Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6 2.0 TDI 140 KM BRE]nierówna praca na wolnych obrotach

Silniki wysokoprężne
molokok
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 31 sie 2009, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

[A6 C6 2.0 TDI 140 KM BRE]nierówna praca na wolnych obrotach

Post autor: molokok » 31 sie 2009, 14:03

Witam forumowiczów,

mam na oku A6 Avant z silnikiem 2.0 TDI (122000 km przebiegu) , praktycznie się zdecydowałem, jedyna rzecz , która minie niepokoi to wibracje silnika na wolnych obrotach (wachlował obrotami w zakresie 900-1000 obr). Silnik wpadł w wibracje po lekkim dodaniu gazu jak był zimny. Po rozgrzaniu objaw przestał występować i silnik pracował równomiernie. Po ponownych uruchomieniach objaw nie wystąpił. Co prawda trudno w takich warunkach testować na dłuższą metę. Gość z komisu mówi, że to może być spowodowane tym, że auto długo stało itp, ale jakoś nie wierzę i wolę się upewnić. Szukając na form nie znalazłem podobnego problemu, dlatego pytam.

pzdr

Awatar użytkownika
gustaff
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 57
Rejestracja: 31 sty 2008, 00:32
Lokalizacja: Piła

Post autor: gustaff » 31 sie 2009, 14:52

Mój z tym motorkiem bardzo delikatniuśko od czasu do czasu sobie wahnie obrotami na jałowym ale... jakoś nie zauważyłem problemów większych. Sprawdź przebieg koniecznie w serwisie audi po VINie - to taka rada.

Pozdrawiam
A6 mam i ja :)

molokok
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 31 sie 2009, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: molokok » 31 sie 2009, 15:37

dzięki, sprawdzałem vin i tu wygląda ok, baza vinów potwierdza przeglądy wpisane w książce serwisowej :) ale mam nadzieję, że problem obrotów nie oznacza konieczności wymiany wtrysku /ów za kilka tyś km lub innej kosztownej naprawy

Tasior5
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 115
Rejestracja: 07 gru 2008, 14:56
Lokalizacja: Opolskie(K-Koźle)

Post autor: Tasior5 » 02 wrz 2009, 11:09

molokok,
molokok pisze:mam nadzieję, że problem obrotów nie oznacza konieczności wymiany wtrysku /ów za kilka tyś km lub innej kosztownej naprawy
Różnie to bywa nigdy nie będziesz 100% ale znam przypadek auto orginalny przebieg 126 tyś i ma takie wahania niby jakiś wtryskiwacz to powoduje .Robi na ciepłym silniku tak samo lecz nie zawsze.Zawsze możesz się dogadać z właścicielem komisu i oddać wtryski do sprawdzenia jak będą ok to ty za to zapłacisz a jak nie to Komis.I będziesz wiedzieć na czym stoisz ;-)
Pozdrawiam Patryk ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga