Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[a6 c5 1.9tdi]pilot nie otwiera zamka klapy

Elektryka
ODPOWIEDZ
benan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 41
Rejestracja: 12 paź 2008, 19:44
Imię: benan
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI 190KM DDDA
Napęd: RWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Strzegom

[a6 c5 1.9tdi]pilot nie otwiera zamka klapy

Post autor: benan » 13 lip 2009, 19:34

Mam problem tak jak w temacie a mianowicie zamykam pilotem auto wszystko sie zamyka zamek tylnej klapy tez ale jak otwieram zamek klapy sie nie otwiera musze przekrecic kluczykie w zamku klapy .stalo sie to nagle nie wiem czy ma to cos wspolnego z zamkiem bo wlasnie po wymianie zamka w tylnych prawych drzwiach to nastapilo.Czy ktos ma na to sposob moze vag albo inne cuda

piotrekr79
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 78
Rejestracja: 08 lip 2009, 15:23
Lokalizacja: Zamość

Post autor: piotrekr79 » 14 lip 2009, 09:59

kolego aby otworzyć klape pilotem zamek bagażnika musi być w pozycji otwarcia kluczykiem bo jeśli będzie zamknięty przez ciebie kluczykiem to i pilot ich nie otworzy a jeśli to nnie pomoże to sprubój przytrzymać dłużej środkowy guzik w pilocie i zobacz czy wogóle siłownik na takie coś reaguje bo jeśli nie to możesz mieć coś nie tak z siłownikiem że działa na zamykanie a na otwarcie nie odpowiada pozdr.
Piotr

benan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 41
Rejestracja: 12 paź 2008, 19:44
Imię: benan
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI 190KM DDDA
Napęd: RWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Strzegom

Post autor: benan » 14 lip 2009, 15:02

[A6 C5] ja mam na pilocie tylko 2 przyciski otwierania i zamykania bez osobnego przycisku do klapy, a silownik reaguje bo przy zamykaniu i otwieraniu slychac tam dzwiek

MISIEK_A6

Post autor: MISIEK_A6 » 14 lip 2009, 17:33

Siłownik bedzie działać bo z jakiejś przyczyny własnie siłownik lamie plastik którego wyglą zamieszczam poniżej... Oddalem go do spawania plastiku i jakoś odpukać jezdze dalej na nim ;] Tobie proponuje to samo zrobić... Zreszta na zdjęciu widac gdzie spawane było <piwo>
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

benan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 41
Rejestracja: 12 paź 2008, 19:44
Imię: benan
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI 190KM DDDA
Napęd: RWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Strzegom

Post autor: benan » 14 lip 2009, 19:30

dzieki za pomoc ale sprawdze to dopiero za dwa tygodnie bo jutro wyjezdzam na wakacje a nie bardzo wiem jak sciagnac te oslone w srodku klapy wiec dopiero jak wroce oddam auto do mechanika w pewne rece bo sam to napewno ulamie jakis zaczep albo inne cos. a moze ktos zna numer tego plastiku bo chyba nowy nie bedzie kosztowal majatek a wolalbym miec nowe

MISIEK_A6

Post autor: MISIEK_A6 » 14 lip 2009, 22:38

benan, ja nie znalazłem na tym osobiscie numeru tego plastiku... Ale jakis kolega z forum podał...

4B5 827 541

tylko nie jestem pewien czy to jest to... <ok> Ale sam zrobisz to na pewno... nie ma szans zeby zerwac jakis zaczep bo są metalowe <ok>

benan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 41
Rejestracja: 12 paź 2008, 19:44
Imię: benan
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI 190KM DDDA
Napęd: RWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Strzegom

Post autor: benan » 15 lip 2009, 19:51

dzieki misiek A6 jak mi pogoda nie dopisze na wczasach to bede probowal cos tam rzezbic w tej klapie nieszczesliwej

jankes6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 77
Rejestracja: 09 mar 2009, 17:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jankes6 » 15 lip 2009, 21:24

w ogóle te zamki w audi chyba sa średniej jakości bo ja już dwa wymienilem..

benan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 41
Rejestracja: 12 paź 2008, 19:44
Imię: benan
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI 190KM DDDA
Napęd: RWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Strzegom

Post autor: benan » 21 lip 2009, 12:29

no i juz jestem po naprawie zamka-okazalo sie ze to tylko wyskoczyl taki plastik z tego elementu ktory odciaga zamek wystarczylo odkrecic plastikowy lepek wlozyc na swoje miejsce i wszystko ok no ale urwaly sie dwa plastikowe zaczepy ktore byly wtopione w welurowa oslone tego zamka i zostaly w niej dziury

teko-2008
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 06 lip 2008, 22:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: teko-2008 » 20 paź 2009, 15:32

Tak, to cięgno często się łamie. Mnie również to spotkało. Chciałem wyjąć ten plastik i po kupieniu nowego wymienić. Jednak nie jest to takie proste i nie łatwo je się wyjmienia bez doświadczenia. Lepiej wymontować cały układ zamka. Ja na początku tego nie zrobiłem, a przy ruszeniu cięgna wyskoczyła pewna sprężynka i potem KLAPA. Zatrzasnął mi się na amen bagażnik i nie dało się go otworzyć ani z pilota , ani z kluczyka! Dopiero niezły magik otworzył go od środka przeprowadzając operację drutami w otworze na narty tylnego nierozkładanego siedzenia! Potem wymontował cały zamek, wyjął to cięgno i mając na uwadze częste jego pękanie, zastosował niezły patent . Wstawił blaszkę łącząca dwa ułamane elementy i zanitował obie części. Teraz śmiga bez problemu i jest bardziej wytrzymały niż nowy plastikowy element. Koszt całości operacji 150 zl w Warszawie przy ul Dąbrowskiego 16 - polecam i pozdrawiam.

gesix
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 85
Rejestracja: 19 gru 2008, 18:50
Lokalizacja: Ustka

Post autor: gesix » 21 paź 2009, 13:03

Wymieniałem u siebie bo miałem ten sam problem niestety nie znalazłem tego całego plastiku bo chyba ktoś wcześniej naprawiał i pozbył się paru części i musiałem kupić cały używany mechanizm. Wydaje mi się że można sobie od czasu do czasu smarować wd40 te mechanizmy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga