Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Wymiana zarowek halogenowych na palniki xenonowe.

Elektryka
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maweriq
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 65
Rejestracja: 11 sie 2009, 23:54
Lokalizacja: Koszalin

[A6 C5] Wymiana zarowek halogenowych na palniki xenonowe.

Post autor: maweriq » 15 sie 2009, 00:10

Mam pytanie do tych ktorzy wymieniali juz zwykle zarowki na palniki xenonowe w projektorze soczewkowym bo mam takie ale zarowki halogenowe. Chodzi mi konkretnie o to czy moge wstawic takie palniki i przetwornice do zwyklego projektora soczewkowego bez spryskiwacza i automatycznego poziomowania swiatel i czy beda pasowaly w gniazda zarowek bo w przeciwnym wypadku musialbym wymieniac cale lampy :?:
AUDI ponad wszystko ;)

Awatar użytkownika
maweriq
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 65
Rejestracja: 11 sie 2009, 23:54
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: maweriq » 15 sie 2009, 14:05

robertryba229 pisze:maweriq, poszukaj,było dosyć duzo na ten temat
np. tu a6-c5-po-lifcie-zmiana-lamp-zwyklych-na ... vt9173.htm
Dosyc duzo ale nie na ten temat. Mi chodzi o wymiane zarowek na palniki xenonowe a nie calych lamp.
Czytaj uwaznie :!:
AUDI ponad wszystko ;)

Awatar użytkownika
KWACHU
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 83
Rejestracja: 16 mar 2009, 07:44
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post autor: KWACHU » 15 sie 2009, 15:33

Witam. Mozesz wymienić . Jak najbardziej, musisz tylko zwrocić uwagę na kilka spraw.Podstawowa to taka ze żarniki,tak jak i zarowki mają różne osadzenia, więc zamiast zarowki h1 musi byc zarnik z mocowaniem h1. podobnie ma się sprawa z zarowką h7. Nie kupuj najtańszych zestawów H.I.D bo bedą problemy z palącą się kontrolką przepalonej żarówki i trzaskami w cb radio. Polecam dedykowane zestawy (ja mam takowy i jest ok). Temperatura max. 6000 K. Policja napewno się przyczepi w razie kontroli i dowodzik poleci za preróbke. Jest to zabronione. Musi byc poziomowanie. No ale warto sprobować. Róznica w oświetleniu drogi kolosalna. Pozdrawiam.
----- 1.9 TDI ... 160 KM i 370 Nm------

łukaszgdynia
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 233
Rejestracja: 28 gru 2008, 19:30
Lokalizacja: gdynia chylonia

Post autor: łukaszgdynia » 15 sie 2009, 15:34

1. będą pasowały palniki do twoich lamp
2. wszystko bedzie działać bez spryskuw nic sie nie popsuje
3. tylko policja i na przegladzie moze sie przyczepić ale u nas na północy nie czepiają sie tego tak
audi the best

Awatar użytkownika
maweriq
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 65
Rejestracja: 11 sie 2009, 23:54
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: maweriq » 15 sie 2009, 19:02

W takim razie bede probowal tych xenonow i mam nadzieje ze policja sie nie dopatrzy bo przeciez z wierzchu wyglad swiatel sie nie zmieni.
AUDI ponad wszystko ;)

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 15 sie 2009, 19:20

maweriq pisze:mam nadzieje ze policja sie nie dopatrzy bo przeciez z wierzchu wyglad swiatel sie nie zmieni.
Nie wiem jak inni ale jak dla mnie wystarczy jeden rzut oka aby rozróżnić HIDa od żarówki halogenowej :mrgreen:
Róznicę widać z bardzo daleka.
Części samochodowe online - Motostacja pl

John
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 182
Rejestracja: 22 sty 2009, 16:33
Lokalizacja: Kraków

Post autor: John » 16 sie 2009, 22:51

RomanS pisze:
maweriq pisze:mam nadzieje ze policja sie nie dopatrzy bo przeciez z wierzchu wyglad swiatel sie nie zmieni.
Nie wiem jak inni ale jak dla mnie wystarczy jeden rzut oka aby rozróżnić HIDa od żarówki halogenowej :mrgreen:
Róznicę widać z bardzo daleka.
Wystarczy się na tym trochę lepiej znać. I nawet 4300 można rozróżnić. To czy ci się do tego nie przywalą, to tylko kwestia szczęścia.

Swoją drogą montaż tego typu badziewia, powinien być tępiony, a po ilości wystawianych używek na allegro widać, że powoli będzie tego na drogach coraz mniej.

Awatar użytkownika
maweriq
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 65
Rejestracja: 11 sie 2009, 23:54
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: maweriq » 05 wrz 2009, 20:15

KWACHU pisze:Witam. Mozesz wymienić . Jak najbardziej, musisz tylko zwrocić uwagę na kilka spraw.Podstawowa to taka ze żarniki,tak jak i zarowki mają różne osadzenia, więc zamiast zarowki h1 musi byc zarnik z mocowaniem h1. podobnie ma się sprawa z zarowką h7. Nie kupuj najtańszych zestawów H.I.D bo bedą problemy z palącą się kontrolką przepalonej żarówki i trzaskami w cb radio. Polecam dedykowane zestawy (ja mam takowy i jest ok). Temperatura max. 6000 K. Policja napewno się przyczepi w razie kontroli i dowodzik poleci za preróbke. Jest to zabronione. Musi byc poziomowanie. No ale warto sprobować. Róznica w oświetleniu drogi kolosalna. Pozdrawiam.
No i wymienilem na oryginalne palniki xenonowe i mimo to pali mi sie kontrolka przepalonej zarowki. :evil: Wie ktos jak mozna sobie z tym poradzic?
AUDI ponad wszystko ;)

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 05 wrz 2009, 21:03

maweriq pisze:No i wymienilem na oryginalne palniki xenonowe i mimo to pali mi sie kontrolka przepalonej zarowki. Wie ktos jak mozna sobie z tym poradzic?
Jak mogłes zamontować oryginalne palniki xenonowe w gniazda żarówek halogenowych :?: :?: :?:

Ogarnij się i napisz jeszcze raz co właściwie zamontowałeś ?
Części samochodowe online - Motostacja pl

Awatar użytkownika
maweriq
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 65
Rejestracja: 11 sie 2009, 23:54
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: maweriq » 05 wrz 2009, 23:06

RomanS pisze:
Jak mogłes zamontować oryginalne palniki xenonowe w gniazda żarówek halogenowych :?: :?: :?:

Ogarnij się i napisz jeszcze raz co właściwie zamontowałeś ?
Zamontowalem to co napisalem, sam sie ogarnij albo wroc do szkoly i naucz sie czytac Romus :lol:
AUDI ponad wszystko ;)

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 05 wrz 2009, 23:19

maweriq pisze:
RomanS pisze:
Jak mogłes zamontować oryginalne palniki xenonowe w gniazda żarówek halogenowych :?: :?: :?:

Ogarnij się i napisz jeszcze raz co właściwie zamontowałeś ?
Zamontowalem to co napisalem, sam sie ogarnij albo wroc do szkoly i naucz sie czytac Romus :lol:
Napisałeś, że zamontowałeś oryginalne palniki, więc D2S, do lamp, które w 1 swoim poście określiłeś, że są na zwykłe zarówki halogenowe (więc na cokół od H7 lub H1).

To albo użyłeś HIDa z mocowaniem H1 lub H7 i wtedy pisanie o oryginalnych palnikach jest nieprawdą albo uzyłeś oryginalych palników D2S i zamontowałeś je np. za pomoca plasteliny. W tym drugim przypadku napisałeś prawdę ale to jest do d... i takiego druciarstwa chyba nie zrobiłeś ?

Kuźwa, naprawdę ktoś tu powinien wrócić do szkoły, nie chce mi się już odpisywac na takie dyrdymały, a coraz więcej tego na forum, niestety <smuty>
Części samochodowe online - Motostacja pl

Awatar użytkownika
maweriq
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 65
Rejestracja: 11 sie 2009, 23:54
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: maweriq » 06 wrz 2009, 00:45

RomanS pisze:Napisałeś, że zamontowałeś oryginalne palniki, więc D2S, do lamp, które w 1 swoim poście określiłeś, że są na zwykłe zarówki halogenowe (więc na cokół od H7 lub H1).

To albo użyłeś HIDa z mocowaniem H1 lub H7 i wtedy pisanie o oryginalnych palnikach jest nieprawdą albo uzyłeś oryginalych palników D2S i zamontowałeś je np. za pomoca plasteliny. W tym drugim przypadku napisałeś prawdę ale to jest do d... i takiego druciarstwa chyba nie zrobiłeś ?
No wlasnie sek w tym, ze takowy drut wlasnie zastosowalem i co za roznica w jaki sposob to zamocowalem skoro trzyma. Ale chodzi mi o to, ze wlasnie pokazuje mi przepalona zarowke i to jest problem ktorego rozwiazania szukalem tu na forum.

[ Dodano: 2009-09-06, 21:50 ]
Wlasnie poradzilem sobie z palaca sie kontrolka przepalonej zarowki po wymianie H7 na oryginalne palniki xenonowe. Odlaczylem kleme (-) od akumulatora i zostawilem na noc a jak wrocilem rano i przekrecilem stacyjke to juz wszystko bylo ok. <ok> Pewnie komputer musial zaadoptowac roznice napiecia.
AUDI ponad wszystko ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga