Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 rozne generacje] wymiary zacisku przedniego

W tym dziale sprawy dotyczące ogólnie zawieszenia, nie przywiązane stricte do konkretnego modelu włącznie z innymi pojazdami.
ODPOWIEDZ
timo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 06 sie 2009, 13:21
Lokalizacja: Olesno

[A6 rozne generacje] wymiary zacisku przedniego

Post autor: timo » 06 sie 2009, 17:00

mam prosbe, poniewaz modyfikuje w moim VW T3 uklad hamulcowy i postanowilem bazowac na tarczach i zaciskach od A6 (jeszcze nie wiem, ktora generacja), to potrzebnych mi jest kilka wymiarow do projektu, przede wszystkim:

- rozstaw otworow mocujacych zacisk
- odleglosc od plaszczyzny mocowania zacisku do plaszczyzny osi tarczy hamulcowej

czy ktos moglby to dla mnie zmierzyc i podac mi te wymiary wraz z dokladnym okresleniem auta, na ktorym byly mierzone?

z gory wielkie dzieki

Awatar użytkownika
MR.A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 962
Rejestracja: 05 sie 2008, 16:43
Imię: Robert
Moje auto: Q7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Van
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: MR.A6 » 06 sie 2009, 21:25

Opis i pierwsza fotka poniżej,dotyczy się do tego co m.in. mam ja u siebie w A6C5 2,5 180KM,może coś się przyda :-P ,więc: 2 tarcze przód 312mm i tył 245mm (taki zestaw to felga minimum 16'' :-> . Przy tarczach 288 mm jeszcze felgi 15 cali mogą być,ale dot. to chyba tylko z silnikami1,9 z mniejszymi zaciskami i jarzmami,nie wiem na 100%,ale wiem na bank dla 312 mm już muszą byc 16)
Numer jarzma to 4B0 615 301 C
Te tabele moze coś Ci pomogą: ( http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 4e908.html )

Obrazek

Te dwie dotyczy standardowej tarczy 288mm,na dole numery jarzm (na rys. są 4 otwory,ale tabela mówi o 5,szkic jest poglądowy tylko :-P
Obrazek

Obrazek

Tu jeszcze można zerknąć na rozebrane części ukł.hamulcowego,zawsze to jakieś ułatwienie,niekoniecznie dla Ciebie ,ale może komuś się przyda
http://www.a4club.eu/warsztat-sam-napra ... -na-312mm/
Ostatnio zmieniony 07 sie 2009, 01:34 przez MR.A6, łącznie zmieniany 3 razy.

timo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 06 sie 2009, 13:21
Lokalizacja: Olesno

Post autor: timo » 06 sie 2009, 22:01

wyobraz sobie, ze umiem korzystac z googla, a informacje przez Ciebie podane sa przez niego znajdowane i powszechnie dostepne... poza tym jesli pisze, ze zamierzam przebudowywac uklad hamulcowy, to chyba mozna sie domyslic, ze nie jestem laikiem i nie ma sensu podsylanie mi linkow do jakichs broszurek skierowanych chyba do ludzi nie odrozniajacych tarczy od bebna... wiec przeczytaj prosze jeszcze raz ZE ZROZUMIENIEM moje pytanie i odpowiedz na temat... bo na razie nie wniosles do tematu nic istotnego...

Awatar użytkownika
MR.A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 962
Rejestracja: 05 sie 2008, 16:43
Imię: Robert
Moje auto: Q7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Van
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: MR.A6 » 06 sie 2009, 22:52

timo pisze:wyobraz sobie, ze umiem korzystac z googla, a informacje przez Ciebie podane sa przez niego znajdowane i powszechnie dostepne... poza tym jesli pisze, ze zamierzam przebudowywac uklad hamulcowy, to chyba mozna sie domyslic, ze nie jestem laikiem i nie ma sensu podsylanie mi linkow do jakichs broszurek skierowanych chyba do ludzi nie odrozniajacych tarczy od bebna... wiec przeczytaj prosze jeszcze raz ZE ZROZUMIENIEM moje pytanie i odpowiedz na temat... bo na razie nie wniosles do tematu nic istotnego...
Laik nie zabiera się za hamulce,więc stary nie wyjeżdżaj mi tu z jakimiś moimi "niedomysłami" co do Twojej osoby,ok? :evil: Link ogólny z hamulcami wrzucałem dla ogółu i wejściu "w temat" dla tych,którzy mają w planach podobne przeróbki co do Twoich,a nie mają o tym zielonego pojęcia,bo nie tylko Ty czytasz ten temat,komuś być może by się przydał... :-/ :roll: A skoro jesteś dobry w "goglach",i jest tam tego pełno,to po co zakładasz temat z pytaniami o rozstaw śrub mocujących zacisk? <hmm> Nic nie wniosłem podając Ci np nr jarzm do c5? <smuty> ,wpisując któryś z nich masz czarno na białym rozstawy,długości,średnicę itp...
Więc najłatwiej będzie tak:masz gotowca na osłodę i po kłopocie (gadałem z gościem,zrobi do każdego auta,ale czas oczekiwania ok.3tyg) http://www.allegro.pl/item644544278_bre ... nault.html

timo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 06 sie 2009, 13:21
Lokalizacja: Olesno

Post autor: timo » 07 sie 2009, 09:58

ok, moze faktycznie za ostro napisalem, sorry... ale kurde, recze Ci, ze tez bys sie wkurzyl... Twoja odpowiedz zabrzmiala tak, jakbys kazdego nowego na forum z gory traktowal jak debila, ktory nie wie, gdzie auto ma kola, a gdzie rure wydechowa...

jeszcze raz sorry i licze na wiecej konstruktywnych postow w temacie ;)

Awatar użytkownika
MR.A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 962
Rejestracja: 05 sie 2008, 16:43
Imię: Robert
Moje auto: Q7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Van
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: MR.A6 » 07 sie 2009, 16:21

timo pisze: ok, moze faktycznie za ostro napisalem, sorry... ale kurde, recze Ci, ze tez bys sie wkurzyl...

Twoja odpowiedz zabrzmiala tak, jakbys kazdego nowego na forum z gory traktowal jak debila...

jeszcze raz sorry i licze na wiecej konstruktywnych postow w temacie ;)

Po pierwsze,nikogo nie traktuję jak debila,zwłaszcza,gdy się nie znamy :roll:
Po drugie,fakt :peace: ,rozpędziłem się za bardzo obrazowo i dosadnie,ale nikomu nie miało to popsuć humoru,jak już wyjechałem poza sedno Twojego tematu,nie wiedziałem,ze jesteś obcykany bardziej,niż sobie myślałem,ale nie laikowatym na maxa,dlatego nie bijcie :wpale: , <piwo> )

Tu mam jeszcze tzw. zacisk pływający w a6,z lepszą jakością rysunku (tarcze wielkie tu idą,bo 321/30mm 5x112)


Obrazek

timo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 06 sie 2009, 13:21
Lokalizacja: Olesno

Post autor: timo » 08 sie 2009, 09:32

ma ktos moze na zbyciu przednie tarcze? moga byc kompletnie zjechane, potrzebuje do przymiarek. powoli skladam do kupy caly uklad i do ostatecznego sprawdzenia kompatybilnosci poszczegolnych elementow oraz zlapania dokladnych wymiarow w celu dorobienia adapterow potrzebuje miec na miejscu tarcze. wiec jesli ktos ostatnio zmienial u siebie tarcze i zostaly mu stare (lub planuje zmieniac w najblizszym czasie), to chetnie takie przyjme. najchetniej opole, gorny slask, warszawa lub gdzies przy autostradzie A4 na odcinku slask-legnica lub przy "gierkowce" na odcinku warszawa-czestochowa - wtedy zalatwie sobie odbior osobisty. z innej lokalizacji wysylka, oczywiscie na moj koszt.

p.s. uprzedzajac komentarze typu "idz do sklepu i se kup" odpowiem, ze nie zamierzam wydawac grubej kasy na cos, co nie wiem, czy bedzie pasowac. jak bedzie pasowac, to sobie kupie ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga