Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 2.5V6 150KM] Dziwne cykanie gdzies w bezpiecznikach.

Elektryka
ODPOWIEDZ
mazurek2001
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 28 kwie 2009, 12:43
Lokalizacja: Koszalin

[A6 C5 2.5V6 150KM] Dziwne cykanie gdzies w bezpiecznikach.

Post autor: mazurek2001 » 28 kwie 2009, 12:54

Witam Wszystkich.
mam pewne dziwne objawy, aczkolwiek nie wiem sam czy nie powinno tak byc.
A dokladnie chodzi mi o to ze na 1 i 2 biegu ok 1800 ob/min slysze gdzies z glebi bezpieczników po lewej stronie przy drzwiach kierowcy dziwne (cykanie):)
gdy cyknie, to wtedy czuje ze turbina sie załączyła. i tzw te cykanie rowniez jest gdy stoje np: na swiatłach na luzie i dodam gazu do ok 2,5 tys ob/min.
chodzi mi o to ze te cykanie jakby zalaczało turbine, bo jak nie cyknie bo rowniez czasem sie zdarza, ze turbina sie wtedy nie załaczy.
chcialbym sie dowiedziec czy to tak ma byc? czy te tzw. cykanie to poprawny objaw załaczania turbiny? czy moze cos jest nie tak z bezpiecznikami?

z gory dziekuje za pomoc.

Awatar użytkownika
adsense1234
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 184
Rejestracja: 11 lut 2008, 15:59
Imię: adsense
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI BFC 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Google
Kontakt:

Post autor: adsense1234 » 28 kwie 2009, 14:08

podejrzewam ze jakis bezpiecznik masz do wymiany sprawdzałes je wszytkie czy moze ktorys nie jest nadpalony ??

Awatar użytkownika
MR.A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 962
Rejestracja: 05 sie 2008, 16:43
Imię: Robert
Moje auto: Q7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Van
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: MR.A6 » 30 kwie 2009, 00:02

a może któryś z przekaźników poprostu tak słychać :-P ,bo nie wiem,czy to ma związek z turbiną,pozdr

Awatar użytkownika
DoRuS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 294
Rejestracja: 08 sty 2009, 13:10
Lokalizacja: Nowy Jork

Post autor: DoRuS » 03 maja 2009, 17:08

zwiazku z turbina tego nie ma kompletnie! mi tez cyka ale tylko kilka razy jak jest silnik zimny i ruszam dodajac i puszczajac gaz dzwiek takjakby z przekaznika. zignorowalem to bo myslalem ze to cos z "ssaniem " zwiazane bo tylko cyknie jak jest silnik zimny a przestaje jak tylko silnik zejdzie z obrotow.

darknoid
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 24 mar 2009, 10:50
Lokalizacja: Nowa Sól - Poznań;

Post autor: darknoid » 11 maja 2009, 13:41

Nie wiem czy powinienem to pisać ale w 80 B4 TDI też mam takie cykanie, przez pierwsze 10-15 sekund po odpaleniu, w sumie faktycznie brzmi to tak, jakby bezpiecznik się załączał i wyłączał, dość szybkie to cykanie jest... byłem u mechanika, który powiedział że to ta cała puszeczka od ABSu, zaczął mi tłumaczyć o co biega ale w gruncie rzeczy powiedział, że nie ma się czym martwić... sprawdźcie, może faktycznie to ABS.

Dodam, że ABS działa poprawnie, i gdyby nie to cykanie to śladu by nie było jakiejś ustereczki;

Pozdro;
Usunięto, Regulamin Punkt 27

Awatar użytkownika
DoRuS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 294
Rejestracja: 08 sty 2009, 13:10
Lokalizacja: Nowy Jork

Post autor: DoRuS » 11 maja 2009, 13:55

ehh mi tez tak sie wydaje ze nie ma sie czym martwic.... teraz sie zrobilo cieplo i niezawsze rano mi "cyka" cos tam pod kierownica... ale postaram sie dowiedziec co to cyka. ale co ma to cykanie wspolnego z abs...? kiedy np u mnie cyknie jak nacisce gas i puszcze...? mi cos to smierdzi z rozruchem zimnego silnika jest zwiazane...

darknoid
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 24 mar 2009, 10:50
Lokalizacja: Nowa Sól - Poznań;

Post autor: darknoid » 11 maja 2009, 15:58

DoRuS pisze:ale co ma to cykanie wspolnego z abs...?
hmm, ja Ci niestety nie potrafię odpowiedzieć :) jedno mogę powiedzieć, że cykanie faktycznie dochodzi z takiej czarnej skrzyneczki (jak trzeba zrobię fotkę) mechanik powiedział, że ma to coś wspólnego z ABSem, że tam są jakieś "szczotki" i one coś tam coś tam ;) sorry, że wcinam się w temat i może mącę wam w głowach ale autentycznie piszę jak było. A żeby było śmieszniej to zauważyłem że kiedy jest zimno cykanie trwa dłużej, a kiedy gorąco (lato) czasami wcale go nie ma lub trwa bardzo krótko;

piszecie, że to coś ma wspólnego z turbiną, hmm... w sumie ta "skrzyneczka" w mojej B4 jest nad turbiną, a mechanik wielki znawca powiedział co wiedział, żeby mnie zbyć... :) wszystko możliwe;
Usunięto, Regulamin Punkt 27

Awatar użytkownika
DoRuS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 294
Rejestracja: 08 sty 2009, 13:10
Lokalizacja: Nowy Jork

Post autor: DoRuS » 12 maja 2009, 02:08

darknoid, ja turba nie mam wiec chyba nie od tego, a mam tak jak ty gorraco albo krotko albo wcale niecyka..... tylko powiedz mi o ktora czarna puszke chodzi od tego absu...? bo ja caly abs mam pod maska za firewallem, no chyba ze jakis modol jest pod kierownica... jeszcze nie wiem... ale sie dowiem co to jest...?!

darknoid
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 24 mar 2009, 10:50
Lokalizacja: Nowa Sól - Poznań;

Post autor: darknoid » 14 maja 2009, 12:40

Mam :) panie i panowie, postanowiłem się przyjrzeć temu czemuś co cyka i faktycznie ma to coś wspólnego z turbiną ponieważ kabelki (a raczej przewody) z tej "puszki" wchodzą do turbinki;

Spisałem part number z tej części: 357 906 283
Po wpisaniu w allegro znalazłem jedną aukcję i wg. tej aukcji (aukcja) jest to: CZUJNIK ZAWOR TURBO VW AUDI 357 906 283; jestem pewien na 100%, że to mi właśnie to cyka... ale pamiętajcie mówię o Audi 80 B4 1,9TDI.

nie wiem, może to coś wam pomoże, sprawdźcie u siebie, żadnych problemów z turbinką nie mam więc to cykanie mnie nie denerwuje, pojawia się tylko jak jest zimny na kilkanaście sekund, albo na kilka sekund po odpaleniu jak jest ciepło, a jak gorąco to wcale nie cyka ;)

pozdrawiam;
Usunięto, Regulamin Punkt 27

Sycko
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 192
Rejestracja: 19 sty 2009, 01:20
Lokalizacja: Kętrzyn/Tilburg NL

Post autor: Sycko » 14 maja 2009, 12:55

Panowie moze troszke podpowiem.

Przekaźniki elektromagnetyczne działają na zasadzie elektromagnesu: prąd płynący w cewce przekaźnika wywołuje pole magnetyczne w rdzeniu i tym samym przyciąga (lub odpycha) odpowiedni styk lub grupę styków.

Zasada działania przekaźnika:
Przekaźnik ma trzy układy:
układ odbiorczy - przeznaczony do odbioru zasilania prądu stałego lub przemiennego malej częstotliwości i składający się ze zwojnicy nawiniętej na stalowym rdzeniu.
układ pośredniczący - zmienia energie elektryczna układu odbiorczego na energię strumienia magnetycznego, który pojawia się w obwodzie magnetycznym złożonym z: rdzenia, kotwicy i jarzma.
układ wykonawczy, który uruchamia pod działaniem kotwicy zestawy sprężyn stykowych.--- od i cala historia skad macie te wasze klikanie, jak najbadziej narmalna sprawa.
ÂŹródło www.pl.wikipedia.org

darknoid
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 24 mar 2009, 10:50
Lokalizacja: Nowa Sól - Poznań;

Post autor: darknoid » 14 maja 2009, 19:20

Sycko... szacun <ok>
Usunięto, Regulamin Punkt 27

Awatar użytkownika
MR.A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 962
Rejestracja: 05 sie 2008, 16:43
Imię: Robert
Moje auto: Q7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Van
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: MR.A6 » 14 maja 2009, 23:02

darknoid pisze:Sycko... szacun <ok>
Dołączam się jak najbardziej z szacunem 8-)

Awatar użytkownika
DoRuS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 294
Rejestracja: 08 sty 2009, 13:10
Lokalizacja: Nowy Jork

Post autor: DoRuS » 15 maja 2009, 01:03

Sycko, tyle to i ja wiem ze jakis przekaznik i wiem jak on dziala tylko mnie zastanawia od czego on jest...? dlaczego daje znac o sobie tylko jak jest zimno/chlodno ..?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga