Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[a6 C5 2.5 TDI Q]coś "dzwoni" w okolicach silnika

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
przemek-rybnik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 107
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:17
Lokalizacja: Rybnik

[a6 C5 2.5 TDI Q]coś "dzwoni" w okolicach silnika

Post autor: przemek-rybnik » 20 lip 2009, 12:02

Witam ostatnio zaczyna mnie denerwować dźwięk jaki dochodzi z okolic silnika (mówie okolic bo jak auto stoi w miejscu to slychać lekko ten dźwięk jal sie stoi obok auta ale jak otworzylem maske to z przodu silnika nic nie slychać).
a jak gasze silnik to wtedy slychać to w momencie jak silnik sie lekko bujnie. W czasie jazdy najbardzij slychać to jak odpuszczam gaz i co najdziwniejsze jakby na nierównościach bardziej.
JA wnioskuje ze to ma coś wspolnego z drganiem silnikaale ten dźwięk mi przypomina bardziej jakby jakaś rolka tylko że jak w a4 mi rolka piszczala to wraz z obrotami silnika pisk sie nasilal a tu wręcz przeciwnie jak sie rozpędzam to dzwięk na chwile ustaje

Jurek85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 584
Rejestracja: 23 sie 2008, 11:44
Imię: Jurek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 ACK 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jurek85 » 20 lip 2009, 13:55

Objawy oraz chwile kiedy się pojawia wskazują po mojemu na dwumas, ale nie jestem pewny czy w 2,5. Bo właśnie od tego jest, ale zawsze mogą to być elementy gumowe podtrzymujące silnik.

przemek-rybnik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 107
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:17
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: przemek-rybnik » 21 lip 2009, 15:59

Zaobserwowałem takie prawidłowości jak np przy rozruchu silnika i przy gaszeniu słychać taki dźwięk,
jak stoje w miejscu i zrobie półsktęt kierownicy to dzwoni głośniej
żadnych drgań nie odczuwam
zastanawiam sie czy to nie ma związku z tym iż kilka razy otarłem podwoziem na beznadziejnie zaprojektowanym parkingu w hotelu Gołębiewskim w Wiśle

Awatar użytkownika
Levuss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 440
Rejestracja: 02 mar 2008, 13:09
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Parczew
Kontakt:

Post autor: Levuss » 21 lip 2009, 16:20

przemek-rybnik pisze:Zaobserwowałem takie prawidłowości jak np przy rozruchu silnika i przy gaszeniu słychać taki dźwięk,
jak stoje w miejscu i zrobie półsktęt kierownicy to dzwoni głośniej
żadnych drgań nie odczuwam
zastanawiam sie czy to nie ma związku z tym iż kilka razy otarłem podwoziem na beznadziejnie zaprojektowanym parkingu w hotelu Gołębiewskim w Wiśle
Ja obstawiałbym napinacz paska jak dobrze pamiętam wielorowkowego. U siebie miałem taki przypadek i pomogła wymiana tulejek.Cena w ASO OK 110 PLN.
Chodzi mi o tą cześć (i o tuleję, która niestety sięw yrabia, zamontowana jest tak gdzie widać gwint śruby):
Obrazek

Tutaj możesz poczytać o skutkach padniętego napinaczyka:
a6c5-25-tdi-180km-wymiana-paska-klinowego-vt11959.htm

Ja przerabiałem to u siebie i po wymianie jest ok.
Termostat--120zł
Wałki rozrządu--1500zł
Hydraulika--1200zł
W pełni sprawny V6 Tdi --bezcenny

AUDI WYDATKI DZIęKI TECHNICE

przemek-rybnik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 107
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:17
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: przemek-rybnik » 23 lip 2009, 22:27

Kolego powiedz mi bo nie jestem znawcą czy tej rolki nie wymienia sie przy rozrzadzie? bo ten mialem wymieniany z 3 miesiące temu
I równiez myśle że to jakaś rolka bo pamietam w a4 zaczela mi tak'' ćwierkać'' rolka napinacza

[ Dodano: 2009-08-05, 11:15 ]
Więc moge już napisać że to dzwonienie to był tłumik a dokładniej to jakaś gumowa tuleja zaraz przy silniku która uszkodziła sie od tego że otarłem kilka razy konkretnie podwozie w parkingu hotelowym Gołębiewski( nawrawde odradzam ten parking).
Natomiast te otarcia były spowodowane tym że jakiś pacan uszczelnił tłumik jakimś zaciskiem i zostawił wystające śruby w dół zamiast skierować je do góry.
Na szczęscie mamy w Rybniku dobry serwis SHMIDT specjalizujący sie w tłumikach ,usterka została zlokalizowana w 2 min a czas naprawy to około 1h koszt również niewielki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga