Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[C4 2.3 AAR] Nie podnosi obrotów po uruchomieniu klimatyzacj

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Quattrorulezz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 89
Rejestracja: 24 cze 2009, 19:55
Imię: Przemek
Moje auto: A8 D3
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 4.2 ASG 299KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Bielsko-Biała

[C4 2.3 AAR] Nie podnosi obrotów po uruchomieniu klimatyzacj

Post autor: Quattrorulezz » 26 cze 2009, 21:45

Witam


Mam problem z wolnymi obrotami przy pracującej klimatyzacji (klimatronik), mianowicie spadają bardzo nisko do ok 350-400obr/min. I tu pytanie do znawców tematu mechanicznego wtrysku (KE-III Jetronic) co może być przyczyną? Dodam że dzieje się tak na gazie i na benzynie. Wydaje mi się że nastawnik wolnych obr. jest ok, gdyż przy wyłączonej klimie nic się dzieje jak włączam inne obciążenia. Oba przełączniki na przepustnicy są ok i działają.

Proszę o jakieś rady lub sugestie gdzie szukać przyczyny.

pozdrawiam Audimaniaków
Plozoff
Było: C3 2.0D (chyba za kare), C3 2.3E NF 136KM, C4 2.3E AAR 133KM powered by BLOS, A6 C5 2.5TDI Quattro

ralf_24
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 48
Rejestracja: 02 cze 2009, 10:54
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: ralf_24 » 27 cze 2009, 11:14

Kolego przyczyną może być padająca sprężarka klimy. Może się już zacierać i na wolnych obrotach stawia większy opór. Spróbuj wyłączyć klime w trakcie jazdy. Jeśli poczujesz że "puści " obciążenie w wyczówalny sposób to szukalbym w sprężarce.

Awatar użytkownika
Quattrorulezz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 89
Rejestracja: 24 cze 2009, 19:55
Imię: Przemek
Moje auto: A8 D3
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 4.2 ASG 299KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Quattrorulezz » 27 cze 2009, 13:58

Witam

Wydaję mi się że sprężarka będzie ok, 3 tygodnie temu auto było w serwisie klimatyzacji, została wymieniona chłodnica na nówkę -wyczyszczony, naolejony, napełniony układ. Gość sprawdzał sprężarkę i podobno dobra, z resztą żadnych niepokojących odgłosów nie generuje zarówno przy wł i wył klimie.

Jeżeli chodzi o włączanie i wyłączanie podczas jazdy nie jest odczówalna żadna różnica.

Najciekawsze jest to że gdy uruchamiam zimny silnik i idzie na ssaniu to po włączeniu klimy wyraźnie rosną obroty a jak się już nagrzeje i zejdzie ze ssania to nie ma reakcji a w wyniku pojawienia się obciążenia klimy spadają obroty.
Było: C3 2.0D (chyba za kare), C3 2.3E NF 136KM, C4 2.3E AAR 133KM powered by BLOS, A6 C5 2.5TDI Quattro

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga