Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[a6 c5 2,5 tdi 99] Zamiennosc pompy wtryskowej

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alyz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 03 kwie 2009, 08:54
Lokalizacja: Trzebinia

[a6 c5 2,5 tdi 99] Zamiennosc pompy wtryskowej

Post autor: Alyz » 01 paź 2009, 14:20

Witam

Koledzy poradzcie czy mozna stosowac zamiennie pompy z innymi literkami ? a jezeli jest jakas zaleznosc to w jakiej konfiguracji (J za D czy B za C cos w tym stylu?)

pozdrawiam
Marcin

jac_ek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 49
Rejestracja: 19 wrz 2009, 14:48
Lokalizacja: Toruń

Post autor: jac_ek » 03 paź 2009, 16:42

przykleje sie do pytania, bo nie bardzo to rozumiem a mianowicie wg etki mam pompe z literkami DX, a zeczywiscie siedzi z litera A, motor afb. Jak dla mnie to bardziej elektronika nie byla by zamienna niz pompa a jak jest nie stety nie wiem. pisze tu bo moja pompa zdechla i mysle ktore rozwiazanie wybrac mam na mysli zmiane pomy uzywki lub naprawe sterownika, regeneracja odpadla ze swoja cena..

jac_ek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 49
Rejestracja: 19 wrz 2009, 14:48
Lokalizacja: Toruń

Post autor: jac_ek » 03 paź 2009, 22:38

Piotruś pisze:
- najbardziej polecam regenerację własnej VP44 w renomowanym, sprawdzonym i polecanym serwisie Bosch'a,
I ja sie z tym zgadzam, ale nie naleze do ludzi z zasobnym portfelem i nie dam 3100zl za naprawe pompy, gdzie nowa kosztuje ponizej tej kwoty. Dziekuje za info odnosnie nr pomp.

Mandaryn112
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 55
Rejestracja: 25 mar 2008, 23:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mandaryn112 » 06 paź 2009, 00:04

witam..

to ja tez sie niestety musze podpiac pod temat... :(


a niestety bo w piatek "kupilem" sobie nowe turbio bo jakis glupi kamyczek wpadl... przez mala dziurke w dolocie... :(

a dzis padla mi prawdopodobnie pompa wtryskowa...


z waszej rozmowy wynika...ze lepiej regenerowac.... srednio mam pojecie jak wygladaja bebechy tej pompy i nie wiem co sie tam wymienia przy regeneracji, bo tez nie wiem co sie sypie...


ale do rzeczy...


skoro tak polecacie regeneracje... to moze macie jakies konkretne adresy warsztatow w okolicach warszawy..... dosc pilny temat....


P.s.
ktorys z was napisal ze spokojnie mozna wyrobic sie w 2,5 tys... za regeneracje i wtryski

to jakies konkretniejsze wyliczenia z doswiadczenia.... czy tak na oko...:P


pozdrawiam

Awatar użytkownika
Alyz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 03 kwie 2009, 08:54
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: Alyz » 06 paź 2009, 01:41

w 2500 bez problemow wyrobisz sie z pompa...ale wtryski ?
czemu chcesz wymieniac wtryski ?

Fakt faktem polecam przeprowadzic wlasnoreczna naprawe sterownika, nie wymaga zbyt wiele zachodu (jesli usterka to tranzystor...dalej sie nie wglebialem) a jezeli sie uda to jestes sporo do przodu...jezeli nie to i tak ci wymienia sterownik, regulator poczatku wtrysku i skalibruja wszystko tak jak ma byc.

Jak wymienic tranzystor -> kop w forum, napewno wykopiesz, jak nie post to link bo temat powtarza sie notorycznie ;)

Mi osobiscie udalo sie przeprowadzic operacje z tranzystorem niestety nie poszczescilo mi z dosc blacha sprawa... podczas lutowania wytopila mi sie izolacja (dosc "ztrupieszala", pewnie ze starosci) na przewodach i po pewnym czasie upralo mi wlasnie owy regulator.

W kazdym razie przed wypchaniem pompy na serwis warto poswiecic kilka h na zabawe z wymiana tranzystora.

Pozdrawiam
Marcin

PS
Regeneracja w tychach -> 2300 brutto (roczna gwarancja)

Mandaryn112
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 55
Rejestracja: 25 mar 2008, 23:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mandaryn112 » 06 paź 2009, 11:11

hehe

ja to samemu raczej nie....:( srednio kmi wychodza takie zabawy...

a wtryski to juz chce do kompletu.... i miec z glowy temat na kilka lat... :)

juz przy takich sumach.... kopsnac jeszcze kilka zlotych... i miec spokojna glowe....
A i kolega ostanio wymienil.... i powiedzial ze nowe zycie wstapilo w auto... :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga