Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[c4 2.3 b+lpg] problem z odpalaniem

Wszystko co dotyczy instalacji lpg dla wszystkich modeli z silnikami benzynowymi a6 i a7.
Awatar użytkownika
dark79
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 94
Rejestracja: 22 mar 2009, 20:48
Lokalizacja: Penge/London

Post autor: dark79 » 15 cze 2009, 20:55

jedz do jakiegos elektryka i niech zobaczy czy nie masz jakiegos dziwnego zabezpiecznenia/alarmu odcinajacego pompe paliwa

johan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 14 cze 2009, 16:37
Lokalizacja: Gi.zycko

Post autor: johan » 15 cze 2009, 21:03

myslalem nad tym tylko nie moge znalesc dobrego elektryka.
johan

Awatar użytkownika
A6 Forum - fassi1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1905
Rejestracja: 23 gru 2007, 21:28
Imię: Forum Audi A6
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: A6 Forum - fassi1 » 15 cze 2009, 22:25

johan pisze:normalnie mi trabi klakson.nie wiem czemu.dopalajac z rana to mi zazwyczaj za drogim razem lapie i jak odpalam to ma ciezko bardzo male obroty a jak dam gazy to mi przelaczy na gaz i jest ok.

[ Dodano: 2009-06-15, 20:22 ]
jak na samej benzynie odpalam to mi pochodzi ze 30sekund moze 1min zaczyna trabic i gasnie.
Co mi na myśl przychodzi to:
1.
Pompa paliwowa jak poprzednicy pisali tylko że gdyby całkiem pompa siadła to nawet by na benzynie nie odpalił bo kiedyś testowałem u siebie wyciągając bezpiecznik pompy paliwowej.
Może pompa powoli umiera i tak się to objawia. Możesz sprawdzić jak się będzie auto zachowywało po wyciągnięciu tego bezpiecznika.

2.
Walnięty komp LPG który przy przełączaniu benzyna - gaz , rozłącza lub załącza wtryski benzynowe. Jeśli przy przełączaniu na benzynę auto nie chce chodzić to może komp LPG nie załącza prawidłowo wtrysków gazu.

3.
Walnięta centralka (przełącznik benzyna - LPG)

4.
Namieszane w instalacji elektrycznej, bo załączanie się klaksonu to naprawdę coś skrajnego i dziwnego.

Dobry elektryk jak koledzy radzą i auto pod vaga, no i do gazownika jak przy przełączaniu zachowują się wtryski benzyny no i gazowe.
Poza tym nie powinien z rana od razu przełączać się na gaz na sekwencji. Reduktor powinien nagrzać się co najmniej do 30st. ale to już ustawia gazownik w kompie.
Daj znać jak rozwiążesz problem lub jak się ma sprawa.

Awatar użytkownika
Colin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 258
Rejestracja: 14 sty 2009, 22:35
Lokalizacja: Holandia/Slask

Post autor: Colin » 23 cze 2009, 21:25

johan
a wiec moja rada zadzwon do poprzedniego wlasciciela i zapytaj dokladnie jak z tym odpalaniem jest ( jakiej srubki dotknac itp ) dlaczego- poniewaz wczesniej mialem C4 zagazowana i zrobilem sobie tez takie zabezpieczenie odcinajace pompe paliwa ale ...
pomimo ze pompa nie pracowala auto dalo sie zapalic na doslownie kilka sekund i tym czasie jezeli nacisnalem gaz do dechy automatycznie przelaczal sie na gaz i wszystko dzialalo pomimo "wylaczonej" pompy paliwa poniewaz ukladem zasilajacym byla instalacja gazowa
u Ciebie podejrzewam podobna kombinacje tylko wlaczony jest w obwod klason plus jakis "opozniacz " stad 30 sekund :mrgreen:

najprawdopodobniej jak odpalisz Twoje auto z "poprawną procedurą"(dotkniecie odpowiedniej srubki ) to bedzie wszystko OK :->

a i ja nie mialem sekwencyjnego gazu ale zapewne wszystko mozna ustawic aby przelaczalo sie przy np 1500 obr/min bez wgledu na temperature 8-)
AUDI- TAM GDZIE WOLNOŚć JEST STANDARTEM
chwilowo Golf MK3 2.0
Obrazek

Awatar użytkownika
Colin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 258
Rejestracja: 14 sty 2009, 22:35
Lokalizacja: Holandia/Slask

Post autor: Colin » 23 cze 2009, 22:01

Andi 2.5 tdi, ja jednak bym skontaktowal sie z poprzednim wlascicielem bo byc moze jest to dobre dodatkowe zabezpieczenie tylko trzeba ja umiec obslugiwac :->

i napisz jak mozesz jak odpalic auto na sekwencyjnej instalacj pomijajac benzyne bo kupilem juz z instalką i nikt mnie nie wtajemniczyl a moze sie kiedys przydac :->
AUDI- TAM GDZIE WOLNOŚć JEST STANDARTEM
chwilowo Golf MK3 2.0
Obrazek

johan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 14 cze 2009, 16:37
Lokalizacja: Gi.zycko

Post autor: johan » 04 lip 2009, 14:55

witam.juz rozwiazalem swoj problem.postawilem samochod do ellektryka i mi go zrobil.po prostu mial wstwione zabezpieczenie odcinajace pompe i to byl caly problem.nie mam juz tego zabezpieczenia i jestem zadowolony.

[ Dodano: 2009-07-04, 14:57 ]
dzieki wszystkim za rady :lol:
johan

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6/A7 - LPG”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga