Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6] Jakie opony 18

Koła, felgi i opony
ODPOWIEDZ
pitt2k
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 69
Rejestracja: 28 kwie 2009, 15:49
Lokalizacja: Wawa

[A6 C6] Jakie opony 18

Post autor: pitt2k » 15 lip 2009, 12:26

Witam,

Szukam fajnych opon 18'' do A6 C6 Avant. Strona Audi podaje ze do felg 18'' zakladane sa fabrycznie opony 245/40/R18. Czy to aby nie przesada i czy na takich oponach da sie wogole po polskich drogach jezdzic?

Zastanawialem sie nad GoodYear F1, ale one sa typu Run On Flat i wymagaja czujnikow cisnienia ktorych nie mam - czy mozna taka opone zalozyc bez tych czujnikow?

Najwazniejsze dla mnie cechy to:
- dobra przyczepnosc na mokrej nawierzchni,
- cisza (widaomo ze czym szersza opona to bardziej szumi),
- jakosc (zadnego kitu z Chin),
- wyglad (dlatego wspomnialem juz GoodYear F1, moze Toyo Proxes)

Zatem jakie opony polecacie?

pitt2k
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 69
Rejestracja: 28 kwie 2009, 15:49
Lokalizacja: Wawa

Post autor: pitt2k » 15 lip 2009, 12:57

slavi16 pisze:pitt2k, proponuję zajrzeć do Niezbędnika all-niezbednik-posiadacza-a6-vt8798.htm . Tutaj masz najczęściej polecane opony i linki do tematów ;-)
czytalem, czytalem - ale tutaj postawilem konkretne pytanie (dot. rozmiaru oraz technologii run on flat).

pitt2k
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 69
Rejestracja: 28 kwie 2009, 15:49
Lokalizacja: Wawa

Post autor: pitt2k » 15 lip 2009, 14:50

slavi16 pisze:pitt2k, Na temat technologii run on flat mogę zapodać ARTYKUÂŁ oraz ARTYKUÂŁ 2 ;-)
Dzieki, pierwszy artykul okazal sie szczegolnie pomocny:

Kod: Zaznacz cały

Goodyear
Opony Goodyear i Dunlop występują w opcji ROF, czyli RunOnFlat. Stosowane są jako pierwsze wyposażenie m.in. w BMW, Mercedesach E i S, Mini oraz w Chevrolecie Corvette 6. Goodyear oferuje opony ROF od 1992 roku. Obecnie produkowana jest druga generacja tych opon.
Jak to działa: opony ze wzmocnionymi ściankami bocznymi, czyli samonośne, bez pierścienia nośnego.
Montaż i obsługa: montaż opon Goodyeara i Dunlopa w wersji ROF możliwy jest na standardowej feldze. Do obsługi potrzebne są urządzenia z tzw. trzecim ramieniem (dociskiem takim, jak w przypadku zwykłych opon o ekstremalnie niskim profilu).
Wymagania: pokładowy system monitoringu ciśnienia. Według przedstawicieli Goodyeara nie są konieczne fabryczne modyfikacje zawieszenia. Z naszej wiedzy wynika, że w autach (przynajmniej niektórych) wyposażonych w opony ROF zawieszenie jest modyfikowane.
Czyli sobie odpuszczam RunFlat-y.

Co do fabrycznych opon Audi przy feldze 18 to 245/40/R18. Chyba Audi takie montuje bo ten rozmiar (obwod kola i co za tym idzie predkosc pojazdu) jest najbardziej zblizony do np. standardowych 16-tek (205/60/R16).

tmr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 770
Rejestracja: 03 gru 2008, 22:44
Imię: Forum Audi
Moje auto: S6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Konin/wlkp
Kontakt:

Post autor: tmr » 15 lip 2009, 18:40

No to ja coś powiem od siebie...
To nie jest tak że opona ROF koniecznie wymaga do szczęścia obecności systemu monitorowania ciśnienia. Tak oczywiście nakazuje logika i producent, ale należy sobie uzmysłowić po co tej oponie ów system.
Ano po to, że nie zawsze według producenta optycznie (co akurat jest bzdurą w przypadku A6 z jego masą) - można ocenić czy opona ma w sobie powietrze czy nie.
To taki troszkę chwyt marketingowy... ;-)
W A6 w 3.0 czy 2.7 TD jak wyjdzie powietrze z opony (w szczególności z przodu) - to i ślepy zobaczy że ROF jest flakiem. Nie mówiąc o tym że napewno to poczuje w trakcie jazdy... :lol:
Zawsze dla komfortu można sobie dołożyć do auta system monitorowania ciśnienia w oponach.
Przy cenach opon o których mówimy - koszt owego systemu w A6 to niewielki wydatek... :mrgreen:

Waldi77
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 48
Rejestracja: 09 lip 2009, 00:15
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Waldi77 » 16 lip 2009, 00:17

Jak przebijesz ROFa to poczujesz niemal od razu zupełnie inne prowadzenie. Oczywiście pisze o szybkościach powyżej 60. Jeśli przebijesz tył to ciut gorzej z wyczuciem. To zalezy rowniez od obciazenia autka. Na pewno nie musisz sie obawiac ze nie wyczujesz "gumy".

mamba75
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 73
Rejestracja: 01 lis 2008, 15:47
Lokalizacja: wrocław

Post autor: mamba75 » 18 lip 2009, 21:29

witam od kupna a6c6 - minęło 2 miesiące - cały czas jeździłem na 18 calowych kolach - każda dziura wyczuwalna - jakbym jechal wozem drabiniastym :mrgreen:
wczoraj zdecydowałem się na zmiana kół - na 17 + nówki opony dunlopy - leżaly felgi i opony z miesiąc - i tan "dodatkowy " kawałek gumy profil 50 - poprzedni na 18 - 40 - dal mi tak dużo szczęścia że nie założę tych 18 więcej ( jakby ktoś tak przy okazji był zainteresowany kompletem - koł 18 - opony z 2008 r - dunlopy sp01 225 / 40 r18 - felgi s-line piecio ramienne - dokładnie takie jak z linku :

- s-felgi-z-oponami-18-rs6-vt11989.htm )

wracajac - jednak tylko max 17 bym dawał - komfort odczówalny już po 5 metrach ....
oczywiscie mi pasują dunlopy - w c5 mam też to i w c6 kupiłem .

pozdrawiam
m75
teraz i c6 ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga