Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[C5 2.8 Q] Drganie pedału hamulca niestabilna

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
kasia a6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 08 gru 2007, 21:50
Imię: Henryka
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1994
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 AAE 101KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wrocław

[C5 2.8 Q] Drganie pedału hamulca niestabilna

Post autor: kasia a6 » 12 gru 2007, 21:25

Problem polega na tym że po przejechaniu kilku kilometrów pedał hamulca po naciśnięciu zaczyna drgać auto zaczyna wtedy być niestabilne jakby coś było lużne , czy jest to coś grożnego co musze zrobic ? Chcialam bym coś wiedziec na ten temat zanim pojeda do warsztatu bo we Wrocławiu ciężko o dobry warsztat
pozdrawiam

Forum Audi A6 i A7

Post autor: Forum Audi A6 i A7 » 12 gru 2007, 21:31

Tarcze mają; bicie i gdy rozpoczyna się hamowanie klocki trą; po nierównej płaszczyźnie stą;d te bicia. Musisz przetoczyć tarczę lub zmienić na nowe. Sprawdź też stan klocków.

stach
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 08 sty 2008, 22:47
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: stach » 12 sty 2008, 16:32

To na pewno tarcze. A We Wrocku w istocie ciężko o dobry warsztat :roll:

Tomek-Szczecin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 72
Rejestracja: 21 lut 2008, 22:00
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Tomek-Szczecin » 25 lut 2008, 21:24

Oprócz bicia tarcz możesz też mieć nadmiernie zużyte tarcze hamulcowe. Producent zabezpiecza tarcze przed zbyt długim użytkowaniem - poza granice zużycia - i po przekroczeniu tej granicy tarcza ugina się w czaise hamowania. To daje efekt bicia na pedale hamulca. Następną; możliwością; jest to, że samochód stał długo np w komisie i tarcze zakisły - podrdzewiały. Spróbuj kilka dni hamować delikatnie i zobacz czy bicie zanika. Byćmoże tarcze i klocki dotrą; się do siebie i będzie wszystko ok. Jeśli będziesz zmuszona wymieniać tarcze to polecam Ci ATE Power Disc. Mają; znacznie lepszą; skuteczność hamowania dzięki naciętym sinusoidom na swoim obwodzie. Wyglą;dają; ciekawie, ale przede wszystrkim szybciej tną; poduszkę powietrzną; pomiędzy tarczą; a klockiem lub lód na tarczy gdy jedziesz kilkadziesią;t kilometrów po autostradzie w zimie - skrócenie czasu reakcji hamulca.Pozdr.

Rutek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 20 lut 2008, 19:27
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Rutek » 27 lut 2008, 13:16

Hej mam problem z hamulcami. Posiadam [A6 C4 2.5tdi 94 Awant,], po dłuższym postoju -np. nocy; po uruchomieniu silnika, pierwsze hamowanie wymaga duzego nacisku na pedał hamulca,są; jakby słabe! Nastepne są; juz ok! Gdzie tkwi usterka? Prosze o poradę. Dzięki.

Tomek-Szczecin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 72
Rejestracja: 21 lut 2008, 22:00
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Tomek-Szczecin » 02 mar 2008, 09:41

Witam,
Najprawdopodobniej będziesz miał jaką;ś usterkę w układzie wspomagania hamulca - serwo lub pompa podciśnienia. Zacznij od sprawdzenia szczelności połą;czenia pompy podciśnienia z srwem. Często puszczają; uszczelnienia urzą;dzenie-przewód podciśnienia.

Rutek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 20 lut 2008, 19:27
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Rutek » 02 mar 2008, 17:52

Dzięki, postaram jak najszybciej usuną;ć usterkę.

patrol
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 34
Rejestracja: 20 mar 2008, 01:53
Lokalizacja: suwałki/augustów

Post autor: patrol » 03 kwie 2008, 00:08

przychylam się do opinii kolegi Tomka ze Szczecina taki sam problem miałem w hyundai coupe 97. mechanik dokładnie to samo mi powiedział. nic z tym nie zrobiłem, pogoniłem auto do żyda i a6 kupiłem

[ Dodano: 2008-04-03, 00:22 ]
odnośnie problemu Kasi A6, miałem podobny problem ale winę zwaliłem na nierówne lub przegrzane tercze hamulcowe i miałem zamiar wybrać sie na przetoczenie tarcz(najlepiej przetaczać na samochodzie), ale przy okazji zmiany opon okazało się że tarcze i klocki są; prawie nówki. wczoraj tj 2.04 zmieniałem olej i serwisant stwierdził ze mam za mało płynu hamulcowego, dolał i problem znikł. i nie wierzę że we Wrocku nie ma dobrych mechaników. jakoś na kresach wschodnich sobie radzimy. a we Wrocku ostatnimi czasy często bywam

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga