Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[a6 c5 1.8t ] nierówna praca silnika,wypadające zapłony

Silniki benzynowe
gregx1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 26 sie 2008, 07:15
Lokalizacja: Gdynia

[a6 c5 1.8t ] nierówna praca silnika,wypadające zapłony

Post autor: gregx1 » 12 maja 2009, 21:18

Koledzy mam od pewnego czas pewien problem.
Po zeskanowaniu samochodu Vagiem pojawiajhą mi się pewne błedy:

1. Zbyt uboga mieszanka-regulacja długoterminowa - błąd sporadyczny
2. Zbyt uboga mieszanka na biegu jałowym - błąd sporadyczny
3. Losowe wypadanie zapłonu - błąd sporadyczny
4. Wypadanie zapłonu cylinder 2 - błąd sporadyczny
5. Wypadanie zapłonu cylinder 3 - błąd sporadyczny
6. Wypadanie zapłonu cylinder 4 - błąd sporadyczny

auto z tymi błedami jeździ ok, ale zauważyłem że pali więcej około 1,5litra.

po skasowaniu ich auto zaczyna wariować, chodzi nie równo nie wkręca się na obroty, potrafi zgasnąć na biegu jałowym.

po chwili pojawiają się głownie te błedy:

1. Zbyt uboga mieszanka-regulacja długoterminowa - błąd sporadyczny
2. Zbyt uboga mieszanka na biegu jałowym - błąd sporadyczny

Panowie co jest może być przyczyną takiego stanu ???

gregx1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 26 sie 2008, 07:15
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: gregx1 » 12 maja 2009, 22:32

Koledzy jak sprawdzić regulator ciśnienia paliwa - może on jest za to odpowiedzialny ????

SANT0
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 672
Rejestracja: 29 wrz 2008, 20:07
Imię: Santos
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: SANT0 » 13 maja 2009, 19:19

Kolego zobacz czy lewego powietrza nie lapie bo to mi wyglada tak jak bys mial nieszczelnosc na dolocie.Może gdzieś zaciaga bokiem cos sie poluzowało albo podcisnienie spadlo albo zawor odpowietrzenia silnika sie skonczyl i zaciaga z atmosfery.
Nigdy nie jeżdze szybciej niż widzę...

hubi1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 25 maja 2009, 15:44
Lokalizacja: katowice

witajcie.

Post autor: hubi1 » 28 maja 2009, 01:12

nie dawno zakupilem a6 w benzynie 2.4 v6 i dzis podczas jazdy zapalila mi sie kontrolka bledu silnika .czy mozecie mi powiedziec co mam zrobic.samochod ma przejechane 110tysiecy mil olej jest ok i inne kontrolki również .prosze doradżcie mi i czy moge tak teraz jezdzic
hubi1

Awatar użytkownika
A6 Forum - fassi1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1905
Rejestracja: 23 gru 2007, 21:28
Imię: Forum Audi A6
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: A6 Forum - fassi1 » 28 maja 2009, 08:10

Kolego gregx1 posprawdzaj elementy odpowietrzenia silnika czy czasem nie chwyta lewego powietrza, no i elementy układu zapłonowego (świece, cewka)

Kolego hubi1 jeśli z autem nic sie nie dzieje poza paleniem się check engine to możesz narazie jeździć, ale nie powinieneś tak tego zostawić bo ta kontrolka sygnalizuje zaistnienie jakiegoś błędu dotyczącego silnika więc radzę podpiąć auto pod Vaga i sprawdzić jakie to są błędy.

hubi1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 25 maja 2009, 15:44
Lokalizacja: katowice

Post autor: hubi1 » 30 maja 2009, 00:44

sliczne dzieki za informacje zrobie jak napisales.
hubi1

mart73301

Post autor: mart73301 » 30 maja 2009, 09:09

fassi1 pisze:Kolego gregx1 posprawdzaj elementy odpowietrzenia silnika czy czasem nie chwyta lewego powietrza
Popieram. Miałem podobne problemy. Sprawę załatwiła wymiana dwóch przewodów podciśnienia, czyszczenie i adaptacja przepustnicy. Auto chodzi jak zegarek :)

gregx1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 26 sie 2008, 07:15
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: gregx1 » 13 lip 2009, 13:05

Problem rozwiązany. Powodem był uszkodzony przepływomierz powietrza.

Awatar użytkownika
pit 76
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 99
Rejestracja: 18 kwie 2009, 08:50
Lokalizacja: poznan/IRL Cork

[1,8T 150 KM]szarpie podczas dodawania gazu

Post autor: pit 76 » 16 lis 2009, 16:26

czesc koledzy.
kontynuując moj temat, otoz mam problem przy jezdzie niezaleznie czy na prostej czy pod gorke czy silnik jest zimny czy cieply, podczas dodawania gazu auto zaczyna lekko szarpac przerywac nie jedzie plynnie, dodam ze swiece mam nowe NGK, przeplywka ma 2 miesiace, i pompa paliwa tez.objawy te wystepuja mocniej przy obrotach okolo 2,5 tys obr do 3 tys obr. mozna to odczuc podczas jazdy pod gorke ale przy wyzszych obrotach tez to czuc ale mniej,zauważyłem ze jak lekko popuszcze gaz jak zaczyna szarpac i znowu lekko dodam to jest troche lepiej na wolnych obrotach auto chodzi ok bez zarzutow nie faluje. :roll:
Ostatnio zmieniony 16 lis 2009, 18:34 przez pit 76, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Naprawa Audi A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1352
Rejestracja: 18 paź 2009, 12:22
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Naprawa Audi A6 » 17 lis 2009, 00:27

•Moc nie zmalała? Jesteś w stanie stwierdzić że turbo działa ok? 2,5 tys obr do 3 tys obr to przedział gdzie turbo już rozpoczyna pracę, poniżej tych obrotów też szarpie?
•A pompa paliwa ori czy zamiennik? Może daje słabe ciśnienie, generalnie zamienników w tym temacie zdecydowanie nie polecam,
•Filtr paliwa był sprawdzany? Może jest zawalony i tu ginie ciśnienie,
•Kolejna sprawa to cewki - zauważyłem że kilka osób skarżyło się że po wymianie świec któraś z cewek padła co skutkowało właśnie takim szarpaniem,

Mam nadzieje że tym pomogę:)

Awatar użytkownika
pit 76
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 99
Rejestracja: 18 kwie 2009, 08:50
Lokalizacja: poznan/IRL Cork

Post autor: pit 76 » 17 lis 2009, 12:21

czesc tomekkk1
moc nie spadla,sadze ze turbo jest ok ,filtr paliwa ma 4 tygodnie, a nie jezdze czesto, filtr paliwa wymieniam zawsze podczas wymiany oleju,razem z filtrem powietrza(wole czesciej bo nie sa to drogie rzeczy)
pompa paliwa(oryginal 162 euro) wymieniona w sierpniu tego roku,bo dawala cisnienie 1,5 bar a powinna 3,5,razem z pompa wymienilem przeplywke(oryginal 100 euro) bo siadła,
swiece nówki NGK,po wymianie swiec po okolo dwoch tygodniach zaczely sie te objawy przejechałem około 3 tysiace kilometrow. <ok>

doradz mi jak sprawdzic cewki bez zakupu nowych(czy jest jakas szansa), powiem Tobie szczerze ze mieszkam na wyspach i tutaj ceny czesci sa dosc wysokie, moze udalo by sie sprawdzic to w jakis sposob :roll:
bede Tobie wdzieczny, podejrzewam tez cewki ale jak to sprawdzic :roll:

Awatar użytkownika
Naprawa Audi A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1352
Rejestracja: 18 paź 2009, 12:22
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Naprawa Audi A6 » 17 lis 2009, 12:42

Właśnie widzę że już o to pytałeś w innym temacie, szczerze też liczyłem że padnie tam jakaś odpowiedź (z czystej ciekawości). Nie wiem, może gdyby było wiadomo który gar szarpie to można by było zamienić cewki miejscami - problem tylko jak wyczaić który to cylinder. Przydałby się stroboskop do takiej diagnozy

A może masz dojście do jakiegoś szrotu by wyszarpać używaną cewkę lub np dwie miałbyś większe pole manewru?

Awatar użytkownika
pit 76
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 99
Rejestracja: 18 kwie 2009, 08:50
Lokalizacja: poznan/IRL Cork

Post autor: pit 76 » 17 lis 2009, 16:32

tomekkk1
bylem na szrocie u kumpla moze zalatwi mi uzywane cewki
ale powiem tobie ze to nie jest az tak mocne szarpanie, to jest raczej takie delikatne przerywanie podczas przyspieszania, ale przez to trudniej wyprzedzic albo wdrapac sie pod gorke.sprawdze na uzywanych cewkach i zobacze co bedzie czy to jest to :-x
wspomniales o stroboskopie ale jak to sprawdzic stroboskopem?moze wiesz cos o tym?
(a tak na marginesie nie slyszales cos tam u ciebie w uk o audi a4 avant 2005-2006 rok,szukam czegos takiego,ja mieszkam w irlandii)

Awatar użytkownika
Naprawa Audi A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1352
Rejestracja: 18 paź 2009, 12:22
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Naprawa Audi A6 » 17 lis 2009, 17:03

Generalnie się nie rozglądałem w UK za autem te Audi co mam teraz to Irlandczyk :mrgreen: poza tym słyszałem że są problemy z zarejestrowaniem angola w IE ale czy to prawda nie mam bladego pojęcia nie wiem też jak cenowo sprawdź na E-Bay-u (http://www.ebay.co.uk)

Jeśli chodzi o stroboskop to nigdy tego nie robiłem słyszałem tylko że podłącza się do każdej cewki i w jakiś tam sposób sprawdza :-/ Elektryk samochodowy się kłania...

lukt5
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 23 lis 2009, 16:09
Lokalizacja: pomorze

[1.8T 150KM] Szarpie i slabo przyspiesza

Post autor: lukt5 » 23 lis 2009, 16:50

Witam
Mam zamontowany gaz BRC. Autko na benzynie po wcisnieciu gazu na max nie chce przyspieszac.Czuc delikatne drgania tak jak by go cos dlawilo.Wystarczy ze minimalnie odejme gaz i znowu wcisne na max i autko jedzie jak trzeba. Na gazie takie problemu nie mam.Za to jest inny i pojawil sie w tym samym czasie.Wydaje sie nawet ze autko lepiej ciagnie na gazie tyle ze podczas przyspieszania jak odejme i odrazu dodam gazu silnik potrafi solidnie szarpnac. Vag bledow nie wypluwa. W bloku chyba 26 (knock sensor?) podane sa jakies napiecia.Na 1-wszym cyl. mam 0.342V, na 2--0,763V, 3i4 maja rowno po 0.234V. Czy ktos moze mi powiedziec czego to sa napiecia i czy to ze na 1 i 2 cyl. tak mocno sie roznia to normalne. Dodam ze te usterki prawdopodobnie wystopily po odpieciu akumulatora. doradzicie cos?
dzieki i czekam na odpowiedzi
Ostatnio zmieniony 08 gru 2009, 15:01 przez lukt5, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga