Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[a6 c5] Wymiana radia Concert na inne

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, wzmacniacze, zwrotnice głośnikowe, kondensatory itd.
jason
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 33
Rejestracja: 28 sie 2009, 14:39
Lokalizacja: Anglia

[a6 c5] Wymiana radia Concert na inne

Post autor: jason » 08 wrz 2009, 02:42

Mam kilka pytan w zwiazku z tym ze chcialbym wymienic kaseciaka Audi Concert na Odtwarzacz CD/Mp3 Pioniera i teraz:
1) Czy potrzebuje jakas przejsciowke zeby podlaczyc radio chodzace w standarcie ISO do instalacji Audi?
2) Czy w momecie odlaczenia oryginalnego radia i podlaczenia innego subwoofer w bagazniku (ten montowany fabrycznie) bedzie gral czy nie (jak nie to czy jest jakas mozliwosc wykozystania go)?
3) Czy zegarek na desce rozdzielczej jest ustawiany z poziomu radia (RDS)? Czy jak odlacze radio Concert zegarek ten przestanie pokazywac prawidlowy czas (np po odpieciu akumlatora)?
4) Biore za oczywiste ze zadne dane z RDS itd przestana byc wyswietlane na wyswietlaczu miedzy predkosciomierzem i obrotomierzem. Czy sie myle?
W zasadzie to wszystko. Bardzo prosze o odpowiedz jako ze wymiana radia jest jedna z opcji ktore rozpatruje zeby troche usprawnic dzwiek w moim aucie, a takie info bardzo by mi pomogło.
Dzieki, Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2009, 14:07 przez jason, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
7agan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 109
Rejestracja: 15 lis 2008, 11:29
Lokalizacja: Mullingar/Ireland
Kontakt:

Post autor: 7agan » 08 wrz 2009, 10:21

Temat wałkowany tysiące razy. Wystarczy wysilic się i zaglądnąć kilka postów poniżej.

Ad. 1 I tak i nie
Ad 2 To zalezy czy użyjesz przejściówki czy nie
Ad3. Nie
Ad 4 nie
Obrazek

jason
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 33
Rejestracja: 28 sie 2009, 14:39
Lokalizacja: Anglia

Post autor: jason » 08 wrz 2009, 14:11

censored, Widze ze bardzo skrupulatne to forum jest, w kazdym prawie temacie sa Twoje ramiki.
7agan pisze:Temat wałkowany tysiące razy
Nie moglbyc tyle razy walkowany, bo w tym dziale nie ma tylu tematow.
Przejzalem 10 stron i juz nie mam sily szukac odpowiedzi na moje pytania. Znalazlem podobne problemy do moich ale jakos brak odpowiedzi.
ad1) co to znaczy i tak nie? Moglbys rozwinac?
ad2) Oczywiscie chcialbym zeby gral, wiec jakiej przejsciowki musze uzyc?
Pozdrawiam

wiesiek-02
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 77
Rejestracja: 03 lut 2009, 18:19
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: wiesiek-02 » 08 wrz 2009, 17:29

Kolego głośniki są inaczej podłączone , ale jak poklikasz po Allegro to znajdziesz to co ci potrzeba , a na wyświetlaczu na pewno nie bedziesz miał komunikatów , a nie lepiej ci dodać do tego radyjka fabrycznego zmieniarkę ????
w.j.

Qris

Post autor: Qris » 08 wrz 2009, 18:35

Albo zmieniarkę mp3 virtualna:P

[ Dodano: 2009-09-08, 18:35 ]
http://allegro.pl/item709991954_zmienia ... _b813.html

jason
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 33
Rejestracja: 28 sie 2009, 14:39
Lokalizacja: Anglia

Post autor: jason » 08 wrz 2009, 19:39

wiesiek-02 pisze:a nie lepiej ci dodać do tego radyjka fabrycznego zmieniarkę ????
nie lepiej, bo fabryczne radio jest po prostu za slabe.
Albo zmieniarkę mp3 virtualna:P
takiej lipy wogole nie biore pod uwage ale dzieki za propozycje.
Kurka wodna na prawde nikt nie ma w aucie nieorginalnego radia, zeby mi pomogl dobrac odpowiednia przejsciowke z mozliwoscia wykozystania suba w bagazniku?
Pozdrawiam

jason
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 33
Rejestracja: 28 sie 2009, 14:39
Lokalizacja: Anglia

Post autor: jason » 08 wrz 2009, 20:36

Jak masz BOSE to moze i gra elegancko (nie wiem, nie slyszalem) ale ten kaseciak to jest porazka. Fakt, ladnie sie kompanuje z wnetrzem i daje rade jak gadaja w radiu, ale z muzyka nie bardzo mu to idzie.
Wiem ze sa ludzie ktorzy maja nieorginalne radia, bo ogladalem wiele aut uzytkownikow tego forum.
W dalszym ciagu prosze o pomoc, bo jakos teskni mi sie za moja muzyka a nie tym co w radiu graja.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
ziuta94
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 132
Rejestracja: 12 paź 2008, 21:21
Lokalizacja: Mikołajewo

Post autor: ziuta94 » 08 wrz 2009, 21:18

Kup zmieniarkę i załóż sobie wzmacniacz jak mówisz że masz radio za słabe

jason
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 33
Rejestracja: 28 sie 2009, 14:39
Lokalizacja: Anglia

Post autor: jason » 09 wrz 2009, 02:04

gembas pisze:Wiec,moze dobrym rozwiazaniem jest oryginalne radyjko na plytki? <ok>
ziuta94 pisze:Kup zmieniarkę i załóż sobie wzmacniacz jak mówisz że masz radio za słabe
Dzieki za rady, ale ja doskonale wiem co chce, tylko nie wiem jak tego dokonac i dlatego szukam tu pomocy. Niestety nikt jak do tej pory mi nie pomogl (no moze pa za kolega 7agan, ale tez nie do konca.)
Pozdrawiam

mily

Post autor: mily » 09 wrz 2009, 11:09

Kolego jason nie wiem czy się nie pogubiłem, ale jeżeli chcesz zmienić system audi na standard ISO to czeka trochę pracy, ale też bez przesady.

Samo przepięcie radia nie wystarczy (potrzeba mi informacja na jakie konkretnie chcesz wymienić, zakładam że na najpopularniejszy stanard ISO),

W zasilniu najprawdopodobniej trzeba będzie zmienić tylko przewody żółty z czerwonym (ale to trzeba posprawdzać miernikiem)

Po podłączeniu radia nowego będą grały tylko głośniki z przodu, aby zagrały głośniki z tyły musisz kupić przejściówkę (są na allegro, ale ja odradzam). Tutaj się trochę pogubiłem w Twoim wątku, bo nie wiem o co chodzi z sub-em?? Masz go w standardzie w Audi czy sam dokładałeś??

W każdym razie ja by do tylnych głośników poprowadził nową instalację na te dwa głośniki i podłączył normalnie pod kostke ISO. (Tylko o co chodzi z tym Subem??)

jason
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 33
Rejestracja: 28 sie 2009, 14:39
Lokalizacja: Anglia

Post autor: jason » 09 wrz 2009, 15:27

Witam, nareszcie jest pomoc.
Otoz chce podlaczyc zwyklego pionera (modelu nie pamietam ale jak potrzebny to sprawdze) wlasnie zamiast tego radia Concert.
Chcialbym zeby graly mi wszystkie glosniki tak jak ma to miejsce teraz (przod i tyl) oraz fabryczny sub (tak jak teraz).
Zadnych dodatkowych elementow nie ma jedynie radio ulega zmianie.
Pomyslalem sobie ze skoro fabryka wcisnela w to nadkole suba to mozna go takze wykozystac i tylko o to mi chodzi.
Dzieki za odzew

fabi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 47
Rejestracja: 22 cze 2008, 17:50
Lokalizacja: Węgrów

Post autor: fabi » 09 wrz 2009, 17:50

Polecam lekturę tego tematu http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=89607

Wszystko ładnie wytłumaczone co i jak z nieoryginalnym radiem.

jason
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 33
Rejestracja: 28 sie 2009, 14:39
Lokalizacja: Anglia

Post autor: jason » 10 wrz 2009, 18:56

censored, fabi, dziekuje za 2 rzeczowe odpowiedzi. O takie wlasnie cos (bardziej jednak odpowiedz Mad_MAXa, ) mi chodzilo. Zrobie sobie to sam tylko potrzebny mi byl jakis kierunek w ktorym powinienem isc.
Kupilem sobie juz przejsciowke zeby graly przednie i tylne glosniki, zostanie mi tylko wpiac w jedna z tych wtyczek kabelkow od suba.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
remczar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 146
Rejestracja: 19 sty 2008, 17:08
Lokalizacja: Strzegom / Berlin

Post autor: remczar » 11 wrz 2009, 16:04

Qris pisze:Albo zmieniarkę mp3 virtualna:P

[ Dodano: 2009-09-08, 18:35 ]
http://allegro.pl/item709991954_zmienia ... _b813.html
A czy cos takiego mozna podlaczyc obok zmieniarki? Tzn. mam fabryczna zmieniarke podlaczona do Concerta, ale chcialbym podlaczyc tez cos takiego jak w tej aukcji, ale zeby sprzety te byly jednoczesnie, abym mogl sobi ewybrac czy chce sluchac muzy z CD czy z mp3. Mam nadzieje, ze nie zamotalem za barzo i wiadomo o co mi chodzi <ok>
I jeszcze jedno pytanko. Jak rozpoznac, ze ma sie suba fabrycznego w aucie, bo ja cos tam w prawym nadkolu mam, ale nie wiem co to jest. BOSE nie mam. Moze ktos moglby wrzucic fotke jak wyglada taki sub, najlepiej ktos kto ma go ale nie ma BOSE tak jak ja.

Pozdro

Awatar użytkownika
remczar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 146
Rejestracja: 19 sty 2008, 17:08
Lokalizacja: Strzegom / Berlin

Post autor: remczar » 11 wrz 2009, 17:59

censored pisze:Jak cos masz w prawym schowku to to jest subwoofer , nic innego tam nie moze byc :)
aha, no to zaraz koncze prace i cisne obadac co tam siedzi w tym nadkolu :)

Jesli chodzi o ten wmulator to troche lipa, bo myslalem, ze jest moze taka opcja, jak 2 zrodla zewnetrzne, z ktorych wlasnie jedna jest zmieniarka i ze mozna sie miedzy nimi przelaczac, no alr trudno. Dzieki za info.

Pozdrowki

Zablokowany

Wróć do „Car Audio”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga