Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[C5 2.5TDI AFB] sprawdzenie turbiny

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
thorgal7730
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 33
Rejestracja: 12 paź 2009, 13:02
Lokalizacja: Słupca/Tilburg(NL)

[C5 2.5TDI AFB] sprawdzenie turbiny

Post autor: thorgal7730 » 18 paź 2009, 17:02

Panowie jestem nowym posiadaczem A6 wersja sedan z silnikiem 2.5 tdi 150koni. Nasłuchałem się już setki opini i jak zwykle 50/50 :) Jedni twierdzą, ze te silniki sa nic nie warte inni że dobre (osobiście miałem kumpla który jeździł kilka lat taką i sobie chwalił). Interesuje mnie jednak sposób, zeby jakoś sprawdzić turbinę czy prawidłowo działa i daję odpowiednią moc. Zatem jak to sprawdzić??? Jestem za granicą (w Holandii) więc wizyty w warsztatach chciałbym uniknąć ze względu na duże koszty, czy mogę sam sprawdzić jakoś turbinę?? Auto nie kopci nawet na zimno, jedynie czarny dymek jak dostanię więcej gazu (jak chcę szybciej przyspieszyć). Czy może mi ktoś powie jaką prędkość powinienem uzystać na 3 biegu i w ten sposób sprawdzę jaka jest wydajność turbiny??? Czy to możliwe sprawdzić w ten sposób?

Druga sprawa, to mam wyciek z dołu silnika gdzieś...nie sprawdziłem jeszcze dokładnie, nie jest to duży wyciek bo od wymiany oleju jakieś 1500 kilometrów temu nie zauważyłem zmiany na miarce więc niewiele ale mnie to irytuje i chciałbym zlikwidować. Jakie są możliwości? Słyszałem ze często rozszczelnia się czujnik ciśnienia oleju? Czy to prawda??

Pozdrawiam i licze na pomoc, może ktoś jest też w Holandii kto się zna na A6??
Ostatnio zmieniony 18 paź 2009, 17:36 przez thorgal7730, łącznie zmieniany 2 razy.

OLIX
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 64
Rejestracja: 28 sie 2009, 22:04
Lokalizacja: Krk

Post autor: OLIX » 18 paź 2009, 20:19

Wg. mnie najprościej sprawdzić czzy masz serie i czy w miare sprawną zmierz ile masz do setki i zobaczy czy to są dane katalogowe.
Jeśli masz Vaga będzisz wiedział szystko.
poz

thorgal7730
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 33
Rejestracja: 12 paź 2009, 13:02
Lokalizacja: Słupca/Tilburg(NL)

Post autor: thorgal7730 » 18 paź 2009, 21:53

OLIX pisze:Wg. mnie najprościej sprawdzić czzy masz serie i czy w miare sprawną zmierz ile masz do setki i zobaczy czy to są dane katalogowe.
Jeśli masz Vaga będzisz wiedział szystko.
poz
nie mam vaga...ale chyba nie rozstanę się z Audi jako marką zbyt szybko więc może kupię bo czytałem że można nim w zasadzie większa czesć problemów z silnikiem i turbiną i elektryką rozpoznać (czy to prawda??)...tylko nie znam się na tym, może ktoś mi poleci jakiegoś dobrego i sprawdzonego żebym jakiegoś kiepskiego nie zakupił :)

thorgal7730
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 33
Rejestracja: 12 paź 2009, 13:02
Lokalizacja: Słupca/Tilburg(NL)

Post autor: thorgal7730 » 18 paź 2009, 22:17

wiesz to moje pierwsze Audi i chciałbym zeby działało dobrze :) bo jeździ mi się fajnie nim chociaż jest wolniejsze od poprzedniego mojego samochodu :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga