Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[a6 c5 2,4] wyciek oleju

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bobson80
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 185
Rejestracja: 07 mar 2009, 10:29
Lokalizacja: krosno odrzańskie

[a6 c5 2,4] wyciek oleju

Post autor: bobson80 » 14 cze 2009, 22:08

witam sprawa wygląda następująco wczoraj zrobiłem nie złą trase jakies 700 km i jak wróciłem do domu z auta zaczeło się dymić na początku myślałem ze to klocki czy tarcze ale schyliłem sie pod auto i zobaczyłem multum oleju na katalizatorach który sie wypalał ogólnie cały spód auta jest zabryzgany olejem dziś ściągnołem osłonę z pod silnika cała micha mokra umyłem ją żeby zlokalizować wyciek cieknie po łampie z przudu tej przy misce na dole i po misce od góry po stronie pasażera wycieki sa dość mocne boję się że olej moze zapalić się od rury wydechowej i wtedy masakra co może być przyczyną dodam ze wymieniłem simering na wale przy wymianie rozrządu wiec jego raczej nie podejrzewam z góry dziękuje za pomoc

Awatar użytkownika
bobson80
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 185
Rejestracja: 07 mar 2009, 10:29
Lokalizacja: krosno odrzańskie

Post autor: bobson80 » 14 cze 2009, 23:48

tak sprawdzałem ale wydaje się ze nad łączeniem miski z blokiem też jest tłusto jutro rozbiore gore znaczy plastiki i powęszę koło pokryw

Awatar użytkownika
fanatyk_aut
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 143
Rejestracja: 15 lis 2008, 16:26
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: fanatyk_aut » 15 cze 2009, 09:17

Kolego :) Moja propozycja jest taka zebys sprawdził korek od wlewu Oleju czy przypadkiem nie masz tam juz wyrobionej na maxa usczelki Ja mialem tez taki problem jak Ty wróciłem :) z podrózy ok 1100 km jak zajechałem na miejsce to zauwazyłem dym wydobywajacy sie z pod komory silnika nadkolani dymil jak parowoz. :mrgreen: posprawdzałem wszystko co jest mozliwe zimeringi wszystkie uszczelki i Tylko mogłem podrapac sie po głowie :) Po całej imprezie i po złozeniu calego osprzetu zauwazylem ze korek od wlewu Oleju jest lekko krzywo zakresony :mrgreen: i wszystko sie wyjsniło USZCZELKA KTORA ZNAJDUJE SIE POD KORKIEM BYÂŁA TAK WYJEB... ZE MASAKRA WYMIENIÂŁEM I JEST OK SMIGA CAÂŁY CZASIK
POZDROWIENIA ZE ŚWIETEGO MIASTA !!!!

Awatar użytkownika
bobson80
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 185
Rejestracja: 07 mar 2009, 10:29
Lokalizacja: krosno odrzańskie

Post autor: bobson80 » 15 cze 2009, 11:53

ok zdiagnozowalem wyciek cieknie z pod miski oleju od strony alternatora przy łączeniu górnej miski z blokiem nie wiem jak sie za to zabrać i czy sam dam rade to naprawic uszczelniał moze ktoś te łaczenie z góry dzieki za pomoc
pozdrawiam wszystkich

Awatar użytkownika
bobson80
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 185
Rejestracja: 07 mar 2009, 10:29
Lokalizacja: krosno odrzańskie

Post autor: bobson80 » 15 cze 2009, 19:40

no tak ale dalej nie wiem jak sie do tego zabrac podobno trzeba wybebeszyć silnik zeby odkrecic mise jak sie zdenerwuje to zaleje mineral i moze problem zniknie tylko szkoda nie cale 150 tys i lac mineral

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga