Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Protest ws. wstrzymania budowy obwodnicy Suwałk.

Lokalna w/w grupa sympatyków Forum Audi A6 / A7.
gość_

Protest ws. wstrzymania budowy obwodnicy Suwałk.

Post autor: gość_ » 10 sty 2011, 16:00

http://um.suwalki.pl/pliki/protest.htm
Wszystkich klubowiczów proszę o zapoznanie się z treścią i wysłanie maila na kontakt@kprm.gov.pl oraz kopii maila na listy@sejm.gov.pl; info@mi.gov.pl
Osoby z Suwałk proszę o wydrukowanie listu i posłanie go pocztą na adres Kancelarii Premiera RP podany w linku.
Na listy nadesłane pocztą, osoby publiczne, instytucje, jednostki, które je otrzymają są zobowiązane odpowiedzieć. Maila mogą zlekceważyć, ale jak dostaną ich kilkaset trudno je będzie zlekceważyć. Liczę na pomoc.
Protest jest wynikiem wykreślenia budowy obwodnicy Suwałk przez Ministerstwo Infrastruktury i przesunięcia jej na lata po 2015. Wg zapewnień rządu jej budowa miała się zakończyć do 2013 roku. Jak widzimy obiecanki cacanki- nie pierwszy raz.
Obwodnica Suwałk leży w ciągu powstającej drogi ekspresowej S61 (Via Baltica) oraz krajowej drogi nr 8. Jest to jedyna arteria łącząca kraje nadbałtyckie z Europą. Codziennie przez Suwałki przejeżdża 8 tysięcy pojazdów ciężarowych z czego 6 to ruch tranzytowy. Nie mówię tu już o osobach podróżujących autami prywatnymi.
Dziś wystosowaliśmy jako Urząd Miasta w Suwałkach prośbę do mieszkańców Suwałk o przyłączenie się do protestu na razie w tej formie.
Jeśli nie poskutkuje to myślę że sprawa ala głośne, medialne protesty ws budowy obwodnicy Augustowa powróci. Teoretycznie ale i praktycznie obie obwodnice powinny być budowane jako jeden ciąg drogowy. Teraz sprawa wygląda tak, że obwodnica Augustowa zakończy się na węźle pod Suwałkami a tiry z niej wjadą powrotnie do centrum Suwałk i pojada dalej na Litwę.
Licze na wsparcie waszymi mailami :)

Awatar użytkownika
krischm
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 281
Rejestracja: 01 lis 2008, 11:48
Lokalizacja: śląskie

Post autor: krischm » 12 sty 2011, 22:01

Koleszko nie warto się wqurwiać. Kiedyś miałem w ręku mapę drogową polski z czasów jak mój Tato kupił swoje pierwsze auto. Tych autostrad które wtedy były planowane nie ma do dziś, a twoja petycja do premiera nic nie pomoże. On ma tyle do dróg co ty, ja i cała reszta forum.

Awatar użytkownika
Forum A6 C4
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1681
Rejestracja: 15 mar 2009, 17:21
Imię: A6 C4 Forum
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1994
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI 115KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Suwałki / Filipów

Post autor: Forum A6 C4 » 15 sty 2011, 12:47

ale nic nie robiąc też nic nie zdziałasz
a nic nie robiący i nie głosujący nie mogą narzekać bo nie spełniają swojego obowiązku
POPIERAM <ok>

gość_

Post autor: gość_ » 20 mar 2011, 11:44

hehe najśmieszniejsze jest to, że ani jednego mechanika nie ma ;P

jeśli chodzi o obwodnicę.
Komisja Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych w Warszawie zaakceptowała tydzień temu wariant przebiegu drogi. Teraz są przygotowywane przez GDDKiA w Białymstoku dokumenty do wydania decyzji środowiskowej. Sprawa nabrała tempa po licznych interwencjach i protestach mieszkańców. Oby tak dalej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podlaskie”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga