Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4 1,9TDi] problem ze skrzynia

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
yConrad
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 19 gru 2008, 15:35
Lokalizacja: Radomsko

[A6 C4 1,9TDi] problem ze skrzynia

Post autor: yConrad » 05 maja 2009, 18:09

od jakiegos czasu podczas zmieniania biegu z 2ki na 3ke (i z 4ki na 3ke) po rozgzraniu sie oleju slychac zgrzyt - na zimnej skrzyni wchodzi bez problemu badz praktycznie bez oporu, domyslam sie ze jest to wina synchronizatora.. czytalem gdzies tu na forum ze wymiana oleju pomaga ale na krotko..czy sama wymiana synchronizatora pomoze na dluzej :?:

Awatar użytkownika
instpud
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 56
Rejestracja: 01 maja 2009, 14:01
Lokalizacja: śląsk

Post autor: instpud » 06 maja 2009, 00:05

tak... zmienisz synchronizator i bedzie gitarowo, na bank dłużej potrzyma, chyba że zaraz sprzęgło zajedziesz :-) ;-)
Kody zakładu montażowego (A - Ingolstadt, B - Bruksela, N - Neckarsulm)

yConrad
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 19 gru 2008, 15:35
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: yConrad » 06 maja 2009, 00:55

rozmawialem ze znajomym mechanikiem i mowil ze bardzo prawdopodobne jest ze trzeba bedzie wymienic synchronizator, kolo zebate (nieszczesnej) trojki i jescze jedna czesc juz nie pamietam nazwy w kazdym badz razie "komplet" a to juz bedzie troche drozsza impreza bo zamiennikow nie ma tylko aso.. :-| bo na samym nowym synchronizatorze moge zrobic z 5tys i znowu bedzie to samo, dlatego zastanawiam sie nad cala nowa skrzynia za 600-700,- mozna w dobrym stanie znalezc

Awatar użytkownika
Hincó
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 759
Rejestracja: 29 lis 2008, 08:11
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: Hincó » 06 maja 2009, 11:05

pewnie ten cam problem co był w mojej, zgrzytało zgrzytało.. ale synchronizator sie rozleciał w mak i pływał w skrzyni(sic! :shock: ).Zamienniki i po ponad 200 zł mi oferowali, pojechałem do aso i na drugi dzień było za 120 zł z taka sprężynką i coś jeszcze było w komplecie.. oryginał. u mnie przynajmniej to chyba typowa dosyć skrzynia że szybko wszystko było, bo w a4 matki już dłużej czekaliśmy na części..
ÂŻadnych kół nie wymieniałem, ani łożysk mimo że je już słychać i narazie 10 tys zrobiłem, pare razy zaraz po złożeniu testy, czyli wciskanie na hama biegu bez sprzęgła zgrzytało i nic sie nie rozsypało, działa do dzisiaj i nie mam zastrzeżeń. Używana to bywa kot w worku, chyba że znajdziesz 6biegowa które są podobno bez tej wady jak to sie mówi.. Pozdr
Obrazek TDI +

yConrad
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 19 gru 2008, 15:35
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: yConrad » 06 maja 2009, 11:42

chyba zrobie tak jak Ty Hincó wymienie tylko synchronizator i olej
ps a da sie wlozyc 6tke w miejsce 5tki bez problemow..?

Awatar użytkownika
instpud
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 56
Rejestracja: 01 maja 2009, 14:01
Lokalizacja: śląsk

Post autor: instpud » 06 maja 2009, 12:07

jeśli jest takowa skrzynia w tym modelu silnikowym co masz ale 6 to tylko wystarczy że poszukasz... Ważne jest to, żeby skrzynia spasiła, bo wystarczy jeden głupi nie pasujący element i po zabawie, skrzyni nie wciśniesz...
Dobrze poszukaj żeby być pewnym, najlepiej jeszcze jakieś mechanika co tym sie zajmuje zapytaj!
Tak jak Ci pisałem wcześniej, zmień ten synchronicator i bedzie dobrze, wiem to stąd, że sam musiałem zmienić bo mi też 3 się ciężko wbijała, synchronizator wymieniłem i jest ok, teraz łożysko mnie czeka bo mi strasznie skrzynia dźwięczy od 3 w górę...
Synchronizator 3 biegu kosztował mnie 300zł (gratisowo przez kumpla załatwione), robota kilka godzin, ale było warto bo się teraz nie wkurzam...
Zrobiłem już na tym nowym synchr. ok 7tyś km, jest nadal okej... powodzenia Ci życzę
Kody zakładu montażowego (A - Ingolstadt, B - Bruksela, N - Neckarsulm)

Awatar użytkownika
Hincó
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 759
Rejestracja: 29 lis 2008, 08:11
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: Hincó » 06 maja 2009, 12:15

W jakich cenach łożyska do skrzyni bywają?
W C5 pewnie są jeszcze droższe..
Ja pytałem w aso i komplet przewyższa cene auta niemal,wiec pewnie jakieś zamienniki jedynie..
Obrazek TDI +

yConrad
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 19 gru 2008, 15:35
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: yConrad » 06 maja 2009, 15:20

tak zrobie zmienie synchronizator i zobacze jak bedzie...chyba lepiej bedzie troche w swoja zainwestowac skrzynie niz kupowac od kogos kota w worku dzieki pzdr ;-)

[ Dodano: 2009-05-06, 15:25 ]
a Hincó rozmawialem ze znajomym i powiedzial ze z zamiennikami moze byc ciezko bo za bardzo nie oplaca im sie produkowac - za maly zabyt..ale poszukaj..powodzenia :-)

FAŁDZIK
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 466
Rejestracja: 29 wrz 2008, 12:58
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Post autor: FAŁDZIK » 03 wrz 2009, 13:48

temat w sumie stary ale się podepnę
kumpel ma 100 C4 i ma następujący kłopot ze skrzynią:
1) nie zawsze chce wejść jedynka, trzeba drugi raz wysprzęglić
2) niedawno jechał przez dłuższy czas pod dużą górkę na dwójce i jak chciał w końcu wrzucić inny bieg to skrzynia powiedziała NIE i zablokowała dwójkę, trzeba było poruszać sprzęgłem i dopiero wtedy wyskoczyła
3) ostatnia sprawa to to, że czasem zgrzytnie przy zmianie biegów na wyższych obrotach
i tu pytanie czy jest to bardziej sprzęgło czy może tak jak wyżej koledzy pisali ten synchronizator?
Pierwszy, gigantyczny forum Audi A6 w Polsce. Gratuluję! A6Klub.PL :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga