Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[C5 2.4] Brak mocy / nie idzie więcej niż 180 km/h

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
wojto
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 19 cze 2008, 10:23
Lokalizacja: Warszawa / Zamość
Kontakt:

[C5 2.4] Brak mocy / nie idzie więcej niż 180 km/h

Post autor: wojto » 10 sie 2009, 14:20

Witam,
mam następujący problem:
Audi A6 straciło moc, czuję to przy przyśpieszaniu, już nie jest tak dynamiczne, ponadto nie chce iść więcej niż 180/190 km/h. Chociaż jechałem nim już 230. Podobnie z obrotami, teraz ciężko na trójce dojść mi do 140km/h, chociaż wcześniej mogłem spokojnie.

2 m-ce temu mi zalało samochód, bo odprowadzanie wody się zapchało, w wyniku czego wymieniony został filtr oraz komputer od gazu, późniejsza naprawa obejmowały także wymianę tłumika środkowego oraz katalizatorów.

Byłem u elektryka, na komputerze nie wykrywało żadnych błędów, kiedyś był błąd z mieszanką, ale podobno teraz jest wszystko ok. Dodatkowo elektryk kazał mi sprawdzić jak się będzie sprawowało auto po odłączeniu przepływomierzu niestety, bez zmian obojętnie, czy jeżdżę na benzynie, czy na gazie.

Jestem laikiem w sprawach naprawy samochodu, więc pytam Was, czy macie jakieś pomysły czym może być spowodowana ta utrata mocy. Lub na co powinien zwrócić uwagę mechanik/elektryk jak do niego pójdę? Filtry? Katalizator? Przepływomierz?

Z góry dzięki za odpowiedź,
Wojtek

adikrakow
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 76
Rejestracja: 21 lip 2009, 20:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: adikrakow » 01 wrz 2009, 19:00

zrób loga ile pokazuje przepływka, jak dla mnie skoro po odpięciu jej nie ma różnicy to właśnie będzie przyczyna tego że auto jest słabe, równie dobrze mogą być świece albo cewki zapłonowe... ale jak zrobisz loga to od razu będzie widać co i jak
Kto ma QUATTRO ten ma władzę
2.7BiT 320PS 535Nm :)

Awatar użytkownika
goly191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2027
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:43
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: goly191 » 01 wrz 2009, 19:23

wojto pisze:Dodatkowo elektryk kazał mi sprawdzić jak się będzie sprawowało auto po odłączeniu przepływomierzu niestety, bez zmian obojętnie, czy jeżdżę na benzynie, czy na gazie.
ciężko wywnioskować o co kaman w tym zdaniu
ale tak jak przedmówca domyślam się, że nie było zmian po odpięciu przepływki więc to byłby sprawca zamieszania

usuniĂŞty---

Post autor: usuniĂŞty--- » 01 wrz 2009, 20:13

Ale przepływka nie ma znaczenia przy jeździe na gazie

Awatar użytkownika
A6 Forum - fassi1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1905
Rejestracja: 23 gru 2007, 21:28
Imię: Forum Audi A6
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: A6 Forum - fassi1 » 01 wrz 2009, 21:04

Sterownik gazu tylko emuluje pracę wtryskiwaczy benzynowych i oszukuje ECU że wtryski benzyny nadal działają, ale ECU nadal steruje zapłonem i przepustnicą jeśli sterowana elektronicznie zbierając dane z wszelkich czujników mierzących parametry pracy silnika.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga