Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 c5] Adapter MP3 przy radiu Concert

Car Audio
filak
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 03 sie 2008, 03:15
Lokalizacja: Plymouth

[A6 c5] Adapter MP3 przy radiu Concert

Post autor: filak » 08 sie 2008, 23:28

Siema,

posiadam usb adapter mp3:

Obrazek

Ma ktos moze cos takiego podlaczone do radia concert?

Nie moge tego za zadne skarby uruchomic, wpialem pendrivea z mp3, ale nie wiem jak to uruchomic na radiu.
Po wcisnieciu Mode, jakby sie przelacza i pokazuje CD1 tr1
Jesli na pendrive zrobie katalogi CD01 CD02 to w menu radia pokazuje CD1 i CD2 i okreslona ilosc trackow w poszczegolnych katalogach - chyba...
Tylko nie wiem gdzie jest guzik "play" ^_^
Prosze o sugestie,
pozdr

Awatar użytkownika
Toranaga
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 186
Rejestracja: 30 lip 2008, 00:34
Lokalizacja: Alkmaar/Holandia

Post autor: Toranaga » 13 sie 2008, 14:12

Witaj,

Też noszę się z zamiarem zakupu czegoś takiego.
Wyczaiłeś już może, gdzie ten "play" ?
Bez tego wartość wartość nagranych mp3jek jest równa 0 :lol:

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Lechunlx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 61
Rejestracja: 02 sie 2008, 23:11
Imię: Leszek
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2012
Nadwozie: Liftback
Silnik: 2.0 TFSI 252KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Lechunlx » 13 sie 2008, 22:28

może ktoś posiadający concerta z ori zmieniarką opisałby proces odpalania płytek? btw. gdzie kupiłeś to cudo na mp3 i za ile jeśli można wiedzieć ?

Awatar użytkownika
Toranaga
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 186
Rejestracja: 30 lip 2008, 00:34
Lokalizacja: Alkmaar/Holandia

Post autor: Toranaga » 13 sie 2008, 23:14

to kosztuje koło 300 zł na allegro. Są różne typy w podobnej cenie.
Np:
http://www.allegro.pl/item414475633_mas ... d_usb.html

Awatar użytkownika
Lechunlx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 61
Rejestracja: 02 sie 2008, 23:11
Imię: Leszek
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2012
Nadwozie: Liftback
Silnik: 2.0 TFSI 252KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Lechunlx » 14 sie 2008, 00:11

no a tutaj gość sprzedaje za 9,99E http://cgi.ebay.pl/USB-SD-Car-MP3-Playe ... dZViewItem
i jest podobne do tego co kolega w pierwszym poście pokazał, tylko pytanie czy to działa ?

filak
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 03 sie 2008, 03:15
Lokalizacja: Plymouth

Post autor: filak » 14 sie 2008, 00:34

no przyznam ze wciaz nie odpalilem urzadzonka i aktualnie wymontowane lezy i czeka az znajde kogos z chorusem (do chorusa na aukcjach mozna znalezc instr obslugi bez problemu, a do concerta ciezej) aby sprawdzic czy dziala.
Nie kupilem tego, bylo juz zamontowane w aucie, tylko zauwazylem to dop po 2tyg, gleboko ukryte :-)

Awatar użytkownika
SIDNEY85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 171
Rejestracja: 24 lip 2008, 18:55
Lokalizacja: Galway Irl
Kontakt:

Post autor: SIDNEY85 » 14 sie 2008, 20:16

Ja znalazlem cos podobnego na allegro ale to podpinasz zamiast zmeniarki z tylu i podobno dziala ale koszt tego cacuszka to 300 cos zlotych :mrgreen:
usunieto pkt 29 regulaminu
AUDI 80 Competition quattro

Awatar użytkownika
Toranaga
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 186
Rejestracja: 30 lip 2008, 00:34
Lokalizacja: Alkmaar/Holandia

Post autor: Toranaga » 27 sie 2008, 09:53

Witam,

Odświeżę nieco temat. Kupiłem takie coś jak pokazałem Wam w poście powyżej i miałem ten sam problem. Po zrobieniu katalogów CD01 ... CD06 nic nie działało tzn. cisza. Też naciskałem wszystko w poszukiwaniu guzika pełniącego rolę "play". Metodą prób i błędów po 2 dniach kombinowania wykombinowałem jak to działa. Może komuś oszczędzę roboty i nerwów ;)

1. Karta SD musi być sformatowana na FAT a nie na FAT32
2. Zamiast katalogu CD01 wrzucamy wszystko do głównego na karcie i on pełni rolę CD01, resztę tworzymy normalnie.
3. Wymazać należy wszystko co nie jest mp3. Wystarczy, że będzie jakiś .jpg i już nie będzie grało.
4. Załączamy sprzęt, potem przełączamy się na "zmieniarkę", wrzucamy kartę SD i po kilku sekundach zaczyna grać samo. Czyli play nie ma wogóle a pauza to "scan" :)

Co do jakości to bardzo fajnie gra i nie ma żadnej różnicy pomiędzy tym mp3 a płytą audio wypalona z mp3.

Mogę polecić każdemu, kto ceni sobie niezmieniony wygląd konsoli a ma niestety kasetę.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Lechunlx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 61
Rejestracja: 02 sie 2008, 23:11
Imię: Leszek
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2012
Nadwozie: Liftback
Silnik: 2.0 TFSI 252KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Lechunlx » 30 sie 2008, 18:10

a jak wygląda z przewijaniem piosenek? nic nie przeskakuje, nie zacina się ?

Awatar użytkownika
raverpol
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 54
Rejestracja: 10 kwie 2009, 21:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: raverpol » 13 maja 2009, 19:07

Witam

czy sa jakies opcje ktore pozwola podlaczyc urzadzenie odtwarzajace mp3 z kart pamieci albo pendrive ale nie podlaczane zamiast zmieniarki a funkcjonujace rownolegle? chodzi mi tez o zachowanie normalnej ceny. nie chce sie pozbywac zmieniarki CD z auta a z kolei kupno nowej z mozliwoscia odtwarzania tez mp3 za 1000 srednio mi sie usmiecha

pozdro

Robertpixel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 30 mar 2008, 16:48
Lokalizacja: Dolny śląsk

Post autor: Robertpixel » 14 maja 2009, 01:14

Witam
Dodam coś od siebie, znalazłem adapter podłączany jako przejściówka do zmieniarki, a więc działająca zmieniarka lub AUX-IN ( np. Player MP3 ).
A to opis :
Adapter AUX-IN, który symuluje zmieniarkę CD. Podłączany jest jak normalna zmieniarka CD przez wtyczkę mini-ISO radia lub nawigacji satelitarnej. Interfejs jest idealny dla wszystkich którzy posiadają już zmieniarkę CD i z tego powodu nie mogą już podłączyć żadnego następnego źródła audio przez wejście zmieniarkowe. W takim wypadku gniazdo zmieniarki jest już zajęte. Adapter umożliwia przyłączenie zewnętrznego źródła dźwięku przez gniazdo Cinch lub 3,5mm mini-Jack. Zatem pozwala na montaż i odtwarzanie we własnym samochodzie iPODa, PDA, MP3 Playera, przenośnego CD Playera, CarPC lub Laptopa.

Instalacja jest niezwykle łatwa. Wystarczy podpiąć wtyczkę do wejścia zmieniarkowego na tylnym panelu radia lub nawigacji oraz podłączyć zmieniarkę do naszego interfejsu. Po prostu system Plug & Play!
Adapter jest kompatybilny z następującymi markami firmowego sprzętu:
• AUDI: Navi RNS / MCD / MFD Navi ver. A...G. Chorus 2 , Grundig, Concert 1+2/CD/Plus/US, Symphony 1+2, Navi Plus/Plus2/D2.
Załączam fotkę:
Obrazek
Może ktoś z was ma już taki Adapter, więc niech podzieli się uwagami, jak to działa.
Pozdrawiam

yaqb11
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 27 lis 2008, 01:24
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: yaqb11 » 14 maja 2009, 02:00

Witam

Moim zdaniem bez sensu wydawać 300 zł na adapter szukalem tez takiego na poczatku do mojego radia Concert ale sie powstrzymalem i kupilem sobie na spróbowanie transmiter mp3 z allegro do podłaczenia do zapalniczki- za smieszne 40 zł .powiem szczerze ze dziala super nic nie szumi dzwięk moim zdaniem idealny jedyny minus ze nie moge przewijac piosenek.A i podłaczenie 15 sekund bez zadnych kabli itp.

Awatar użytkownika
remczar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 146
Rejestracja: 19 sty 2008, 17:08
Lokalizacja: Strzegom / Berlin

Post autor: remczar » 14 maja 2009, 16:44

Robertpixel, czyli rozumiem, ze ten emulator mozna uruchomic, aby jednoczesnie dzialala zmieniarka i player mp3? bo mam kilka plyt, ktore wolalbym sluchac z CD a nie mp3 i chcialbym miec mozliwosc wyboru. Na razie korzystam niestety z kasety-adaptera na Concercie, ale jest to ten model, ktory ma problem z glosnoscia. Chcialbym go wymienic ale wtedy na Concert II a tam kasety nie ma :/

A jesli chodzi o transmiter FM to testowal to ktos w duzym miescie? Chodzi mi o to czy jezdzac po Berlinie nie bedzie zadnych zonkow z zakloceniami.
pozdro

Awatar użytkownika
pawulon_90
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 87
Rejestracja: 26 paź 2008, 13:22
Lokalizacja: Tychy

Post autor: pawulon_90 » 14 maja 2009, 17:02

Witam

ja posiadam takie cos http://www.commerce.com.tw/modules.php? ... category=0# i moge miec podłaczony jednoczesnie ten adapter i zmieniarke:). poprostu na kablu od adaptera jest wyprowadzona wtyczka pod kabel ze zmianiarki jakis rok temu dałem zato 300zl na allegro Pozdrawiam

Robertpixel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 30 mar 2008, 16:48
Lokalizacja: Dolny śląsk

Post autor: Robertpixel » 14 maja 2009, 18:47

Właśnie znalazłem taki Adapter na Allegro za 149 zł, i myślę żo to najlepsze rozwiązanie, bo ma się i zmieniarkę i np. IPOD-a(ale nie Mp3, zdecydowanie lepiej brzmi Mp4audio) .
Transmiter raczej według mnie to porażka (jakość dzwięku nie do przyjęcia, ograniczone pasmo do 15000 Hz, i te szumy ), w przyszłym tygodniu zakupię ten adapter to podzielę się uwagami.
Z ostatniej chwili: przycisk MODE w radiu, przełącza raz Zmieniarkę CD, drugie naciśnięcie AUX-IN.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga