Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Oświetlenie wnetrza wariuje! Proszę o pomoc

Elektryka
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cichy85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 03 cze 2009, 16:52
Lokalizacja: Gliwice

[A6 C5] Oświetlenie wnetrza wariuje! Proszę o pomoc

Post autor: cichy85 » 07 sie 2009, 23:07

Witam!
Jeżeli podobne tematy już były to przepaszam ale nie jestem wstanie jednoznacznie nazwac tego problemu co utrudnia znalezienie rozwiązania. A mianowicie podczas próby zamknięcia samochodu od wewnątrz nie było żadnej reakcji a przy okazji przestały świecić lampki daszków przeciwsłonecznych, co bardzo dziwne usterka ustępowała np. po najechaniu na dziurę a najciekawsze jest że podzas próby zamknięcia zaczeło świecić oświetlenie wnętrza tak jak by drzwi były otwarte (po wyłączeniu i zamknięciu samochodu usterka ustępowała) Podejrzewam że to moduł komfortu lecz nie jestem pewny nie mam dostępu do VAGa. Jeżeli ktoś miał podobny problem bardzo proszę o poradę. Pozdrawiam :-(

Awatar użytkownika
Jarecki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 896
Rejestracja: 03 mar 2008, 07:26
Imię: Henryk
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Silesia
Kontakt:

Post autor: Jarecki » 08 sie 2009, 10:53

witam kolege z okolicy :mrgreen:
czesty problem uszkodzonego lub zabrudzonego mikrostyku :-( w zamku drzwiach :!:
jest pare tematow na forum tutaj podobne :arrow:
a6-c5-25-popsuty-czujnik-otwarcia-drzwi-vt211.htm
a6-c5-problem-z-drzwiami-vt11254.htm
a tutaj masz ładnie opisane jak to naprawic :arrow: a6-c5-naprawa-wylacznika-krancowego-wla ... vt7118.htm <piwo>
pozdrawiam <ok>
AUDI jest jak Media Markt - nie dla Idiotów :D
Forum Audi nie tylko A6. ;)

Awatar użytkownika
cichy85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 03 cze 2009, 16:52
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: cichy85 » 08 sie 2009, 14:13

Dzięki kolego za odpowiedź, jednak na moje oko to coś poważniejszego bo wspomniany mikrostyk faktycznie mam uszkodzony w dzwiach pasażera i objawy całkiem inne. U mnie podczas jazdy nie można zamknąć samochodu od środka na guziku koło klamki i jednocześnie nie świecą lampki z daszków (raz działa raz nie działa) tak jakby przerywało coś na dziurach przy czym oświetlenie wnętrza jakiś czas działa prawidłowo do puki nie zaczne dłużej bawić się guzikiem zamykania wtedy zaświeca sie i świeci non stop (na fise pokazuje ze dzwi sa zamknięte) normalnie zgłupiałem :?: <smuty>

Ps. Dzieki za opis naprawy mikrostyku przyda mi się przy dzwiach pasażera <piwo>

kar26
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 20 paź 2008, 15:47
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: kar26 » 21 sie 2009, 23:02

Witam , moze to sie przyda(u kolegi wymieniłem w borze mechanizm podnoszenia szyby pasazera z przodu i odrazu przestał działac centralny w drzwiach pasazera , podnoszenie szyby z przycisku od strony kierowcy , i zaczeło pulsowac co około minute światło wewnetrzne ) przełożyłem stary skasowałem błędy i wszystko jest ok. , wiec jak najlepiej podepniesz vaga to bedziesz pewny co sie dzieje .

Awatar użytkownika
cichy85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 03 cze 2009, 16:52
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: cichy85 » 22 sie 2009, 14:24

To bedzie chyba najlepsze rozwiązanie z tym vagiem, u mojego mechanika kasują za to 70 zł bedzie trzeba się szarpnąć, co prawda narazie się uspokoiło ale podejrzewam że problem i tak powróci a pulsujące światło również wystąpiło dwukrotnie (pulsowało tak co 1 sekundę) dzięki za porade. Pozdrawiam

malard
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 91
Rejestracja: 09 gru 2008, 19:25
Lokalizacja: Puławy/Lubelskie

Post autor: malard » 27 sie 2009, 22:23

Ja też bym obstawiał mikrostyki w drzwiach kierowcy. Miałem tak w passacie padły mi ten mikrowłącznik i nie swieciło się oświetlenie w środku, nie ryglowały sie drzwi i same potrafiły się otworzyć a czasami nawet szyby się otwierały hihihi.
Wymiana zamka od strony kierowcy i wszystko minęło.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga