Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 2.5 TDI]Skrzynia biegów Multitronic szarpie

Układ napędowy i skrzynie biegów
krzys124
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 284
Rejestracja: 08 kwie 2009, 09:51
Lokalizacja: zabrze

Post autor: krzys124 » 13 lip 2009, 13:39

Ja mysle , ze to Ty mnie zle zrozumialeś :mrgreen:

Awatar użytkownika
goly191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2027
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:43
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: goly191 » 14 lip 2009, 11:02

krzys124 pisze:Ja mysle , ze to Ty mnie zle zrozumialeś :mrgreen:
nie wydaje mi się, abym to ja zle odczytał następujące zdanie
"u mnie szarpala lekko jak było (co sie potem okazało) tylko około 2 litry oleju"

jeżeli piszesz, że w skrzyni BYÂŁO ( jak się okazało) 2l oleju
to nie wiem jak można to inaczej zrozumieć
ale spox luz, już się wyjaśniło

krzys124
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 284
Rejestracja: 08 kwie 2009, 09:51
Lokalizacja: zabrze

Post autor: krzys124 » 14 lip 2009, 13:50

ale też pisalem w dalszej czesci postu , ze zajechalem do sserwisu na wymiane oleju w skrzynce i ze tyle spuszczono z niej ...oki kwestia rozumienia jak i przekazu ... :-x <ok>
teraz mercedes w-210 2.7 CDI
Jednak jak nie ma gwiazdy to nie ma jazdy .

Ignatius
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 32
Rejestracja: 11 mar 2009, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ignatius » 15 lip 2009, 18:53

jaroA6 pisze:Dzwoniłem do SOPA Serwis , powiedziano mi że to standardowa usterka skrzyń multitronic, koszt naprawy od 3000 do 7000, to zależy co okaże się po rozłożeniu skrzyni, mam pytanko czy ktoś z was naprawiał tam skrzynię , czy robią to rzetelnie i uczciwie nie naciągając klientów na niepotrzebne wydatki i wciskając kity jak to dużo trzeba było wymienić w skrzyni i waląc rachunek np 7000 gdy koszt naprawy wyniósł rzeczywiście np 3000, wiecie o co chodzi ja nie jestem w stanie po wykonanej naprawie stwierdzić ile w środku wymienili. Jestem w stanie tam dojechać bo naprawa trwa około 24h. Moja Audi ma przebieg 170000 tyś km i jak bym to zrobił byłaby całkowicie sprawna no i wiem co mam .
Cześć,
Ja właśnie siedzę w hotelu i czekam na odbiór (prawdopodobnie jutro) swojej A6. Odbiór od Sopy. Jak będzie po sprawie napiszę jak się zakończyło. Na razie mogę powiedzieć co mnie tam zaprowadziło. Skrzynia działała na początku bez zarzutu (auto kupiłem z przebiegiem 165k km), ale od niedawna zaczął szarpać przy niedużej predkosci i próbie przyspieszania. Olej zmieniłem zaraz po zakupie (metoda statyczna). Ponieważ problem narastał (ale żadnych błędów w skrzyni nie było i nie weszła w żaden tryb awaryjny). Najierw pojechałem do Samko w Warszawie (bo mam pod nosem) i tam od razu zdjagnozowali mi, że łańcuch i przynajmniej jedna bierznia. Wstępny koszt to 12k PLN. Trochę mnie zdziwiło, że na nierozgrzanej skrzyni, zimnym silniku po przejechaniu ok 200m można stwierdzić taką usterkę. Nie dałem wiary w diagnoze i umówiłem się do Sopy. Czekałem 3 tygodnie na termin i wczoraj zostawiłem A6 na leczenie. Dzisiaj zostałem zaproszony do serwisu i na własne oczy widziałem wszystkie części z mojej skrzyni jak i otrzymałem szczegółowy wykład na temat tej skrzyni. Wbrew wcześniejszej diagnozie Samko to łańcuch oraz obydwie bieżnie są w stanie bardzo dobrym i nie ma się do czego przyczepić. Problemem była nieprawidłowy wykonany upgrade skrzyni w ASO w D. Przy przebiegu ok 90k km była robiona zmiana z wersji 6 na 7 lamelkowej i wgrywany był nowy soft. Niestety nie wykonano wogóle ustawień luzów po zmianie tarczek. Pan Paweł (mechanik od multi u Sopy) stwierdził także konieczność wymiany kilu elementów (ale nie tych najdroższych) i oczywiście filtra, skoro skrzynia jest juz rozebrana. Na pewno ciśnienie oleju było zbyt niskie, ale prawdopodobnie nie przez pompę a przez uszczeleczki i jeszcze jakieś 2 elementy (już nie pamietam jak sie to nazywało).

Jakie będą wyniki - mam nadzieję jutro się przekonam
Jaki koszt - jutro będę wiedział, ale już wiem, że na pewno nie najwyższy - nie taki jaki mi podano w Samko.
Mam nadzieję, że będę pluł sobie w brodę, że wybrałem się na wycieczke i spanie w hotelu dla mojej A6. Oby wróciła do zdrowia.

Pozdrawiam
--
Ignatius

holekpiotr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 415
Rejestracja: 26 gru 2008, 12:17
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.6 ADP 101KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Głogów

Post autor: holekpiotr » 15 lip 2009, 21:04

Ignatius,
No ja i inni koledzy czekamy na dalszą relację z wizyty.

Awatar użytkownika
goly191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2027
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:43
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: goly191 » 16 lip 2009, 16:55

Ignatius pisze:Najierw pojechałem do Samko w Warszawie (bo mam pod nosem) i tam od razu zdjagnozowali mi, że łańcuch i przynajmniej jedna bierznia. Wstępny koszt to 12k PLN
no tych to ładnie pojechało :-/
no comment

krzys124
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 284
Rejestracja: 08 kwie 2009, 09:51
Lokalizacja: zabrze

Post autor: krzys124 » 17 lip 2009, 10:01

a pisalem by nie odwiedzac oddziału w Warszawie - tylko ten w Rostkach - nikt mnie nie słucha :mrgreen: :-? <piwo>

AUDI99
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 17 lip 2009, 11:47
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: AUDI99 » 20 lip 2009, 09:24

do JaroA6, jeżeli chodzi o mechanika od Audików w Bydgoszczy to polecam Trawczyńskiego na ul. Nakielskiej tel. 609851677, podobno rewelka specjalizuje się w Audicach. Audi 99
AUDI99

Ignatius
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 32
Rejestracja: 11 mar 2009, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ignatius » 20 lip 2009, 12:28

Podzielę sie swoimi odczuciami po wizycie u Sopy ;)

Głównym uszkodzonym elementem w skrzyni był wałek wejściowy. Poważnym problemem były tez zbyt duże luzy. Naturalnie skrzynka przeszła remoncik, który kosztował mnie ok 3k PLN (jesli ktoś jest zaintereowany szczegółami to moge spisac z protokołu lub faktury co dokładnie było wykonywane).

Po wyjechaniu 2 razy miałem sytuację, że podświtliły mi sie wszystkie biegi na FIS, ale to w/g mechanika może się dziać przez jakiś (niedługi czas). Tego samego dnia po wyjechaniu od Sopy skrzynia "zapomniała" adaptacji wstecz. Do przodu było ok, ale tylko do czasu ponownego podświetlenia wszystkich biegów. Potem adaptacja w przód też zniknęła i strasznie szarpało przy ruszaniu a na wzniesieniach samochód na D cofał się do momentu dodania gazu. Pojechałem na duży, pusty parking i zacząłem meczyc auto - w przód, stop, w tył, stop itd. I tak ze 30 minut aż w koncu skrzynka ustawiła się jak należy. Do dzisiaj adaptacja jest ok, a samochodem jeździ sie wspaniale. Minęło dopiero kilka dni, ale mam nadzieję, że taki stan będę miał jeszcze przez długi czas - tego bym sobie zyczył :) Wczoraj machnąłem trasę Warszawa - Lublin - Warszawa i jechało się (mimo deszczu ostrego) wspaniale :D Auto chodzi miodnie! Nic nie szarpie, nie cofa sie na wzniesieniach nawet o centymetr, skrzynia chodzi cichutko - komfort jazdy jest super! Za 5k km mam jechać na wymiane oleju w skrzyni i upgrade sterownika silnika (mam BDG, ale sterownik najstarszy - mają mi zmienić na nowszy - ma byc jeszcze lepiej zgrany ze skrzynią, choc teraz i tak jest dobrze już). Upgrade skrzyni na 7 lameli nie był wykonywany u Sopy, gdyż zostało to zrobione wczesniej a ASO jeszcze za naszą zachodnia granicą.

Generalnie jestem pozytywnie zaskoczony serwisem Sopy. Czułem sie tam jak klient a nie jak przeszkadzacz - wszystko zostało mi pokazane, wytłumaczone, po naprawie długa jazda próbna, Pan Sopa odpowiedział mi na wszystkie moje pytania i wątpliwości. Nie w kazdym serwisie to się zdarza. Dodatko autko śmiga bardzo fajnie i nie chciałbym zapeszyć, ale napisałem to, żebyście znali moja historię i moje i dczucia po wizycie u Sopy, bo moze komus sie to przya w przyszłości. Wyprawa nie była zbyt komfortowa, bo hotel itp, ale nie żałuję - szkoda tylko, że nie mam bliżej tam :/
--
Ignatius

MikeA6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 23 gru 2008, 21:07
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: MikeA6 » 21 lip 2009, 23:56

Ja też robiłem skrzynię u Pana Sopy.
Jestem zadowolony. Teraz mam jeszcze wymianę oleju w skrzyni i wszystko ma być już OK.

A autorowi posta proponuję zrobić jeszcze adaptację skrzyni, być może to pomoże. Często jest tak, że przy ostrym hamowaniu adaptacja ginie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga