Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[a6 2.5 v6] świece żarowe

Elektryka
ODPOWIEDZ
grzessmolar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 203
Rejestracja: 22 maja 2008, 16:38
Lokalizacja: chrzanów

[a6 2.5 v6] świece żarowe

Post autor: grzessmolar » 05 maja 2009, 17:02

witam
mam 2 pytanka:
1. gdzie znajdują się świece :?: :?: :?: ( hahaha :oops: wiem bardzo śmieszne, tylko nie że w silniku czy coś w tym stylu)
2. słyszałem że świece żarowe można wymieniać pojedyńczo, ale jak sprawdzić "domowym sposobem" które nie działają lub są na skraju wyczerpania :?: :?: :?:
AUDI-inni czują respekt <kijem><hura>

grzessmolar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 203
Rejestracja: 22 maja 2008, 16:38
Lokalizacja: chrzanów

Post autor: grzessmolar » 05 maja 2009, 17:22

dziękislavi16,
pytam gdyż,wracając z weekendu majowego stałem w korku (na slynnej Zakopiance) i po 2 godz stania i jazdy max 5-10km w pewnym momencie zaczeła mi mrugać kontrolka od podgrzewania świec, wyłączyłem silnik potem odpaliłem i jest wszystko ok. czy to oznaka kończenia się świec :?: :?: :?:
AUDI-inni czują respekt <kijem><hura>

Marious_83
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 38
Rejestracja: 02 maja 2009, 07:40
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Marious_83 » 05 maja 2009, 18:07

Dopiero co uporałem się z tym problemem!



Kolego sprawdź czy masz z tyłu STOP, jeżeli nie ma tzn. że do wymiany jest czujnik położenia pedału hamulca (lub włącznik stop różnie nazywają) Koszt w granicach 40 zł w Toruńskim ASO 80zł. wymiana prosta, proponuję jednocześnie sprawdzić w przypadku braku stop-u czy żarówki są ok(lubią się spalić przy okazji czujnika),

grzessmolar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 203
Rejestracja: 22 maja 2008, 16:38
Lokalizacja: chrzanów

Post autor: grzessmolar » 05 maja 2009, 19:39

Marious_83, sorry kolego , że pytam ale co ma STOP do świec żarowych czy kontrolki od podgrzewania świec :-/ :?:
mam STOP :mrgreen: :-/
AUDI-inni czują respekt <kijem><hura>

audifun
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 63
Rejestracja: 11 lip 2008, 22:32
Lokalizacja: wroc

Post autor: audifun » 06 maja 2009, 13:39

to prawda ja też tak miałem i okazało się że żarówki poszły, a u ciebie jest jeszcze większe prawdopodobieństwo że to stop bo cały czas stałeś w korku i musiałeś co chwile hamować
audifun

jay_zzA6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 137
Rejestracja: 21 kwie 2008, 19:51
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: jay_zzA6 » 06 maja 2009, 16:08

Jak chcesz domowym sposobem sprawdzic czy swiecie dzialaja to poprostu odlacz akum, podlacz do + kawalek kabla i dotknij gory swiecy, jak zaiskszy to znaczy ze dziala a jezeli nie to dupa, watpie zeby swiecie byly jakos pomiedzy czyli nie sa dobre, ale tez nie sa zepsute, jest jedno z dwoch....
tymczasowo brak, new OOOO po zimie....

Marious_83
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 38
Rejestracja: 02 maja 2009, 07:40
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Marious_83 » 06 maja 2009, 21:38

jeżeli masz stop, to nadal nie wyklucza to czujnika pod pedałem hamulca, tez na początku miałem stop a kontrolka swiec mimo wszytko sie zapalała podczas jazdyiu hamulca, skończyło się na spalonych 3x stopach (boki i nad szyba) i nie zalaczajacym sie tempomacie.

W tym czujniku sa 4 styki i one lubia sie nadpalac, wtedy kontrolka moze pokazywac blad.

Bardzo latwo go wymontowac, proponuje go otworzyc i przeczyscici najpierw styki (na dlugo i tak nie pomoze ale docelowo bedzie mozna chociaz to wyeliminowac)

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 06 maja 2009, 22:13

grzessmolar, świecąca się kontrolka świec nie oznacza wcale uszkodzenia świec :!: Miałem wszystkie 6 spalone i nic się nie świeciło :mrgreen:

Oznacza to usterkę w sterowaniu silnikiem. Sterowanie przełącza się w tryb awaryjny. Aby stwierdzić co jest przyczyna trzeba podłączyć VAGa. Zresztą nie jest to żadna tajemnica, tylko wiedza z instrukcji obsługi auta <ok> . Można rozbierać lub wymieniać po kolei wszystko, tylko po co ?
Sam miałem to raz i akurat nie był to czujnik STOPu.

Co do przepalonej żarówki STOPu to nie wiem jak u Was ale u mnie w takim przypadku zamiast OK na FISie zapala się komunikat o takim fakcie, więc chyba kolega by zauważył ?
Części samochodowe online - Motostacja pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga