Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[C5 2.5TDI] elektryczne szyby i oświetlenie kabiny

Elektryka
ODPOWIEDZ
wojciech20
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 18 sie 2009, 15:13
Lokalizacja: Biłgoraj

[C5 2.5TDI] elektryczne szyby i oświetlenie kabiny

Post autor: wojciech20 » 18 sie 2009, 16:14

Witam jestem nowym klubowiczem. Prześledziłem całe forum i nie mogłem nic znalezc na temat mojego problemu. Otoż nie działaja mi szyby elektryczne wogóle sie nie da ich otworzyć zadnej z nich nie wiem w czym jest problem czy mogł by mi ktos pomoc? Dodatkowo nie działa mi oswietlenie w kabinie zadna lampka znajdujaca sie na podsufitce nie świeci? Od czego zaczac gdzie szukac usterki? Z góry dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam

wojciech20
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 18 sie 2009, 15:13
Lokalizacja: Biłgoraj

Post autor: wojciech20 » 18 sie 2009, 23:30

zapewne szukać usterki należy przy module komfortu, który znajduje się pod wykładziną pod nogami kierowcy... On jest odpowiedzialny za takie duperele jak elektryka szyb i drzwi i oswietlenia wnetrza, może tam coś sie rozlaczylo no nie wiem,

ale wydaje mi sie ze to moduł komfortu jest winny


ok wielkie dzieki za pomoc jutro to sprawdze

szybowiec4
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 24 paź 2009, 16:26
Lokalizacja: wroclaw

Post autor: szybowiec4 » 19 sty 2010, 20:19

mam dokladnie ten sam problem, robiles cos z tym mmodulem? udalo sie usunac usterke?
ford mondeo 94' - 2lata
honda prelude 95' - 3 lata
audi a6 98' - ???

wojciech20
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 18 sie 2009, 15:13
Lokalizacja: Biłgoraj

Post autor: wojciech20 » 20 sty 2010, 12:38

co do modulu zagladalem do niego ale wydawal sie wporzadku tzn. nie bym zamoczony itp. Problem u mnie lezał w tym przelacznik glownym w drzwiach kierwocy. Nie bylo w nim pradu. naladowalem to laczac malym drucikiem dwa przejscia w kostce tego przelacznika i jest ok dzialaja szyby oswietlenie jest wszedzie. Pierwsze c ozrob to zobacz czy dochodzi prad do glownego przelacznika szyb. i napisz czy ten myk pomogl pozdrawiam

adam-gdańsk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 20 kwie 2010, 22:56
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: adam-gdańsk » 26 maja 2010, 17:59

ja mam koledzy ten sam problem z tym ze u mnie dodatkowo nie mrugają lampki centralnego zamka a komputer pokazuje ze ze drzwi są otwarte. oglądałem moduł komfortu i wydaje się być wszystko ok 0 wilgoci:/ najgorsze jest to ze nie znam sie na takich rzeczach i chyba bez elektryka się nie obejdzie:/

[ Dodano: 2010-05-28, 19:55 ]
koledzy ja do nie dawna miałem dokładnie to samo a okazało się , ze po prostu bezpiecznik siadł. tez myślałem ze moduł komfortu nawet zaglądałem tam ale nic tam nie było zero wilgoci.zanim zabierzecie się do kombinowania z modułem komfortu sprawdźcie bezpiecznik:P

szybowiec4
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 24 paź 2009, 16:26
Lokalizacja: wroclaw

Post autor: szybowiec4 » 19 sie 2010, 21:24

moj problem zostal rozwiazany. czytajac rozne tematy powtarzalne bylo zwarcie pod fotelem kierowcy przewodu doprowadzajacego zasilanie do lampki na tylni lewy dywanik. bez zadnego rozkrecania i kombinowania dostalem sie pod "swoj" fotel i wypielem kostke wlasnie od tej lampki. teraz ona nie swieci, ale wszystko inne dziala :) dla mnie bomba hehe

co do bezpiecznika to tez mi sie palil, zuzylem 4 :)
ford mondeo 94' - 2lata
honda prelude 95' - 3 lata
audi a6 98' - ???

Rafał a6 1,8T
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 06 sty 2011, 18:06
Lokalizacja: Włocławek kujawsko-pomorskie

Post autor: Rafał a6 1,8T » 06 sty 2011, 20:31

mam problem z oswietleniem kabiny oraz z szybami ... zadna nie chce sie opuścić po otworzeniu drzwi swiatlo nie zapala sie oraz gdy recznie próbuje zapalic tez nie jestem świeżym klubowiczem i prosze o pomoc
pozdrawiam ;-)

Bodzio1972
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 05 lis 2012, 09:14
Imię: Bogusław
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Bodzio1972 » 12 lis 2012, 15:38

szybowiec4 pisze:mam dokladnie ten sam problem, robiles cos z tym mmodulem? udalo sie usunac usterke?

witam u mnie oświetlenie działa lecz poprawnie działa tylko prawa tylna szyba a reszta to: lewa przednia w miarę ale ma problem z zamknięciem, prawa przy zamykaniu zatrzymuje się i opuszcza ...i tak kilka razy natomiast lewa tylna jak opuściłem tak nie sposób ją podnieść...eh szkoda słów nie wiem gdzie trzeba szukać przyczyny ??? okno cały czas otwarte ...



Z szybami się wyjaśniło... ślizgi szyb powyrywane koszt to ok.20 zł. szt.
<brawo>

moduł prze lutowałem i jest ok...(zimne luty) wilgoć jakaś i zaśniedziało ,nie było styku...ale już wszystko ok
Ostatnio zmieniony 18 paź 2013, 20:54 przez Bodzio1972, łącznie zmieniany 2 razy.

nexuss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 13 maja 2010, 10:24
Lokalizacja: Cardiff

Post autor: nexuss » 25 lis 2012, 15:02

Cześć. Opisze przypadłości z mojej niuni, może komuś pomogę. Miałem problem z szybami w dzwiach kierowcy i pasażera oraz niedziałające oświetlenie nóg pasażeraz tyłu.
W drzwiach kierowcy cięzko chodziła szyba, jak gdyby ukosowała, nie chciała się domykać, musiałem ja domykać na kilka razy małymi skokami pomagając ręką. Przyczyną tych dolegliwości była zardzewiała i popękana linka podnośnika szyby. Wymiana na nową. Na allegro można kupić zestaw naprawczy, ale plastiki są kiepskiej jakości, więc o ile nie są połamane polecam zostawić stare orginalne.
W tylnych drzwiach szyba nie chciała sie domykać, raz zamykała się bez problemu raz stawała poczym cofała, musiałem pomagać jej rekoma żeby ja zamknąć. Okazało się że czasmi ukosuje i jak się źle ustawi to automat przeciążeniowy wyłącza ją i opuszcza. Ustawienie szyby we właściwej pozycji i dokręcenie dwuch śrub mocujących ją rozwiązało problem.
Oswietlenie nóg. Początkowo myślałem że to przełącznik w zamku dzwi, ale okazało się że przełącznik jest ok. Nie pozostało więc nic innego jak rozebranie zamka na części. Przyczyną niesprawności był zimny lut na płytce drukowanej w zamku.
Jeśli ktoś będzie zainteresowany, to posiadam zdjęcia i moge dokładnie opisać jak się zabrać za naprawę tych usterek.
Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, znajdź kogoś kto o tym nie wie, przyjdzie i to zrobi ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga