Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 2,5 TDI] TipTronic Bieg [R] wsteczny dziwny dźwięk

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SCORPI
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 228
Rejestracja: 09 maja 2009, 10:02
Lokalizacja: Gdynia

[A6 C5 2,5 TDI] TipTronic Bieg [R] wsteczny dziwny dźwięk

Post autor: SCORPI » 05 lis 2009, 18:32

Moja skrzynia została naprawiona 6mc temu od tamtego czasu zrobiłem 20tyś km.

Od jakiegoś tygodnia, pojawił się dziwny dźwięk, ale tylko podczas włączania biegu wstecznego, biegi do przodu ani na luzie nie mają tego dziwnego dźwięku.

Dzieje się to, co jakiś czas, ale jak występuje ten dźwięk to zawsze po jakiś 2s od włączenia wstecznego i przeważnie wtedy, gdy od razu nie puszcze nogi z hamulca.
Jeżeli włączę bieg wsteczny i puszczę od razu nogę z hamulca i auto zaczyna cofać to jest wszystko ok.
A czasem nawet jak włączę bieg i trzymam nogę na hamulcu to nie ma tego dziwnego dźwięku.

Link do filmiku


I raz zauważyłem to kiedyś podczas cofania pod górkę w lekkim błocie, gdy koła 2 razy zamieliły w błocie podczas wyjazdu.

Czasem podczas cofania nie ma tego dźwięku, ale jak jest trochę nie równo to słychać podczas przechylania auta na nierównościach lekko ten dźwięk, ale jak już jest równo to zanika ten dźwięk.

Może to poduszki pod skrzynią biegów? Miał ktoś może taki przypadek?
Obrazek
Obrazek
Jeżeli pomogłem. Nie zapomnij kliknąć POMÓGŁ

Awatar użytkownika
goly191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2027
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:43
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: goly191 » 06 lis 2009, 08:33

Moja skrzynia została naprawiona 6mc temu od tamtego czasu zrobiłem 20tyś km.
gwarancja to rok albo 20tysi - z tego co wiem, to może podjedz tam gdzie robiłeś, z ciekawości zapytam gdzie :?:
co do poduszek wykluczam, tak same od siebie to nie padną, można na kanale looknąć ale bardzo wątpliwe
z filmiku jakoś strasznie to nie słychać, pewnie inaczej w realu
na początek może sprawdź błędy

Awatar użytkownika
SCORPI
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 228
Rejestracja: 09 maja 2009, 10:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: SCORPI » 07 lis 2009, 00:06

Na Vagu błędów nie ma żadnych, co do poduszek to jedna od strony kierowcy wydawała mi się w gorszym stanie, ale pewności nie ma, musiałby to ktoś sprawdzić, kto naprawia automaty.
Koszt 1 poduszki to 200zł więc musiałbym być pewny

Ja swój naprawiałem w Gdańsku ul. ÂŚnieżna 3 „Sosnowski”
(na chwilę obecną naprawia tylko Tiptronic) godna polecenia, na naprawioną skrzynię udzielają gwarancji w postaci 40 tyś km lub 6mc w zależności, co szybciej nastąpi.
Gwarancja właśnie wygasła :)

Wcześniej zanim oddałem do firmy Sosnowski, miałem w firmie ALEX w Tczewie, której NIE POLECAM.
(facet robi wszystkie typy skrzyni „wszechwiedzący PARTACZ”
i czasem mu się udaje)
O tym napiszę moją przygodę w dziale odradzam w najbliższym czasie
Obrazek
Obrazek
Jeżeli pomogłem. Nie zapomnij kliknąć POMÓGŁ

Awatar użytkownika
goly191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2027
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:43
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: goly191 » 07 lis 2009, 08:51

SCORPI pisze:Koszt 1 poduszki to 200zł więc musiałbym być pewny

Ja swój naprawiałem w Gdańsku ul. ÂŚnieżna 3 „Sosnowski”
najprościej aby być pewnym, musisz ją zdemontować, to naprawdę prosta operacja, dosłownie 10min spokojnie wystarcza, osobiście wymieniałem u siebie obie (180szt LMO) ale nie miałem, żadnych wyraźnych drgań, dlatego radzę sprawdzić przed wymianą
Sosnowskiego znam, Pan Józef wporzo kolo, wymieniałem olej u nich, tylko teraz borykam się z przejściowymi szarpnięciami przy zmianie biegu i za hu** nie wiem o co kaman
a ile dałeś za naprawę :?:

Awatar użytkownika
SCORPI
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 228
Rejestracja: 09 maja 2009, 10:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: SCORPI » 07 lis 2009, 12:15

Co do naprawy to u mnie długa historia, normalnie naprawa zamyka się w około 5 tyś zł dla tradycyjnej usterki, czyli zapieczeniu się panewki na sprzęgle hydrokinetycznym i wtedy wylatuje olej i jest koniec jazdy(, co najlepsze nie miałem żadnych oznak nie prawidłowego działania skrzyni biegów) a stało mi się to na autostradzie jak chciałem przyspieszyć z 200 km/h do 240 i objaw był taki jakby się ślizgało sprzęgło.

Najpierw oddałem auto do firmy ALEX Tczew.
I facet zrobił w ciągu 3 dni i chodziła mi 2 godziny i cuda się działy ze zmianą biegów, i zapłaciłem 4200zł oddałem na reklamacje.

Facet po 1mc nie dał rady naprawić, więc oddałem do firmy Sosnowski, tam oni stwierdzili, że gościu po podmieniał części, bo uszkodzenia poszczególnych elementów do siebie nie pasują.
No i tam zapłaciłem 6300zł

W końcu po 6mc ochłonąłem po tej sytuacji i napiszę całą historię w dziale Odradzam/Polecam
Obrazek
Obrazek
Jeżeli pomogłem. Nie zapomnij kliknąć POMÓGŁ

Awatar użytkownika
goly191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2027
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:43
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: goly191 » 07 lis 2009, 14:42

Facet po 1mc nie dał rady naprawić, więc oddałem do firmy Sosnowski, tam oni stwierdzili, że gościu po podmieniał części, bo uszkodzenia poszczególnych elementów do siebie nie pasują.
No i tam zapłaciłem 6300zł
no niezłe jazdy miałeś, do tego małe koszta to nie są
ciekawe ile za taką naprawdę bierze słynnym SSerwis, może ktoś się wypowie
mnie moja wpienia, bo jak wspomniałem jest odczuwalna zmiana biegu u mnie, byłem ostatnio ponownie u Sosnowskiego i Pan Józef twierdzi, że skrzynia jest OK, szarpnięcia nie wynikają ze problemu w skrzyni, prawdopodobnie elektronika, nawet czytałem, na forum, że za takie sprawy może odpowiadać nawet przepływka :-/

Awatar użytkownika
SCORPI
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 228
Rejestracja: 09 maja 2009, 10:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: SCORPI » 07 lis 2009, 17:08

A napisz dokładnie jak wygląda u Ciebie z tymi szarpnięciami?

Myślę, że możesz podjechać do Gdańska Oliwy na ulice Kwietną 1 szefem jest tam Pan Paweł, może on coś ci poradzi.

A co do serwisów wszyscy raczej biorą podobnie, bo różnice w cenie polegają raczej na uszkodzonych elementach.
Słyszałem, że bardzo dobrym serwisem jest ASB Pałka na południu, mógłbyś zadzwonić tam telefonicznie i powiedzieć, że chciałbyś z kimś porozmawiać technicznie, ja tak kiedyś zrobiłem i po rozmowie stwierdziłem, że gościu ma sporą wiedzę
Obrazek
Obrazek
Jeżeli pomogłem. Nie zapomnij kliknąć POMÓGŁ

Awatar użytkownika
goly191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2027
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:43
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: goly191 » 07 lis 2009, 17:40

SCORPI pisze:A napisz dokładnie jak wygląda u Ciebie z tymi szarpnięciami?

Myślę, że możesz podjechać do Gdańska Oliwy na ulice Kwietną 1 szefem jest tam Pan Paweł, może on coś ci poradzi.
Słyszałem, że bardzo dobrym serwisem jest ASB Pałka na południu,
no są szarpnięcia, ale co najgorsze nie zawsze :evil:
w skrzyni zero błędów od zawsze
SSerwis zna każdy kto ma multi, bo tylko oni naprawiają i są the best, ceny mają bardzo przystępne, przeważnie każdy do nich walim nawet z naszych stron, za naprawę multi z tego co pamiętam coś ok 4k, więc cena rewela skoro tego nikt nie robi, a prawie każdy kto wraca to zadowolony, Ci co nie to pewnie anty relama w necie
Zobaczę, może się wybiorę do tej Oliwy, ale wydaje mi się że w naszych stronach the best Sosnowski

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga