Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[C5 2.5TDI V6 163KM] Co oznacza ikonka ???

Elektryka
ODPOWIEDZ
KRESS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 24 sie 2008, 12:33
Lokalizacja: 3-miasto

[C5 2.5TDI V6 163KM] Co oznacza ikonka ???

Post autor: KRESS » 24 paź 2009, 15:15

Witam, ok kilku dni świeci mi się ikonka, którą mógłbym opisać tak: kółko z trzema krótkimi odcinkami łuku po lewej i prawej stronie kółka. Byłem w tej sprawie w warsztacie, mechanik stwierdził że to kontrolka klocków hamulcowych. Jednak nie muszę ich jeszcze wymieniać bo w A6 zapala się b. wcześnie. Umówiliśmy się że przyjadę za ok 3 miesiące, ale dziś padło mi wspomaganie kierownicy, a podczas jazdy cały czas świeciła się kontrolka ładowania. Czy ktoś może mi podpowiedzieć czy opisana kontrolka dotyczyła rzeczywiście klocków czy miała związek ze wspomaganiem ??? Poniżej dołączam trochę nieudolny rysunek ikonki.

Obrazek
Pozdrawiam
Kress

KRESS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 24 sie 2008, 12:33
Lokalizacja: 3-miasto

Post autor: KRESS » 25 paź 2009, 16:10

Co do kontrolki to ok, ale jak pisałem jeszcze nie zdecydowałem się na wymianę klocków bo są wystarczająco grube. Poważniejszą sprawą jest brak wspomagania i ładowania i raczej o to pytałem czy jest jakaś zależność między świecącą kontrolką a wspomaganiem i ładowaniem.
Dziękuję za link ale on nie bardzo w temacie, o którym pisałem.
Pozdrawiam
Kress

Awatar użytkownika
tomowalk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 52
Rejestracja: 13 cze 2009, 18:04
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: tomowalk » 06 lis 2009, 22:13

Witam!! miałem u siebie to samo tzn. świeci się kontrolka taka jak w twoim opisie i raczej napewno jest to kontrolka od klocków hamulcowych i jak piszesz niema potrzeby ich wymiany po zaświeceniu się kontrolki bo jak patrzyłem u siebie to klocki są jeszcze grube. Ale niedawno podczas jazdy zaświeciła się kontrolka od ładowania i brak wspomagania. okazało się jak od razu diagnozowałem. spadł pasek. a dlaczego, bo urwała sie śruba mocująca rolkę napinającą. widać po wymianie całego rozrządu mechanik trochę za mocno ją przeciągnoł, bo niema siły na urwanie się takiej śruby. alę wracając do tematu to raczej niema nic wspólnego z kontrolką od klocków. Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga