Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ a6 c5 ] czujniki parkowania - awaria

Elektryka
wojtass
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 353
Rejestracja: 08 mar 2009, 16:59
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Białystok

[ a6 c5 ] czujniki parkowania - awaria

Post autor: wojtass » 27 cze 2009, 16:15

wiam wszystkich
Szukałem na forum ale niestety nic konkretnego nie znalazłem, a mianowicie chodzi mi o czujniki parkowania tylne w a6 c5, miałem niedawno małą stłuczkę i dostałem w zderzak listwa w której siedzą czujniki została lekko połamana i od tej pory po włączeniu wstecznego pojawia się sygnał (bip) tak jak przy sprawnie dziaącym systemie ale po chwili jest ok 10s dzwięk ciągły i pózniej wszystko zamiera, auto zostało już naprawione i 2 czujniki wymieniono na nowe niewiem bycmoże któryś jeszcze jest uszkodzony, lub może cos z centralką sie stało, jak myslicie ? zastanawiam się tez czy może jakies błedy trzeba skasować może ktoś juz miał taki problem ?

kiernozA6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 98
Rejestracja: 01 cze 2009, 00:51
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kiernozA6 » 27 cze 2009, 20:02

wojtass, myśle że powinieneś podłączyć się pod kompa i zczytać błędy, jeżeli nie działa to napewno coś się zapisze w sterowniku.

Pozdro

lichtus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 09 cze 2009, 22:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: lichtus » 28 cze 2009, 19:42

wojtass pisze:olo_gsm, to jest orginał więc nic innego mi nie pozostaje tylko zrobic tak jak mówicie i podłączyć kompa zrobie to dopiero w czwartek bo teraz nie mam jak i napisze co tam wyszło <hmm>

włącz zapłon, wrzuć wsteczny i podejdź do czujników. Każdy z nich jak działa to "cyka". Dotkniesz palcem to poczujesz. 100% skutecznie sprawdzisz czujniki. Ja tak sprawdzałem i znalazłem. Potem VAG i tak wyświetlił mi to samo.

Pozdrawiam
Marcin

wojtass
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 353
Rejestracja: 08 mar 2009, 16:59
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Białystok

Post autor: wojtass » 03 lip 2009, 11:39

Dzięki wszystkim za pomoc tak jak pisaliscie wszystko się zgadza
lichtus pisze: Każdy z nich jak działa to "cyka". Dotkniesz palcem to poczujesz. 100% skutecznie sprawdzisz czujniki. Ja tak sprawdzałem i znalazłem. Potem VAG i tak wyświetlił mi to samo.
własnie tak sprawdziłem i juz wszystko jasne jeden z nich mam do wymiany
jeszcze raz dzięki <ok>

marcin.audi.a6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 414
Rejestracja: 29 lis 2008, 19:13
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: wlkp/nl

Post autor: marcin.audi.a6 » 09 wrz 2009, 20:35

witam. i ja mam problem z czujnikami po wlaczeniu wstecznego zeczyna piszczec non stop jak sprawdzic ktory czujnik zostal uszkodzony

wojtass
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 353
Rejestracja: 08 mar 2009, 16:59
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Białystok

Post autor: wojtass » 11 wrz 2009, 19:00

lichtus pisze:włącz zapłon, wrzuć wsteczny i podejdź do czujników. Każdy z nich jak działa to "cyka". Dotkniesz palcem to poczujesz. 100% skutecznie sprawdzisz czujniki
napewno tak sprawdzisz ja jeszcze podłączyłem kompa i to sie potwierdziło

krisker
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 712
Rejestracja: 19 sie 2009, 13:40
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.8 ACK 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Olsztyn/Warmia

Post autor: krisker » 22 gru 2010, 18:22

lichtus pisze:włącz zapłon, wrzuć wsteczny i podejdź do czujników. Każdy z nich jak działa to "cyka". Dotkniesz palcem to poczujesz. 100% skutecznie sprawdzisz czujniki.
No właśnie. Odkopując temat muszę stwierdzić, że chyba jednak nie na 100% skutecznie. Wszystkie czujki mi cykają, ale dwie środkowe mimo wolnej przestrzeni i braku zanieczyszczeń pokazują przeszkody w odległościach od 6 do 10cm jeden i od 25 do 36cm drugi. Oczywiście sterownik piszczy i parktronic źle działa. Błędów w vagu brak. Miał ktoś tak?

Zastanawiałem się, czy syf po wewnętrznej stronie czujek lub ew. zasyfione styki mogą tak fałszować wskazania :roll:
Pozdrawiam,
Krisker

arekjask
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 469
Rejestracja: 21 sie 2009, 22:31
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ALF 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: arekjask » 23 gru 2010, 13:08

krisker pisze:No właśnie. Odkopując temat muszę stwierdzić, że chyba jednak nie na 100% skutecznie. Wszystkie czujki mi cykają, ale dwie środkowe mimo wolnej przestrzeni i braku zanieczyszczeń pokazują przeszkody w odległościach od 6 do 10cm jeden i od 25 do 36cm drugi. Oczywiście sterownik piszczy i parktronic źle działa. Błędów w vagu brak. Miał ktoś tak?

Zastanawiałem się, czy syf po wewnętrznej stronie czujek lub ew. zasyfione styki mogą tak fałszować wskazania :roll:
Też tak miałem. I opisałem to już w jakimś temacie. Cykanie nie oznacza wcale, że czujnik jest sprawny. Jak cyka to znaczy tylko, że na pewno nie jest "martwy". Ale może być i tak walnięty.

Podepnij VAG/VCDS, wtedy zobaczysz pomiary odległości z czujników. U mnie VAG nie pokazywał błędów, ale jeden czujnik miałem walnięty (pokazywał zawsze kilkanaście centymetrów). I oczywiście pięknie "cykał".

Moim zdaniem zabrudzenie czujnika nie ma tu nic do rzeczy. Po prostu czujnik się skończył...
Kogel-mogel FB :/
Fora to jest biwak. :)

pułkownik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 30 kwie 2012, 08:12
Lokalizacja: zgorzelec

Post autor: pułkownik » 25 sty 2013, 22:47

Sorki, ale podepne się pod temat z problemem takiego typu a mianowicie miałem zdejmowany zderzak przedni a co za tym idzie odpinane czujniki parkowania, niestety po ponownym podłączeniu już nie działają . Po wrzuceniu biegu wstecznego jest tylko sygnał ciągły następnie dioda na przycisku zaczyna mrygać i tyle. Wg vag com wyskakuja błędy że nastąpiło odłączenie ale nijak nie da się ich skasować.
Jakieś sugestie, podpowiedzi z Waszej strony.
Z góry dzięki.
Pozdrawiam
2002 PB/LPG 1,8T
"Życie jest zbyt krótkie by jeżdzić dieslem "

Awatar użytkownika
Zagór
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1236
Rejestracja: 03 mar 2011, 15:17
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T APU 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Zagór » 25 sty 2013, 23:00

Jak nie widzi wszystkich, to pewnie ktoś zapomniał podpiąć przy montażu zderzaka, 4-ry na raz by nie padły.

pułkownik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 30 kwie 2012, 08:12
Lokalizacja: zgorzelec

Post autor: pułkownik » 25 sty 2013, 23:08

Zagór pisze:Jak nie widzi wszystkich, to pewnie ktoś zapomniał podpiąć przy montażu zderzaka, 4-ry na raz by nie padły.
Generalnie to wszytkie przestały działać bo i tył też <uoee>
2002 PB/LPG 1,8T
"Życie jest zbyt krótkie by jeżdzić dieslem "

Awatar użytkownika
Zagór
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1236
Rejestracja: 03 mar 2011, 15:17
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T APU 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Zagór » 26 sty 2013, 09:12

Jak jest awaria choćby jednego czujnika, to cały system się dezaktywuje i nie działa :(, ale skoro miałeś zdejmowany przedni zderzak (i są błędy 4-rech czujników) to raczej nie są dopięte, chyba że źle zrozumiałem Twój wpis, i błąd dotyczy jednego czujnika - wtedy niestety pozostaje Ci go wymienić.

Awatar użytkownika
Wyrwiząb
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 323
Rejestracja: 12 gru 2011, 11:19
Imię: Radosław
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0T CREH 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wyrwiząb » 31 sty 2013, 07:53

pułkownik pisze:Sorki, ale podepne się pod temat z problemem takiego typu a mianowicie miałem zdejmowany zderzak przedni a co za tym idzie odpinane czujniki parkowania, niestety po ponownym podłączeniu już nie działają . Po wrzuceniu biegu wstecznego jest tylko sygnał ciągły następnie dioda na przycisku zaczyna mrygać i tyle. Wg vag com wyskakuja błędy że nastąpiło odłączenie ale nijak nie da się ich skasować.
Jakieś sugestie, podpowiedzi z Waszej strony.
Z góry dzięki.
Pozdrawiam
Witam

U mnie od paru dni jest jeszcze inaczej. Kilka razy parktronic zgłupiał informując o tym długim piiii, po czym sygnał zamarł i dioda przy guziku szybko zaczęła migać. Dodam, że po przeczytaniu tego wątku oczywiście obszedłem całe auto pieszcząc palcem każdy z czujników osobno i lewy, przedni, wewnętrzny wyogóle mi nie cyka. Tak jest zarówno jak parktronic jest w stanie błędu i gdy działa prawidłowo. Logicznie rzecz biorąc, w przypadku notorycznie niedziałającego wyżej wspomnianego czujnika, błąd całego systemu powinien pojawiać się permanentnie. U mnie system raz działa, raz nie. Pod kompa nie mam jak podpiąć, bo mój komputer jest pierwszym na świecie cechującym się sztuczną inteligencją i gdy podchodzę doń, ten broni się nie instalując vaga. Znajomy powiedział, że do wymiany koniecznie trzeba ściągać zderzak cały. Prawda to? Jest sens wymieniać w ciemno ten cholerny czujnik, czy jednak diagnostyka wcześniej? Czujniki przód i tył oprócz koloru różnią się jakoś od siebie?

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: kot919 » 01 lut 2013, 00:50

Wyrwiząb pisze:... Logicznie rzecz biorąc, w przypadku notorycznie niedziałającego wyżej wspomnianego czujnika, błąd całego systemu powinien pojawiać się permanentnie. U mnie system raz działa, raz nie.
Może to oznaczać, że czasowo nie ma przejścia na złączkach - kiedy go brak parktronik o tym sygnalizuje.
Wyrwiząb pisze:...Pod kompa nie mam jak podpiąć, bo mój komputer jest pierwszym na świecie cechującym się sztuczną inteligencją i gdy podchodzę doń, ten broni się nie instalując vaga...
Spróbuj przegrać cały katalog vaga z innego kompa, wtedy powinien zaskoczyć(pamiętaj że vag nie zatrybi na 64bit systemie)
Wyrwiząb pisze:... Znajomy powiedział, że do wymiany koniecznie trzeba ściągać zderzak cały. Prawda to?...
Jeżeli mowa o czujnikach z przodu, to niestety dojście do nich jest raczej kłopotliwe. Jak montowałem u siebie przedni zestaw to ściągałem zderzak, jednakże wydaje mi się że do środkowych dojście jakie - takie jest, natomiast do bocznych może uda się dostać po zdemontowaniu lamp przednich (jednakże nie sprawdzałem tego, więc dobrze gdyby ktokolwiek to zweryfikował)
Wyrwiząb pisze:... Jest sens wymieniać w ciemno ten cholerny czujnik, czy jednak diagnostyka wcześniej? Czujniki przód i tył oprócz koloru różnią się jakoś od siebie?..
Szkoda pieniędzy - czujki to koszt ok 100zł za sztukę. Czujniki różnią się od siebie wyglądem nadajnika (okrągłe - polift, lub prostokąt z zaokrąglonymi bokami - przedlift) oraz kątem mocowania wtyczki. O ile ta pierwsza charakterystyka (wygląd nadajnika) jest ważna, to ta druga cecha jest totalnie obojętna (co najwyżej możesz dobrać odpowiednio do wolnego miejsca)

Awatar użytkownika
Wyrwiząb
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 323
Rejestracja: 12 gru 2011, 11:19
Imię: Radosław
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0T CREH 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wyrwiząb » 01 lut 2013, 11:44

kot919 pisze:
dzięki za konkretne informacje, napiszę co udało mi się zrobić

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga