Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Wymiana motoru z 2,5tdi ake na 2,7biturbo

Wszystko co dotyczy benzynowych A6/A7, nie przywiązane stricte do konkretnego modelu.
ODPOWIEDZ
Walus1991
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 28 paź 2012, 05:04
Lokalizacja: Szczecin

Wymiana motoru z 2,5tdi ake na 2,7biturbo

Post autor: Walus1991 » 28 cze 2013, 01:58

Witam was chłopaki a wiec jak w temacie podjołem decyzje wymienia swojego staruszka ake na podwojne doładowanie poniewaz doszło do kilku incydntow mianowicie poszła mi skrzynia tip pozatymjuz moj zmeczony ake był zuzyty i nie trzymał dosc mocno serii:( , lubie nowe wyzwanie wiec zwracam sie do was chłopaki napewno bedziecie mieli kilka słow do powiedzenia czy wgl jest to mozliwe ale mysle ze sie uda :) Mam cudowna a6 z 00r avant fwd ,a bedzie 4x4 co sie z tym wieze ze musze praktycznie wszystko wymieniec ale jestem tak przyzwyczajony do swojej niuni ze sie z nia nie rostane i wsadze te 2,7. Wiem ze musze kupic dyfer wał polki itd.... nowe zegary teraz mam pytanie czy wiazki w komoze silnika beda pasowac do nowej adaptacji motoru 2,7 bo narazie jeszcze zbieram informacje na ten temat i rusze w lipcu Rush.Czekam na wasze wypowiedzi co z elektryki bede musial przerobic bo sie na tym nieznam i bede to musial komus zlecic czy moje podwozie jest przystosowane do napedu 4x4 ? itd itd bede wam bardzo wdzieczny jak poswiecicie mi chwilke czasu a napewno sie spotkamy na nie jednym spocie i sie napijemy:)

pavliq
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 97
Rejestracja: 19 kwie 2011, 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pavliq » 28 cze 2013, 11:56

odpuść sobie. Różnic jest bardzo dużo.
Inna pompa paliwa, przewody paliwowe, skrzynia biegów, chłodnice, silnik i osprzęt, kompletna elektryka, wydech, zbiornik paliwa.
Do tego inny tunel środkowy w aucie (trzeba ciąć i spawać) oraz inna podłoga w bagażniku, znowu cięcie i spawanie.
Koszty części ogromne, rzeÂźby w aucie ogrom. Projekt na 2 miesiące biegania przy aucie dzień w dzień, wywrotka części i koszt całości przekraczający zakup 2 zdrowych 2.7 BiT.

Jeżeli masz luÂźne 20 000 - 40 000 zł można się bawić :) albo kupić inny samochód
disco to dla mnie wszystko :)

Mati86
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 130
Rejestracja: 27 lis 2012, 21:26
Lokalizacja: Osjaków

Post autor: Mati86 » 28 cze 2013, 13:54

Twoje podwozie nie pasuje do 4x4 cała elektryka i dużo innych rzeczy ja do swojej właśnie będę montować 2,4 z 2,5tdi ake ale u mnie było q i zostanie ale szczerze powiem że drugi raz bym się tego nie podjął tylko sprzedał jako uszkodzone i kupił drugie
Mati

caro86wlkp
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 65
Rejestracja: 02 paź 2012, 21:12
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: caro86wlkp » 28 cze 2013, 22:30

wymienić trzeba wszystko. jak nie zrobisz większości sam to taniej wyjdzie sprzedać wszystkie graty i kupić gotową. ośke na quattro nie jest problem przerobić. podłoga jest taka sama.
tu chłopaki do audi 80 dołożyli quattro http://www.racingforum.pl/index.php?sho ... 5819&st=40

enduro7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1365
Rejestracja: 03 lut 2010, 21:03
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T AJL 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: warminsko-mazurskie

Post autor: enduro7 » 14 wrz 2013, 21:54

wątek o przeróbce dotyczy b4 a nie c5 w c5 jest zupełnie inna płyta podłogowa nie produkowana przez audi tylko przez quattro gmbh

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga