Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 c5] Adapter MP3 przy radiu Concert

Car Audio
adi_si
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 69
Rejestracja: 07 cze 2008, 21:01
Lokalizacja: Norge Łomża

Post autor: adi_si » 14 maja 2009, 19:30

KUNA nie wiedzialem ze Symphony II wyswietla tytuly a poza tym gdzie masz podlaczone CD ze radio je widzi skoro na symphony nie ma przycisku od zmieniarki

Awatar użytkownika
remczar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 146
Rejestracja: 19 sty 2008, 17:08
Lokalizacja: Strzegom / Berlin

Post autor: remczar » 19 maja 2009, 17:18

Robertpixel, to daj znac, jak zakupisz ten adapter i podziel sie wrazeniami, bo jesli bedziesz zadowolony, to tez bardo chetnie w cos takiego zainwestuje.
Moglbys jeszcze zapodac lineczka do aukcji?
Pozdro <ok>

Robertpixel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 30 mar 2008, 16:48
Lokalizacja: Dolny śląsk

Post autor: Robertpixel » 19 maja 2009, 23:00

Witam
remczar, dzisiaj dostałem ten adapter, i jutro po południu biorę się za montaż.
Wieczorkiem klepnę co nie co jak to hula. :mrgreen:

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
raverpol
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 54
Rejestracja: 10 kwie 2009, 21:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: raverpol » 20 maja 2009, 23:18

Robertpixel pisze:Witam
remczar, dzisiaj dostałem ten adapter, i jutro po południu biorę się za montaż.
Wieczorkiem klepnę co nie co jak to hula. :mrgreen:

Pozdrawiam
to jak bedzie ok to od razu wrzuc jaki to adapter :)

Robertpixel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 30 mar 2008, 16:48
Lokalizacja: Dolny śląsk

Post autor: Robertpixel » 22 maja 2009, 13:07

Witam
Niestety adapter podłączę, po niedzieli, okazało się że trzeba wtyczkę zmieniarki która wchodzi do radia rozdzielić, bo jest razem z wyjściem na wyświetlacz, oraz są tam jeszcze wyjścia na wzmacniacz BOSE. :cry:
Dlatego zamówiłem przejściówkę (około 35zł), która ma trzy osobne wtyczki (zielona-wyjście BOSE podłączamy do Radia, żółta-wyświetlacz na zegarach podłączamy do Radia, i niebeska-zmieniarka którą połączamy do adaptera, a kabel z adaptera z niebieską wtyczką podłączamy do Radia ) . <ok>

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
remczar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 146
Rejestracja: 19 sty 2008, 17:08
Lokalizacja: Strzegom / Berlin

Post autor: remczar » 27 maja 2009, 16:20

I co tam? podlaczyles juz sprzet?

Zapodaj linka do adaptera i tej potrzebnej przejsciowki, bo cos szukalem na Allegro, ale niezbyt skutecznie.
Pozdro

surowy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 448
Rejestracja: 02 lis 2008, 00:03
Imię: Robert
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 170KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wa-Wa
Kontakt:

Post autor: surowy » 27 maja 2009, 21:04

ja u siebie mam coś takiego:
http://allegro.pl/item646991540_line_in ... d_mfd.html

Gra całkiem ładnie (mp4 creative zen)
Podłączenie zajęło mi 5 minut.

Robertpixel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 30 mar 2008, 16:48
Lokalizacja: Dolny śląsk

Post autor: Robertpixel » 27 maja 2009, 23:42

Witam
Podłączyłem dzisiaj ten adapter( link - http://www.allegro.pl/item630757736_ada ... eniar.html ), troche problem miałem z upchaniem jej, ale weszła pod radio tam gdzie są kable od sterownika klimy.
Jeśli chodzi o działanie, to działa orginalna zmieniarka i zewnętrzny IPod. Przełączanie źródeł odbywa się za pomocą przycisku MODE na radiu. Jakość odtwarzania jest bardzo dobra, chodziasz wiadomo dzwięk z IPod-a nie jest już tak perfekcyjny jak ze zmieniarki CD-audio.
surowy ty podłączyłeś adapter który zastępuje zmieniarkę, a mi chodziło o to żeby znaleść adapter który daje dodatkowe źródło dzwięku, nie tracąc możliwości odtwarzania muzyki ze zmieniarki 6-CD która jest w bagażniku, a ten adapter daje taką możliwość.
Jedyny minus jak na razie to taki , że po włączeniu radia, wybór źródła nie jest w trzech trybach ( czyli RADIO, ZMIENIARKA, IPOD, ...) są dwa tryby albo CD albo Radio, jeśli włączam radio i jest w trybie radio, przełączając przyciskiem MODE na CD, włącza się Zmieniarka, wciskam ponownie, włącza się Radio, wciskam znowu MODE włącza się tryb CD1 i to jest tryb zewnętrznego źródła, niby wszystko OK, ale włączam ponownie Radio, wracam na CD, i jest tylko zewnętrzne źródło, a nie ma już trybu Zmieniarki, przełączam jeszcze z dziesięć razy, i jest tylko albo Radio albo zewnętrzny IPod.
Tryb zmieniarki jest tylko za pierwszym razem po włączeniu zasilania radia.
Trzeba ponownie wyłączyć radio, włączyć, i przyciskiem MODE zmienić z trybu Radio na Zmieniarkę.
Jutro będę dzwonił do gościa dlaczego tak działa, że dostęp do zmieniarki jest tylko za pierwszym razem.
Acha, jeśli chodzi o kabel Rozdzielacz MiniISO Audi( link- http://www.allegro.pl/item644502068_roz ... f_vat.html ) to ten ma wyjścia tylko na wyświetlacz i wzmacniacz BOSE, więc w meil-u trzeba do gościa napisać żeby wysłał pełną dzieloną wtyczkę która składa się z trzech części nie z dwóch ( czyli ma niebieską, żółtą, i zieloną wtyczkę ).
To na razie tyle, temat jest rozwojowy, więc tu na forum warto wymieniać się wszelkimi uwagami odnośnie takich dodatkowych gadżetów.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
remczar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 146
Rejestracja: 19 sty 2008, 17:08
Lokalizacja: Strzegom / Berlin

Post autor: remczar » 29 maja 2009, 15:26

Robertpixel, to fajnie, ze Ci to smiga. Daj znac czy udalo sie rozwiazac ten problem z wyborem zrodla dzwieku. Mam tylko jedno pytanie, bo nie jestem pewien czy dobrze zrozumialem. Oprocz tego adaptera musze jeszcze kupic ten rozdzielacz mimo ze nie mam BOSE? Bo tak jak zrozumialem opis aukcji, to do tego adaptera wchodzi kostka ze zmieniarki, a za pomoca chincha podlacza sie kabel jack 3,5mm do ktorego mozna podpiac mp3 playera. Jesli sie myle to mnie popraw :D bo nie wiem czy mam kupic sam adapter czy jeszcze ten rozdzielacz.
Pozdro

Robertpixel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 30 mar 2008, 16:48
Lokalizacja: Dolny śląsk

Post autor: Robertpixel » 29 maja 2009, 19:45

Witam
remczar ja kupiłem przejściówkę do kabla od zmieniarki, bo moja wtyczka jest podłużna 20-to pinowa, zawiera sygnały ze zmieniarki, wyjścia do FIS-a wyświetlacza żeby ci pokazywał między zegarami co gra, no i wyjścia do wzmacniacza BOSE, i to jest na jednej wtyczce ( tu pokazuje ci zdjęcie w radiu tego gniazda gdzie wchodzi właśnie orginalna wtyczka co ją opisałem )
Obrazek
a w adapterze masz gniazdo na 8-siem pinów
Obrazek
gdzie podłączasz właśnie wtyczkę ze zmieniarki ( wtyczka ze zmieniarki musi być taka krótka, czyli zawierać tylko sygnały ze zmieniarki, zdjęcie poniżej
Obrazek
jeśli u ciebie jest taka 8-mio pinowa to nie musisz kupować rozdzielacza mini ISO.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
remczar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 146
Rejestracja: 19 sty 2008, 17:08
Lokalizacja: Strzegom / Berlin

Post autor: remczar » 18 cze 2009, 11:21

Witaj,Robertpixel,
super, dzieki za wszelkie info. Widze, ze bede musial wyjac radio, zeby zobaczyc czy musze kupowac ta przejsciowke, czy nie.
Pozdro

Jaro
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 69
Rejestracja: 05 sty 2008, 09:54
Lokalizacja: śląskie

Post autor: Jaro » 08 kwie 2010, 02:20

Ja polecam wpięcie się samemu w instalkę, nie jest trudne, a dużo tańsze.
Można podpiąć MP3,MP4,telefon lub navi (jeżli ktoś ma coś takiego to odchodzą koszty zakupu) . Pozostałe atuty tego rozwiązania to: ładujesz co chcesz i jak chcesz (w zależności od zastosowanego odtwarzacza), pojawiają Ci się tagi ID3 lub nazwa pliku (czyli np. wykonawca, tytuł utworu itp), dowolna kompresja ( w zależności od odtwarzacza ), możliwość używania poza samochodem.
Ja również chciałem założyć emulator zmieniarki, potem pomyślałem o adapterze, a w końcu sam wpiąłem się, ponieważ dwa pierwsze rozwiązania w moim przypadku nie wchodzą w grę (wszystkie wejścia mam zajęte).
Muszę stwierdzić, że przy Bose nie ma to jednak większego sensu (korzystanie z innego żródła niż ori zmieniarka), ze względu na niższą jakość w odsłuchu. Na szczęście zrobiłem to na przełączniku 12 pinowym i mam możliwość przełączania się pomiędzy MP3 a ori zmieniarką.
;-)

corkman
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 30 kwie 2010, 15:14
Lokalizacja: cork

Post autor: corkman » 12 maja 2010, 03:31

JARO czy mozesz wiecej na pisac jak i gdzie sie wpioles do instalacji. Ja mam normalne radyjko SYMPHONY 2 . A i posiadam w domu odtwarzacz mp3 oraz iphona .

Jaro
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 69
Rejestracja: 05 sty 2008, 09:54
Lokalizacja: śląskie

Post autor: Jaro » 12 maja 2010, 20:39

Proszę Cię bardzo.
Tutaj masz tak trochę na szybko zrobiony schemacik( wejście np.MP3 a wyjście na wzmaka), co, jak i gdzie.
To na dole to niby czincze.
Koniecznie powiększ sobie zdjęcie, a zobaczysz na pinach naniesione oznaczenie kolorów, zgodne z czinczami.
Myślę, że bez problemu sobie poradzisz.
Jeżeli nie to pisz.
Pozdrawiam
<ok> Obrazek

corkman
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 30 kwie 2010, 15:14
Lokalizacja: cork

Post autor: corkman » 13 maja 2010, 20:29

Dziękuje bardzo. Super po weekendzie zabieram sie do roboty .

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga