Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[a6 c5] Problem z regulacja fotela kierowcy

Wnętrze
Awatar użytkownika
123zxc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 50
Rejestracja: 16 maja 2009, 17:53
Lokalizacja: Lubelskie

[a6 c5] Problem z regulacja fotela kierowcy

Post autor: 123zxc » 09 cze 2009, 09:18

Witam niewiem jak sie za to zabrac i jak to naprawiac a mianowicie w fotelu kierowcy padla mi poduszka niby pompka pompuje ale ona wcale nie napelnia sie powietrzem, druga sprawa to regulacja elektryczna wysyokosci fotela tez wysiadla chcicalem sie dowiedziec jak to naprawic za wszelkie poray z gory dzieki , pozdrawiam

Awatar użytkownika
123zxc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 50
Rejestracja: 16 maja 2009, 17:53
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: 123zxc » 10 cze 2009, 01:04

Pompa jest chyba cisnieniowa bo teras obecnie ona dziala ale nie tak jak powinna , slychac pracujaca pompke ale nie pompuje czesci ledzwia.co do elektryki to sprawdze jutro, dziwne bo jeszcze kilka dni temu dzialala regulacja z lewej strny dziala bez zarzutu

Awatar użytkownika
123zxc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 50
Rejestracja: 16 maja 2009, 17:53
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: 123zxc » 12 cze 2009, 18:17

Witam dobralem sie do tego fotela wkoncu dzisiaj no i tak to wyglda, ze jak naciskam obizenie to dziala , daje w gore i o dziwo zadzialalo ale na krotko, rozebralem dobralem sie do plytki od tego przelacznika gora dol sprawdzilem przejscia i jest ok , niktore luty byly stare i wygladaly na zimne wiec poprawilem , zlozylem fotel no i dziala tylko w dol...niemam juz pojecia co to moze byc co do pompowania foteli to zajme sie tym w nastpenym wolnym dniu

memek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 29 lip 2009, 18:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: memek » 01 sie 2009, 09:19

Witam,
miałem ten sam problem w moim samochodzie. Zaczęło się od tego, że fotel w ogóle nie działał góra/dół. Kupiłem nowy silnik (siłownik fotela), zamontowałem i działał tylko do dołu.
Hmmm....
Ciekawe, bo wcześniej ten silniczek podłączyłem pod fotel pasażera i silnik działał góra/dół.
Postanowiłem pomierzyć całą instalację w fotelu i się okazało, że problem leży gdzieś w regulatorze wysokości fotela. Wykręciłem ustrojstwo i rozebrałem. Nie było 'przejścia' w momencie gdy próbowałem fotel unosić do góry. (było ale sporadycznie) Rozebrałem przełącznik znajdujący się na płytce drukowanej (taki czarny z wystającym pręcikiem do regulacji), przeczyściłem styki, skręciłem i ......SUKCES !!!
Fotel działa góra/dół.
Teraz wystarczyło poskręcać cały regulator, wmontować go w fotel, poskręcać fotel i go zamontować... I GOTOWE... FOTEL JAK NOWY !!!
Jeśli ktoś będzie miał problemy to służę pomocą.
Pozdrawiam

BartG60
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 272
Rejestracja: 20 lis 2008, 21:01
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: BartG60 » 04 sie 2009, 22:23

wlasnie mnie dopadala podobna awaria fotela,
nie ma regulacji odcinka ledzwiowego,
silniczek dziala a nic sie nie zmienia :evil:

kurczakzloty
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 04 sie 2009, 11:26
Lokalizacja: rybnik

Post autor: kurczakzloty » 07 wrz 2009, 18:38

witam nie chce zakładać nowego wątku, bo mam taki problem jak kolega wyżej,silniczek działa ale nie reaguje nic ,lekko podniosłem materiał z fotela i zobaczyłem takie płaskowniki, chciałbym rozebrać fotel , ale nie wiem jak czy ktoś ma opis jak to zrobić

BartG60
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 272
Rejestracja: 20 lis 2008, 21:01
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: BartG60 » 07 wrz 2009, 20:40

heh, wlasnie mnie tez to dopadlo silniczki chodza a nie ma zmiany w ledzwiach.
Czy byly dwa rodzaje foteli (pompowane i na jakis panelach,listwach ktore sie wypychaja??)

kurczakzloty
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 04 sie 2009, 11:26
Lokalizacja: rybnik

Post autor: kurczakzloty » 09 wrz 2009, 12:58

BartG60 pisze:heh, wlasnie mnie tez to dopadlo silniczki chodza a nie ma zmiany w ledzwiach.
Czy byly dwa rodzaje foteli (pompowane i na jakis panelach,listwach ktore sie wypychaja??)
.

kurczakzloty
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 04 sie 2009, 11:26
Lokalizacja: rybnik

Post autor: kurczakzloty » 11 wrz 2009, 19:22

rozbierałeś fotel ?

kurczakzloty
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 04 sie 2009, 11:26
Lokalizacja: rybnik

Post autor: kurczakzloty » 15 wrz 2009, 00:22

jaki pokrowiec ? czy to jest za siedzeniem ?taka wypukła część

[ Dodano: 2009-09-17, 11:11 ]
kurczakzloty pisze:jaki pokrowiec ? czy to jest za siedzeniem ?taka wypukła część
ja nie mam pokrowca

marcin_lechu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 71
Rejestracja: 03 lut 2010, 10:08
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Post autor: marcin_lechu » 13 sty 2012, 09:57

witam
w poniedziałek mam zamiar rozebrać fotel kierowcy ponieważ na początku nic nie działało w elektryce. okazało się że ktoś grzebał przy kostce i po prostu wypadła. niestety to nie koniec problemów. fotel podnosi się i zniża ale nie działa część lędźwiowa. słychać silniczek jak pracuje ale nic się nie dzieje. w fotelu pasażera czuć to podparcie pod krzyż a tutaj...

biorąc pod uwagę Wasze wypowiedź, które są dla mnie trochę nie jasne :)... mówimy o:
- szukaniu jakieś pompki- znajdę ją w fotelu?
- nadmuchiwane lędźwiowe- ktoś napisał o jakiś wężach- to też w fotelu?

podchodząc do tego bardzo łopatologicznie to elektryka działa i muszę się doszukiwać błędu w środku fotela :)

pzdr

marcin_lechu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 71
Rejestracja: 03 lut 2010, 10:08
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Post autor: marcin_lechu » 17 sty 2012, 19:54

dzięki Roberto, ale już postanowiłem i tak rozebrać cały fotel i dostać się do środka ponieważ bok siedziska wymaga już rekonstrukcji gąbki oraz skórą się rozciągnęła więc trzeba rozpruć :) dociąć i zszyć :D
w sumie to manual zrobię... mało tu takich

pzdr i dzięki za info, miałem już szykować łatkę do dętki :p a tu widzę miłe zaskoczenie

marcin_lechu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 71
Rejestracja: 03 lut 2010, 10:08
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Post autor: marcin_lechu » 17 sty 2012, 22:28

robert229 pisze:
marcin_lechu pisze:w sumie to manual zrobię... mało tu takich
Byłoby super,dość częsta usterka w C5 :[
chyba nie częstsza niż nie zamykające się przednie szyby za co również muszę się wziąć lada chwila :)

Kamilvti
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 287
Rejestracja: 30 lip 2010, 18:03
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Kamilvti » 17 sty 2012, 22:32

ja to przerabialem i naprawilem nie jest to trodne.

Mosicie sciagnac czesc fotela ta doza z tylu podwadzajac go srubokretem za wglebienie i tapicerka wyjdzie a potem ukaze sie caly mechanizm.na 100% pekł wam plastik trzymajacy linke znajduje sie on w gornej czesci i trzyma linke ktora porusza mechanizmem do wypychania i obnizania podparcia ledzwiowego.Do naprawy uzylem kleju i koniecznie opasek zaciskowych takich malych to musi byc mocno scisniete i naprawone bo na ten plastik dzialaja spore sily i po naprawie moze peknac.Naprawicie plastik wkladacie linke i sprawdzacie fotel czy dziala ;)

naprawa dotyczy aut w ktorych slychac silniczek w fotelu ale nic nie reguluje.
Jesli pomoglem wcisnij Pomógł :)

TriJay
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 22 mar 2011, 20:16
Lokalizacja: Kerry/Irlandia

Post autor: TriJay » 09 mar 2012, 20:56

Przepis na rozebranie fotela A6 - TYLNI DEKIELEK :)
Rozebrałem fotel dzisiaj bo miałem problem z regulacją lędzwi. Zdjąłem ten tylni dekiel oparcia. Zrobiłem zdjęcia, ale nie wiem jak je załadować, żeby były widoczne na stronie. Póki co trochę tekstu. Nie trzeba wyjmować fotela. NIE WOLNO pchać niczego w szczelinę pomiędzy deklem a siedzeniem bo się tylko skórę uszkodzi. Ja zacząłem od dołu, odgiąłem dekiel na chama tam gdzie lampka na nogi jest, fakt od środka pękły dwa plastikowe zgrzewy co siateczkę-kieszeĂą trzymają, ale z sześć zostało - uszkodzenie niewidoczne, można potem zakleić. Dzięki temu pod spód dekla, od dołu wsadziłem łapę i wymacałem po dwa metalowe klipsy na każdą ze stron szczeliny. Po usunięciu klipsów na jednej ze stron byłem w stanie podważając normalnie od zewnątrz, stopniowo wzdłuż całej szczeliny, wyjąć z niej gumowo-plastikowy kołnierz do którego doszyta jest skóra fotela. Ten kołnierz ma krawędz, która niezle haczy, ale da radę. Coś jak uszczelka w szybie. Reszta z górki.
TAM NIE MA ÂŻADNEJ PODUSZKI PNEUMATYCZNEJ, pompki ani nic takiego. Wszystko mechaniczne. Jak chodzą silniczki a nie regulują lędzwi tzn. że pękł drut oporowy, zwykły kawałek drutu to jest i jak to zobaczycie to będziecie wiedzieć jak temu zaradzić. Linkę metalową w osłonie plastikowej trzeba założyć na miejsce bo na pewno się też wypsnęła z uchwytu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga