Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 2.4]dziwny odgłos,wręcz szum słyszalny w środku...

Silniki benzynowe
mamar6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 172
Rejestracja: 27 lip 2009, 14:04
Lokalizacja: Białystok

[A6 C5 2.4]dziwny odgłos,wręcz szum słyszalny w środku...

Post autor: mamar6 » 27 lip 2009, 14:25

witam
Od czterech dni w mojej Audi A6 C5 jest slyszalny dziwny dźwięk,taki jakby się coś rozpędzało i zwalniało.Słychać go dopiero od drugiego biegu.Czym większa prędkość tym wydaje się byc głośniejszy...
Sprawdziłem dzisiaj łożyska i wszystko jest wporządku.
nie ma żadnych dodatkowych objawów,nie stracił na mocy ani nie kopci.
Na postoju,przy zapalonym silniku nic nie słychać, tylko podczas jazdy.
Proszę o pomoc,bo w sobotę czeka mnie daleka podróż a nie wiem czy dojadę z tym szumem :-( :-( :-( .

Awatar użytkownika
pablo1_31
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 26 lip 2009, 19:13
Lokalizacja: wroclaw

Post autor: pablo1_31 » 27 lip 2009, 18:52

Hejka
Ja kupiłem pare dni temu A6 C5. Pojechałem w trase i też mi się coś takiego po drodze zrobiło.. Brzmi trochę jakby jakiś wiatrak czy coś... świszczy tak... dzisiaj zauważyłem że bardziej jak puszcze gaz a nie jak przyśpieszam a więc podejrzewam któryś z elementów rozrządu... de facto wymieniam go na dniach bo już czas najwyższy. Może ktoś coś podpowie mądrego na ten temat??
PS
A kiedy rozrząd wymieniałeś z ciekawości??
pozdro z wrocka

Masełko
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 89
Rejestracja: 25 mar 2009, 18:18
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Post autor: Masełko » 27 lip 2009, 19:58

Nie wiem czy w twoim modelu jest visco ale to ono może głosno szumieć szczególnie jak jest gorąco to dobrze daje

Awatar użytkownika
Przemek_GDA
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 55
Rejestracja: 18 lis 2008, 11:51
Lokalizacja: Banino

Post autor: Przemek_GDA » 27 lip 2009, 20:03

każda v-ka delikatnie gwiżdże :) czy przed wymianą czy po wymianie rozrządu. Trzeba się przyzwyczaić ;)

mamar6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 172
Rejestracja: 27 lip 2009, 14:04
Lokalizacja: Białystok

Post autor: mamar6 » 27 lip 2009, 20:27

pablo1_31 pisze:Hejka
Ja kupiłem pare dni temu A6 C5. Pojechałem w trase i też mi się coś takiego po drodze zrobiło.. Brzmi trochę jakby jakiś wiatrak czy coś... świszczy tak... dzisiaj zauważyłem że bardziej jak puszcze gaz a nie jak przyśpieszam a więc podejrzewam któryś z elementów rozrządu... de facto wymieniam go na dniach bo już czas najwyższy. Może ktoś coś podpowie mądrego na ten temat??
PS
A kiedy rozrząd wymieniałeś z ciekawości??
witam,no wlasnie u mnie jest podobnie,ale do wymiany rozrządu zostało mi jeszcze 16 tys.
a na wolnych obrotach jak dodajesz gazu tez slyszysz ten dzwiek?

[ Dodano: 2009-07-27, 20:28 ]
Masełko pisze:Nie wiem czy w twoim modelu jest visco ale to ono może głosno szumieć szczególnie jak jest gorąco to dobrze daje
co to takiego visco?

[ Dodano: 2009-07-27, 20:29 ]
Przemek_GDA pisze:każda v-ka delikatnie gwiżdże :) czy przed wymianą czy po wymianie rozrządu. Trzeba się przyzwyczaić ;)
delikatnie gwizdała do niedawna,a teraz to juz huczy że sie tak wyraże...
może jakieś dodatkowe informacje na ten temat?

Awatar użytkownika
Przemek_GDA
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 55
Rejestracja: 18 lis 2008, 11:51
Lokalizacja: Banino

Post autor: Przemek_GDA » 27 lip 2009, 20:52

no i tutaj pojawia się dylemat, ciężko rozmawiać o dźwiękach pisząc o nich. Nie mówię tutaj, o jakichś metalicznych skowytach silnika, zepsutego podzespołu bo to jest dylemat dla mechaniora pochylającego się nad autem. Moja v-ka 2.4 i każda inna którą jeździłem (nawet vw-genoska vr5)przy przyśpieszaniu (przed czy po wymianie rozrządu i innych rolek czy przed) wydawała taki gwizd ledwie słyszalny ale przyjemny dla ucha przynajmniej mojego.

mamar6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 172
Rejestracja: 27 lip 2009, 14:04
Lokalizacja: Białystok

Post autor: mamar6 » 27 lip 2009, 20:55

Przemek_GDA pisze:no i tutaj pojawia się dylemat, ciężko rozmawiać o dźwiękach pisząc o nich. Nie mówię tutaj, o jakichś metalicznych skowytach silnika, zepsutego podzespołu bo to jest dylemat dla mechaniora pochylającego się nad autem. Moja v-ka 2.4 i każda inna którą jeździłem (nawet vw-genoska vr5)przy przyśpieszaniu wydawała taki gwizd ledwie słyszalny ale przyjemny dla ucha przynajmniej mojego.
doskonale rozumiem i masz racje że ciężko rozmawiać o dźwiękach,ale...
dotychczas w mojej audi dźwięk był równieź przyjemny,dopiero od trzech dni pojawił sie dodatkowy dźwięk który jest słyszalny dodatkowo i nie jest to juz przyjemne brzmienie...
co może wydawać dźwiek taki jakby sie coś rozpędzalo wraz z prędkościa i zwalniało jak auto zwalnia?

Awatar użytkownika
Przemek_GDA
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 55
Rejestracja: 18 lis 2008, 11:51
Lokalizacja: Banino

Post autor: Przemek_GDA » 27 lip 2009, 21:00

może to być spowodowane ruchomymi, łożyskowanymi podzespołami rozrządu lub paska alternatora. Dodatkowo w głowicy wałki są napędzane łańcuszkiem, być może coś w tych okolichach. Jak fachowiec włoży czache gdzie trzeba, przypuszczam, że zdiagnozuje. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
pablo1_31
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 26 lip 2009, 19:13
Lokalizacja: wroclaw

Post autor: pablo1_31 » 27 lip 2009, 21:04

jak przyspieszam to mniej to słychać no ale wtedy też silnik głośniej chodzi jakby... ja też paroma v-kami jeździłem i miło jest owszem... ale ten dzwięk o którym tu gadamy jest "obcy" moim zdaniem.... faktycznie głośniej świszczy jak puszcze gaz i hamuje silnikiem... jak wcisne sprzęgło wtedy to przestaje. Także kojarze to z którymś z elementów rozrządu jednak. A'propos może ma ktoś tu wiedze jakiej formy najlepiej ten rozrząd zakupić?? Bo coś nie mogę znaleźć info w histprii na ten temat. Silnik 2.5tdi
pozdro z wrocka

mamar6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 172
Rejestracja: 27 lip 2009, 14:04
Lokalizacja: Białystok

Post autor: mamar6 » 27 lip 2009, 21:14

Przemek_GDA pisze:może to być spowodowane ruchomymi, łożyskowanymi podzespołami rozrządu lub paska alternatora. Dodatkowo w głowicy wałki są napędzane łańcuszkiem, być może coś w tych okolichach. Jak fachowiec włoży czache gdzie trzeba, przypuszczam, że zdiagnozuje. Pozdrawiam
no i musze zaprzeczyć,bo dzisiaj byłem u mechanika,który mi powiedział że nie ma zielonego pojęcia co dolega mojej audi i zebym się nie przejmował bo najprawdopodobniej to nic poważnego.Jeździł kilka km i nie wiedział co sie tak zachowuję.
czy ta dolegliwośc może być niebezpieczna dla dalszej podrózy?w sobote jade 2500 km do Polski i mam pewne obawy...
a w rodzimych stronach napewno znajdzie się mądrzejszy mechanik...

[ Dodano: 2009-07-27, 21:15 ]
pablo1_31 pisze:jak przyspieszam to mniej to słychać no ale wtedy też silnik głośniej chodzi jakby... ja też paroma v-kami jeździłem i miło jest owszem... ale ten dzwięk o którym tu gadamy jest "obcy" moim zdaniem.... faktycznie głośniej świszczy jak puszcze gaz i hamuje silnikiem... jak wcisne sprzęgło wtedy to przestaje. Także kojarze to z którymś z elementów rozrządu jednak. A'propos może ma ktoś tu wiedze jakiej formy najlepiej ten rozrząd zakupić?? Bo coś nie mogę znaleźć info w histprii na ten temat. Silnik 2.5tdi
musze sprawdzic czy przestaje po nacisnieciu sprzegla,ale z tego co pamietam u mnie brzmi caly czas...

[ Dodano: 2009-07-28, 14:55 ]
może ktoś ma jeszcze jakies pomysły,bo ja już nie wiem za co sie zabrać a czasu coraz mniej pozostaje...:(:(

[ Dodano: 2009-07-28, 17:54 ]
Przemek_GDA pisze:może to być spowodowane ruchomymi, łożyskowanymi podzespołami rozrządu lub paska alternatora. Dodatkowo w głowicy wałki są napędzane łańcuszkiem, być może coś w tych okolichach. Jak fachowiec włoży czache gdzie trzeba, przypuszczam, że zdiagnozuje. Pozdrawiam
może i masz rację,ale dlaczego to jest słyszalne tylko podczas jazdy,na wolnych obrotach żaden dźwięk się nie uwidacznia.

sprawdzałem wczoraj łożyska przednie-są OK
dzisiaj robiłem wywazanie kół-są OK
jutro jeszcze sprawdzę tylnie koła,może któreś łożysko z tyłu huczy,choć ja w to wątpię...

Awatar użytkownika
Colin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 258
Rejestracja: 14 sty 2009, 22:35
Lokalizacja: Holandia/Slask

Re: [A6 C5 2.4]dziwny odgłos,wręcz szum słyszalny w środku..

Post autor: Colin » 28 lip 2009, 21:40

mamar6 pisze:witam
Od czterech dni w mojej Audi A6 C5 jest slyszalny dziwny dźwięk,taki jakby się coś rozpędzało i zwalniało.Słychać go dopiero od drugiego biegu.
czyli jak jedziesz np 50km/h na pierwszym biegu to tego nie slychac ??
a jak wrzucisz drugi bieg przy tej predkosci (50km/h) to wtedy jest to slyszalne ??
AUDI- TAM GDZIE WOLNOŚć JEST STANDARTEM
chwilowo Golf MK3 2.0
Obrazek

mamar6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 172
Rejestracja: 27 lip 2009, 14:04
Lokalizacja: Białystok

Re: [A6 C5 2.4]dziwny odgłos,wręcz szum słyszalny w środku..

Post autor: mamar6 » 29 lip 2009, 04:37

Colin pisze:
mamar6 pisze:witam
Od czterech dni w mojej Audi A6 C5 jest slyszalny dziwny dźwięk,taki jakby się coś rozpędzało i zwalniało.Słychać go dopiero od drugiego biegu.
czyli jak jedziesz np 50km/h na pierwszym biegu to tego nie slychac ??
a jak wrzucisz drugi bieg przy tej predkosci (50km/h) to wtedy jest to slyszalne ??
nie no aż tak się nie rozpędzałem...
dzisiaj po robocie zrobiłem mały test,rozpędziłem samochód a gdy ten dźwięk był dość wyraźny wyłączylem silnik żeby sprawdzić czy coś to zmieni.Co sie okazalo dźwięk był słyszalny nadal,czyli wniosek że dochodzi z kół.A co może innego wydawać taki dźwięk jak nie łożyska?
Podejrzewam że mechanik słabo sprawdził albo poprostu ''na lewarku'' jeszcze nic nie czuć.
Teraz pozostaje pytanie które to łozysko,wydaje się że dźwiek dobiega z lewej strony ale czy napewno...
Jade dzis do mechanika i napisze co wyszło...

Masełko
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 89
Rejestracja: 25 mar 2009, 18:18
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Post autor: Masełko » 29 lip 2009, 06:46

to akurat proste jeśli jadąc ok 50 KM/h skręcisz w prawo i nasili się szum to lewe łożysko a odwrotnie to prawe i jeśli to ono to zazwyczaj nie staje na amen tylko z czasem coraz głośniej i przy okazji wymień obydwa bo raczej równomiernie się zużywają a na podnosniku to ciężko sprawdzić chyba że już huk jak w bombowcu to i mechanik usłyszy

mamar6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 172
Rejestracja: 27 lip 2009, 14:04
Lokalizacja: Białystok

Post autor: mamar6 » 29 lip 2009, 14:01

byłem dzisiaj u mechanika,a on mi nadal wpiera że to raczej nie łożysko bo nie słychać na podnośniku.Kazał zamienic opony tyl na przód-bez skutku.
będę go namawiał na wymianę bo sam juz jestem prawie pewny w 99 procentach.
Powiedzcie tylko czy coś w kole może wydawać podobny dźwięk?bo nie bardzo rozumiem nad czym ten mechanik się zastanawia...

pancurski
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 198
Rejestracja: 30 lip 2009, 13:07
Lokalizacja: Lublin/Slough

Post autor: pancurski » 30 lip 2009, 13:15

Co prawda nie posiadam własnego A6, ale mój ojciec od kilku miesięcy owszem.
Nie wiem czy chodzi o ten sam dzwięk/szum/hałas ale ojciec w swoim podejrzewał, że szum powoduje pompa paliwa, po wymianie szum trochę cichszy.

Czy przypadkiem ten dźwięk nie jest związany z napędem na cztery koła i z hałasem wału który biegnie pod podłogą ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga