Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] czy można naprawić lusterko fotochrom?

Elektryka
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pawel.s10
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 85
Rejestracja: 05 maja 2008, 17:58
Lokalizacja: weymouth UK

[A6 C5] czy można naprawić lusterko fotochrom?

Post autor: pawel.s10 » 06 sie 2009, 22:55

u mnie dolne pół jest brązowe a górne normalne. czy ktoś to naprawiał? czy tylko wymiana?

Awatar użytkownika
MR.A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 962
Rejestracja: 05 sie 2008, 16:43
Imię: Robert
Moje auto: Q7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Van
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: [A6 C5] czy można naprawić lusterko fotochrom?

Post autor: MR.A6 » 07 sie 2009, 05:07

pawel.s10 pisze:u mnie dolne pół jest brązowe a górne normalne. czy ktoś to naprawiał? czy tylko wymiana?
Miałem podobnie z zewnętrznym,bo o to pytasz czy o wewnętrzne? :-> Raz po bliższym spotkaniu/wymijaniu złożyło się dość gwałtownie,a drugi raz po myjni takie coś zauważyłem :shock: ,zaczęło zmieniać barwy,potem pęcherzyki powietrza się pokazały i w końcu wylało na 1/3 obszaru,jakbym nalał oleju,poważnie.Przy wymianie dopiero dojrzałem,że było mikro pęknięcie w rogu na obwódce,więc nie wiem,czy to się w ogóle naprawia :-/ ,ja dwa razy wymieniałem,teraz mam asferyczne niebieskie i jest święty spokój,a i tak nie wydałem w sumie tyle,co na jeden fotochrom :)Bo same wkłady fotochromowe trochę kosztują http://moto.allegro.pl/item697618234_au ... hromy.html
pozdr <piwo>
P.S. A tu jakby chodziło o wewnętrzne :-P ,bo nie ma za bardzo do c5 fotochr. używek :
http://moto.allegro.pl/item705539315_lu ... di_a6.html
http://moto.allegro.pl/item700285196_vw ... chrom.html
To chyba C6 na zdjeciu http://moto.allegro.pl/item701141448_lu ... _audi.html

Awatar użytkownika
pawel.s10
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 85
Rejestracja: 05 maja 2008, 17:58
Lokalizacja: weymouth UK

Post autor: pawel.s10 » 07 sie 2009, 19:50

wewnętrzne - jutro dam fotkę

link 1 nie foto bo ma ten cwancig do zmiany kąta - foto 3
2 to passat i niebieski - ale chyba i tak by nie pasowało
3 to napewno nie c5.
ale dzieki za pomoc

[ Dodano: 2009-08-10, 20:03 ]
znalazłem coś takiego na forum passata

czy może ktoś wie czy da sie to uratować?


Lusterko typu fotochrom dziala podobnie jak wyswietlacz w zegarku elektronicznym. Sklada sie ono z dwoch warstw szkla oraz dwoch cienkich folii, z których jedna pelni role polaryzatora a druga analizatora, pomiedzy nimimi znajduje sie ciekly krysztal (czynnik organiczny) na gornej i dolnej krawedzi napylona jest warstwa przewodzaca, na ktora nasunieta jest sprezysta blaszka ktora stanowi polaczenie elektryczne. Podanie napiecia pomiedzy gorny i dolny styk powoduje generowanie pole elektrycznego ktore wymusza taka zmiane uporzadkowania czasteczek w warstwie ciekłego krysztalu, ze nie obraca ona polaryzacji swiatla. Powoduje to, że swiatlo nie przechodzi przez analizator, co daje efekt czerni - co zauwazalne jest jako sciemnienie lusterka.

Emanuel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 32
Rejestracja: 11 sie 2009, 16:48
Lokalizacja: Harlow

Post autor: Emanuel » 14 sie 2009, 18:18

moje wewnetrzne polecialo podczas glupiego mycia szyby - koles na stacji przekrecil je gwaltownie i udezyl o szybe dosyc mocno - i na poczatku cos mi sie zdawalo ze mi kapnelo na reke - potem plyn zaczal sie saczyc dosyc mocno i teraz mam tulko jeden pecherzyk powietrza - Audi chce za to lusterko ponad 500 zl ;/ ale udalo mi sie zakupic na allegro orginalne za 200 zl :) - mozna upolowac - mi sie udalo szukalem go ponad 2 miesiace za rozsadna jeszce cene

Powodzenia zycze :)

Awatar użytkownika
pawel.s10
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 85
Rejestracja: 05 maja 2008, 17:58
Lokalizacja: weymouth UK

Post autor: pawel.s10 » 14 sie 2009, 22:37

eeeeh :-| nawet 200 zl szkoda mi na nie. chyba zostawię jak jest. w sumie to i tak w nocy przyciemnia trochę a w dzień sie przyzwyczaiłem. a jak całe wycieknie to bedzie jak normalne :lol:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Emanuel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 32
Rejestracja: 11 sie 2009, 16:48
Lokalizacja: Harlow

Post autor: Emanuel » 17 sie 2009, 13:24

pawel.s10 pisze:eeeeh :-| nawet 200 zl szkoda mi na nie. chyba zostawię jak jest. w sumie to i tak w nocy przyciemnia trochę a w dzień sie przyzwyczaiłem. a jak całe wycieknie to bedzie jak normalne :lol:
zawsze mozna bez fotochromu zainstalowac 50zl na allegro :)

Awatar użytkownika
remczar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 146
Rejestracja: 19 sty 2008, 17:08
Lokalizacja: Strzegom / Berlin

Post autor: remczar » 17 sie 2009, 16:15

pawel.s10, moje wyglada bardzo podobnie i wlasnie sie zastanawialem, czy nadaje sie do naprawy, czy trzeba wymienic, ale moje watpliwosci w tym temacie zostaly rozwiane :) Wniosek taki, ze lusterko zostaje, bo szkoda mi kasy, jesli tylko fotochrom nie dziala do konca a i tak wszystko dobrze widac.

Awatar użytkownika
pawel.s10
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 85
Rejestracja: 05 maja 2008, 17:58
Lokalizacja: weymouth UK

Post autor: pawel.s10 » 18 sie 2009, 11:41

tak jak mówisz remczar. nadal widac do tyłu. ale po prostu myslałem ze moze da sie je naprawic i juz a nie od razu kupowac nowe

jak bym miał tak patrzec to bym musiał kupic nowe a6 na allegro bo wiecej niz lusterko u mnie nie działa :mrgreen:
wszystko powymieniać to wyjdzie drożej niż kupić audi z tym wszystkim sprawnym a moje do żyda :lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga