Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[all] TIPTRONIC ZF zbiór wiedzy. Wymiana filtra i oleju ATF

Wszystko co dotyczy skrzyń biegów oraz układów napędowych, nie przywiązane stricte do konkretnego modelu włącznie z innymi pojazdami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
**bartek**
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 22 lis 2011, 20:31
Lokalizacja: Rugby-UK

Post autor: **bartek** » 06 lut 2012, 21:48

Dziękuję bardzo o to mi chodziło. <radocha>

MaTyS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1889
Rejestracja: 11 sie 2009, 09:15
Imię: MaTyS
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Iława

Post autor: MaTyS » 07 lut 2012, 07:12

0x4B25A
Odpowiedź na pytanie kolegi nie jest chyba taka oczywista, pamiętaj że nie chciało mu się czytać, a auto ma z 2005 r ;)

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 07 lut 2012, 07:31

MaTyS, moim zdaniem jest oczywista. Dyskutować możemy o tym, gdzie wymienić olej... ale nie na jaki... to jest moim zdaniem oczywiste... przy założeniu, że wymieniamy cały olej a nie tylko dolewka 1l... bo wtedy wygląda to trochę inaczej...

MaTyS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1889
Rejestracja: 11 sie 2009, 09:15
Imię: MaTyS
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Iława

Post autor: MaTyS » 07 lut 2012, 07:40

0x4B25A
No właśnie o to chodzi, zakładać możesz różne rzeczy, np to że gość nigdy nie miał robionej wymiany, kupi LF 8 i wymieni 5 l oleju... . Uważam, że jeżeli nie przeszkadzają ci jego problemy z czytaniem i mu pomagasz, to napisz wszystko o czym powinien wiedzieć ;)

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 07 lut 2012, 08:18

MaTyS, kolega zapyta to odpowiem... pyta o olej... nie będę od razu sugerował gdzie go wg. mnie najlepiej wymienić czy też, że dobrze jest zrobić próbę glikolową... jak zada pytanie typu 'Na co zwrócić uwagę przy wymianie' to odpowiem... Nie bądźmy bardziej papiescy niż sam papież... ;>

Bez urazy oczywiście :)

Arek_
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 44
Rejestracja: 26 lip 2009, 19:18
Lokalizacja: biala podlaska

Post autor: Arek_ » 17 lut 2012, 14:51

Mam zamiar zaktualizować soft skrzyni biegów w aso u Danelczyka i chciałbym się dowiedzieć jak sprawdzić czy rzeczywiście zrobili aktualizacje czy nie :) jak to zrobić? aa i koszt to 250zł jakby ktoś był ciekaw <okok> i jeszcze jedno pytanie czy po aktualizacji skrzyni muszę robić adaptację czy już nie?

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 17 lut 2012, 15:04

Arek_ pisze:i jeszcze jedno pytanie czy po aktualizacji skrzyni muszę robić adaptację czy już nie?
Tak, należy zrobić bazową adaptację. a6-c6-tiptronik-wymiana-oleju-vt18346,90.htm
Arek_ pisze:dowiedzieć jak sprawdzić czy rzeczywiście zrobili aktualizacje czy nie
Tak, wersją oprogramowania i datą zmiany. Koledzy z VCDSem podpowiedzą Ci gdzie szukać...

patrykL
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 08 kwie 2012, 21:53
Lokalizacja: łódź

Post autor: patrykL » 08 kwie 2012, 22:01

witam,
posiadam od nowosci octavie II 1.6 mpi z automatem,
przy przebiegu 60 tys.km wymienilem olej (chociaz producent nie wymaga). filtr i uszczelka oryginalna, a olej febi 29934, czyli spelniajacy wymagana norme (g055025), oleju weszlo ok. 4,7l. problem jest taki, ze po wymianie skrzynia nie chodzi tak ladnie jak przed wymiana, tzn. pojawily sie jakies "kopniecia", o co chodzi? czy to wina oleju? czy moze jest nie taki stan oleju? co jest grane? pomozcie, bo jestem podlamany i delikatnie mowiac podkur....y, z tego co sie polapalem to mam taka skrzynie: TF-60SN, ale pewien nie jestem

dziekuje za wszelka pomoc i sugestie co robic

tomaszek99

Post autor: tomaszek99 » 08 kwie 2012, 22:09

patrykL pisze:przy przebiegu 60 tys.km wymienilem olej (chociaz producent nie wymaga).
zacznijmy od tego ile jest gwarancji :) nie wymaga bo i tak gwarancja niebawem wygaśnie, akurat złoży się tak że potem kombinować musi sam klient.
A co do szarpania to pewnie zły stan. Kto ci to wymieniał?

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 08 kwie 2012, 22:15

patrykL, nie jestem pewien, czy dobre forum wybrałeś... U nas nie ma takich oznaczeĂą skrzyĂą i nie wiem jak to się ma do tych, montowanych w Audi... czy Twoja skrzynia to nie jest już DSG przypadkiem?

Tak głośno myśląc:
- czy była robiona adaptacja skrzyni?
- czy było wgrywane nowe oprogramowanie?
- czy to 'g055025' to nie jest przypadkiem nr części serwisowej (a nie norma)? Poniżej przykład oznaczeĂą oleju do Audi:

ZF Lifeguardfluid 6 G 055005A2 (żółty)
ZF Lifeguardfluid 6+ G 055162A2 (niebieski)
ZF Lifeguardfluid 8 G 060162A2 (zielony)

patrykL
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 08 kwie 2012, 21:53
Lokalizacja: łódź

Post autor: patrykL » 08 kwie 2012, 22:33

wymienialo aso,

nie, to nie jest dsg, tylko zwykly automat z tiptronikiem,
nie, nie bylo wgrywane zadne nowe oprogramowanie,
nie, nie byla robiona adaptacja

mozliwe, ze jest to nr czewsci serwisowej, takie oznaczenie podali mi w aso jak pytalem

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 09 kwie 2012, 08:05

patrykL, do naszych skrzyĂą, wszystkie inne oleje, prócz ORI (G...) i ZF Lifeguard..., się nie nadają.... Dodatkowo, po zmianie oleju obowiązkowo powinieneś zrobić adaptację bazową skrzyni. Poniżej procedura:

-tip-q-tip-wymiana-oleju-soft-adaptacja ... htm#491391

jericho24
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 224
Rejestracja: 02 sie 2011, 10:31
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: jericho24 » 09 kwie 2012, 08:15

patrykL pisze:nie, to nie jest dsg, tylko zwykly automat z tiptronikiem,
Silnik jak twoj i na tej aukcji pisze, ze to DSG
http://otomoto.pl/skoda-octavia-dsg-C23601255.html

Czy grupa VAG miala w ogole automat 6 biegowy nie bedacy DSG?

Awatar użytkownika
goly191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2027
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:43
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: goly191 » 09 kwie 2012, 08:25

patrykL pisze:oleju weszlo ok. 4,7l. problem jest taki, ze po wymianie skrzynia nie chodzi tak ladnie jak przed wymiana, tzn. pojawily sie jakies "kopniecia", o co chodzi? czy to wina oleju?
akurat należę do tych co zalecają robić jak instrukcja, czyli nie robić
dziwi mnie, że robiłeś wymianę w ASO a olej sam kupiłeś, jeżeli już wymieniać to tylko na ori oleju, w ASO Twój olej ok 100zł/L
sam dałem się nabrać na wymianę ( co prawda ok 3 lata temu) ale od tego czasu uważam, że skrzynia nie chodzi jak przed wymianą
0x4B25A pisze:czy to 'g055025' to nie jest przypadkiem nr części serwisowej (a nie norma)?
to jest numer części tak samo rozpoznawalny jak te od audi
można powiedzieć że to normy tak samo nazwane przez ASO jako numery serwisowe

patrykL
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 08 kwie 2012, 21:53
Lokalizacja: łódź

Post autor: patrykL » 09 kwie 2012, 09:05

patrykL, do naszych skrzyĂą, wszystkie inne oleje, prócz ORI (G...) i ZF Lifeguard..., się nie nadają.... Dodatkowo, po zmianie oleju obowiązkowo powinieneś zrobić adaptację bazową skrzyni
no to zalamka, jesli mam drugi raz wymieniac olej to czy filtr i uszczelka tez powinna byc nowa?
o co chodzi z ta adaptacja? czy moge zrobic to sam z kims kto ma mozliwosc podlaczenia sie pod moje auto? z tego co pamietam to jak aso robilo wymiane oleju to mieli tylko w kompie procedure sprawdzenia poziomu oleju, nic juz z tego nie rozumiem...
Silnik jak twoj i na tej aukcji pisze, ze to DSG
i to jest wlasnie taki model jak moj, nie zadne dsg, jesli ktos tam tak pisze, to pisze zle, w tym motorze byly tylko zwykle automaty
Czy grupa VAG miala w ogole automat 6 biegowy nie bedacy DSG?
jesli chodzi o octavie II to byla krotka seria
akurat należę do tych co zalecają robić jak instrukcja, czyli nie robić
dziwi mnie, że robiłeś wymianę w ASO a olej sam kupiłeś, jeżeli już wymieniać to tylko na ori oleju, w ASO Twój olej ok 100zł/L
sam dałem się nabrać na wymianę ( co prawda ok 3 lata temu) ale od tego czasu uważam, że skrzynia nie chodzi jak przed wymianą
jest jakas przyczyna tego, ze nie chodzi prawidlowo,
z calym szacunkiem do Ciebie, (chociaz nie wiele wiem o samochodach), ale czy wierzysz, ze jest jakis "wieczny" olej i nie nalezy zmieniac?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga