejestracja: 13 cze 2009, 18:04
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: tomowalk » 10 lis 2009, 13:24

A o jakich pomiarach piszesz? jakim czujnikiem? i jaką kontrolką? Nie bardzo rozumię o co chodzi. No i kiedy odpalę auto to wycieraczki same chodzą?

[ Dodano: 2009-11-10, 15:52 ]
Eureka!!!!! :-) . Postanowiłem sam coś pogrzebać. Zdjołem obudowę od kolumny kierownicy, ale tylko górną bo dolnej nie mogłem, jest na jakichś zaczepach i nie miałem pojęcia jak to zdjąć, a chciałem pogrzebać przy stacyjce, bo czytałem na forum że tam może być problem. I co poruszałem stacyjką, kablami. A i kablami pod siedzeniem kierowcy. nie wiem co zrobiłem ale wszystko działa jak powinno. ciekawe na jak długo. myślę, że jest problem ze stacyjką, albo coś nie łączy z kablami od siedzenia. Zobaczymy. jak coś się będzie dziać to będe pisał. I czekam na jakieś komentarze. pozdrawiam!!

[ Dodano: 2009-11-15, 12:41 ]
niestety długo nie podziałało :-(

[ Dodano: 2009-11-15, 13:19 ]
No i zaczołem grzebać zdjołem kierownicę wyjołem kostkę od stacyjki nawet kupiłem nową za 30zł. Ale po wymianie nic się nie zmieniło wiec włożyłem starą a wyglądała jak nówka. zdjołem obudowę pod kierownicą a tam kabelków bezpieczników mnóstwo. I okazało sie że obok dźwigni otwierania maski byly upalone kable grube jak od aku. ( chyba jakaś masa) i byłu lużne. zaizolowałem, psiknołem conect, dokręciłem i wszystko gra. Tylko po demontażu kierownicy AIR BAG mi się świeci, sprawdzałem wszystko podłączyłem. Czy ktoś wie jak to skasować, czy vag pomoże?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga