Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Autozamykanie centralnego zamka.

Elektryka
ODPOWIEDZ
piter

[A6 C5] Autozamykanie centralnego zamka.

Post autor: piter » 30 maja 2009, 13:34

Panowie takie pytanie. Jeśli wyciągnę kluczyki ze stacyjki wszystkie drzwi po upływie ok 30 sek same się zamykają jednak zauważyłem że nie zawsze tak się dzieje i właśnie nie wiem czym to może być spowodowane. Funkcja jest jak najbardziej przydatna jednak nie działa zawsze. Może ktoś ma jakiś pomysł dlaczego tak?

Awatar użytkownika
kolega26
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 237
Rejestracja: 30 wrz 2008, 14:10
Lokalizacja: Kentaki

Post autor: kolega26 » 30 maja 2009, 14:20

Jak nie otworzymy drzwi pociągjąc za klamke w czasie 30 sekund od otwarcia drzwi pilotem, niunia zamyka się sama do0myślając się że np. niechcąco nacisnąłeś na otwarcie w kluczu bądź otworzyłeś i akurat dostałeś telefon od blon długonogiej i zapomniałś że to auto jest najważniejsze na świecie, ale Ono CI to wybacza i zamyka sie samo żeby żaden śmierdziel nie dotknął Twojej kierownicy :P
Bo w życiu nie te chwile w których oddychamy są najważniejsze, lecz te w których dzięki ccco zapiera nam dech w piersiach...
*************
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1 ... re=related
Myślmy...

Awatar użytkownika
MR.A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 962
Rejestracja: 05 sie 2008, 16:43
Imię: Robert
Moje auto: Q7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Van
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: MR.A6 » 30 maja 2009, 17:21

kolega26 pisze:Jak nie otworzymy drzwi pociągjąc za klamke w czasie 30 sekund od otwarcia drzwi pilotem, niunia zamyka się sama do0myślając się że np. niechcąco nacisnąłeś na otwarcie w kluczu bądź otworzyłeś i akurat dostałeś telefon od blon długonogiej i zapomniałś że to auto jest najważniejsze na świecie, ale Ono CI to wybacza i zamyka sie samo żeby żaden śmierdziel nie dotknął Twojej kierownicy :P
A to może w Kentaki się tak dzieje tylko? :mrgreen:
Tu coś poczytaj,jak mozna poustawiać VAGiem różne sposoby zamykania sie samoczynnego itp. a6-c5-triki-w-a6-ukryte-funkcje-vt3427.htm

piter

Post autor: piter » 31 maja 2009, 02:00

MR.A6 dzięki za linlka, jakoś się nie doszukałem. Na bank się przyda <piwo>

Awatar użytkownika
MR.A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 962
Rejestracja: 05 sie 2008, 16:43
Imię: Robert
Moje auto: Q7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Van
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: [A6 C5] Autozamykanie centralnego zamka.

Post autor: MR.A6 » 31 maja 2009, 17:45

piter pisze:Panowie takie pytanie. Jeśli wyciągnę kluczyki ze stacyjki wszystkie drzwi po upływie ok 30 sek same się zamykają jednak zauważyłem że nie zawsze tak się dzieje i właśnie nie wiem czym to może być spowodowane. Funkcja jest jak najbardziej przydatna jednak nie działa zawsze. Może ktoś ma jakiś pomysł dlaczego tak?

Jeszcze pytanko,tak sie dzieje jak wyciagniesz kluczyki ale nie otwierasz drzwi i siedzisz w aucie?

piter

Post autor: piter » 31 maja 2009, 19:00

Dzieje się dokładnie tak jak opisali Carlos i Kolega26. Jeśli wyciągnę kluczyki ze stacyjki a ta była wcześniej odpalona to trzeba zamknąć i otworzyć z pilota, lecz jeśli nie ruszam stacyjki to mogę nawet siedzieć w środku i drzwi się same zarygluja. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
kolega26
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 237
Rejestracja: 30 wrz 2008, 14:10
Lokalizacja: Kentaki

Post autor: kolega26 » 31 maja 2009, 22:05

Kolego MRA6, jak otworzysz drzwi kluczykiem i nie dotkniesz auta nie zamyka Ci sie automatycznie? Znaczy się siedzisz w domu, niechcaco naciska Ci sie otwarcie w pilocie i całą noc masz furasa otwartego? ... Może tylko i w kentaki, chociaz z tego co mi wiadomo to w paru innych miejscach na ziemi także, po otwarciu drzwi pilotem i nie ruszaniu auta po jakims czasie sie sam rygluje, tak samo jak u kumpla w Oplu Signum, BMW 5,7, Jaguarze, Audi Q7 i w A8 :]
Bo w życiu nie te chwile w których oddychamy są najważniejsze, lecz te w których dzięki ccco zapiera nam dech w piersiach...
*************
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1 ... re=related
Myślmy...

Awatar użytkownika
MR.A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 962
Rejestracja: 05 sie 2008, 16:43
Imię: Robert
Moje auto: Q7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Van
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: MR.A6 » 31 maja 2009, 23:03

kolega26 pisze:Kolego MRA6, jak otworzysz drzwi kluczykiem i nie dotkniesz auta nie zamyka Ci sie automatycznie? Znaczy się siedzisz w domu, niechcaco naciska Ci sie otwarcie w pilocie i całą noc masz furasa otwartego? ... Może tylko i w kentaki, chociaz z tego co mi wiadomo to w paru innych miejscach na ziemi także, po otwarciu drzwi pilotem i nie ruszaniu auta po jakims czasie sie sam rygluje, tak samo jak u kumpla w Oplu Signum, BMW 5,7, Jaguarze, Audi Q7 i w A8 :]
No zamyka sie,zamyka,ale ja mam jeszcze dodatkowo 2 alarmy założone,na jednym na pilocie do 1000m na otwartej przestrzenie a w zabudowie do do 600m mozna otworzyć i zamknąć,dodatkowo pokazuje mi jak ktoś przyłoży np. piłką albo dotknie drzwiami obok na parkingu jak wsiada,ze cos sie dzieje,juz nieraz przez to leciałem,bo myślałem,ze kradną,a tu babcinka ładowała sie do swojego i za szeroko drzwi otworzyła :lol: ,i paręnaście innych funkcji (np.można odpalić z pilota auto,będąc w domu,nie mam uaktywnionej tej funkcji,bo i tak po paru sek.by sie wyłączył (dodatkowe zabezp.))

piter

Post autor: piter » 01 cze 2009, 00:38

Eee, no to pani Mr.A6 wypasik funkcje. Muszę trochę jednak zainwestować w lepsze zabezpieczenie mojej furki. Pozdrwiam serdecznie.

Awatar użytkownika
kolega26
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 237
Rejestracja: 30 wrz 2008, 14:10
Lokalizacja: Kentaki

Post autor: kolega26 » 01 cze 2009, 14:19

No to nie pisz że "takie" rzeczy dzieję się chyba tylko w Kentaki, bo tak jak opisałem, tak prawidłowo powinno funkcjonować urządzenie komfortu. Ktoś nieobeznany w temacie czytając post powinien wiedzieć jak powinno być, czytajac Twoja wypowiedź, i mając dobrze funkcjonujący moduł komfortu, może stwierdzić że jest cos nie tak. Otwierasz pilotem ayto, nie ruszasz auta przez 30 sek. auto automatycznie samo się rygluje. Można też suatwić aby po przekroczeniu np.25km/h się zaryglowało :) PS. alarmik masz fajny, ja narazie zainwestowałem w mega uzbrojenie garażu przeciw włamanią, mały bunkier z kamerami, czujnikami ruchu itd :D A taki alarm to chyba następne wyzwanie :D
Bo w życiu nie te chwile w których oddychamy są najważniejsze, lecz te w których dzięki ccco zapiera nam dech w piersiach...
*************
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1 ... re=related
Myślmy...

Awatar użytkownika
MR.A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 962
Rejestracja: 05 sie 2008, 16:43
Imię: Robert
Moje auto: Q7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Van
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: MR.A6 » 01 cze 2009, 16:11

piter pisze:Eee, no to pani Mr.A6 wypasik funkcje. Muszę trochę jednak zainwestować w lepsze zabezpieczenie mojej furki. Pozdrwiam serdecznie.
He,he,he,jeszcze pani nikt do eMeRsona nie pisał :mrgreen:
kolega26 pisze:No to nie pisz że "takie" rzeczy dzieję się chyba tylko w Kentaki, bo tak jak opisałem, tak prawidłowo powinno funkcjonować urządzenie komfortu. Ktoś nieobeznany w temacie czytając post powinien wiedzieć jak powinno być, czytajac Twoja wypowiedź, i mając dobrze funkcjonujący moduł komfortu, może stwierdzić że jest cos nie tak. Otwierasz pilotem ayto, nie ruszasz auta przez 30 sek. auto automatycznie samo się rygluje. Można też suatwić aby po przekroczeniu np.25km/h się zaryglowało :) PS. alarmik masz fajny, ja narazie zainwestowałem w mega uzbrojenie garażu przeciw włamanią, mały bunkier z kamerami, czujnikami ruchu itd :D A taki alarm to chyba następne wyzwanie :D
Ja miałem tak ustawione na poczatku,ze po 2min załączał sie alarm,ale funkcje zamykania samoczynnego miałem wyłączoną,uzbrajał sie tylko alarm,dlatego tak pisałem <piwo>

piter

Post autor: piter » 01 cze 2009, 16:29

MR.A6 pisze:He,he,he,jeszcze pani nikt do eMeRsona nie pisał
Rzeczywiście, literkę "e" mi zjadło gdzieś. Sorki wielkie <piwo>

Awatar użytkownika
MR.A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 962
Rejestracja: 05 sie 2008, 16:43
Imię: Robert
Moje auto: Q7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Van
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: MR.A6 » 01 cze 2009, 16:35

piter pisze:
MR.A6 pisze:He,he,he,jeszcze pani nikt do eMeRsona nie pisał
Rzeczywiście, literkę "e" mi zjadło gdzieś. Sorki wielkie <piwo>
spoko :mrgreen: <piwo>

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga