Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[all] TIPTRONIC ZF zbiór wiedzy. Wymiana filtra i oleju ATF

Wszystko co dotyczy skrzyń biegów oraz układów napędowych, nie przywiązane stricte do konkretnego modelu włącznie z innymi pojazdami.
ODPOWIEDZ
jericho24
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 224
Rejestracja: 02 sie 2011, 10:31
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: jericho24 » 03 sty 2012, 20:14

MaTyS pisze:jericho24
a6-c...,300.htm#404784
Dzieki.
Moja wstawka uzupelnila informacje o cenach w tej firmie.

kozdro
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 07 mar 2009, 17:41
Lokalizacja: Oława

Post autor: kozdro » 03 sty 2012, 22:18

Witam w Nowym Roku .Czy ktoś z okolic Wrocka wymieniał olej w tipie na ul. Milickiej we Wrocławiu,jeśli tak to proszę o opinie.Właśnie czeka mnie wymiana i kombinuję jak ominąć SSerwis,może właśnie tutaj

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 03 sty 2012, 22:52

kozdro pisze:Właśnie czeka mnie wymiana i kombinuję jak ominąć SSerwis,może właśnie tutaj
Czyli chciałbyś fatygować się do SSerwis tylko z powodu wymiany oleju w tipie ???

To czynność dość prosta, w sam raz dla średnio rozgarniętego mechanika <okok>

Wiem, wiem, z tym rozgarnięciem bywa różnie <lol>

Ale to naprawdę jest tak, że trzeba spuścić stary i zalać nowy + dodatkowo odkręcić miskę i wymienić filtr. Fakt że trzeba wiedzieć jak to zrobić ale przecież nie pojedziesz w tym celu do np. piekarni ? <okok>
Części samochodowe online - Motostacja pl

vonito
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 706
Rejestracja: 13 sie 2010, 10:41
Imię: Tomasz A6 Forum
Moje auto: S6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: vonito » 03 sty 2012, 23:02

no bywa różnie
albo nie wiedzą jak sprawdzić poziom oleju
albo zapomną odpalić silnik
albo nie kontrolują temperatury...

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 03 sty 2012, 23:33

vonito pisze:no bywa różnie
albo nie wiedzą jak sprawdzić poziom oleju
albo zapomną odpalić silnik
albo nie kontrolują temperatury...
Niestety tak często bywa <szok>

Ale nie świadczy to wcale o trudności operacji wymiany oleju (bo to jest tylko kilka czynności) tylko o niekompetencji ludzi którzy każą nam za to sobie płacić :) <uoee>
Części samochodowe online - Motostacja pl

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 04 sty 2012, 08:05

RomanS, dlatego uważam, że nie ma co kombinować, gdy się wie, że gdzieś robią lepiej... takie moje zdanie. Zapłacić kilka stówek więcej, ale mieć pewność, że nie spieprzą nic a potem naprawiaj sobie... Ale każdy robi jak chce :)

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 04 sty 2012, 11:26

0x4B25A, ale nie może byc normalnym, że wszystkie auta z tiptronikiem z całej Polski będa jeździć do jednego warsztatu na tak prozaiczna czynnosć jak wymiana oleju w tiptroniku (mam na mysli 5 biegowy !!!).

To nie jest kwestia nie wiadomo czego, jakiejs nadzwyczajnej wiedzy czy umiejętnosci. Opis w książce napraw zajmuje kilkanaście zdań.
Jakbym miał z każdą rzeczą jeździć do Sserwis (w przypadku tipa to na lawecie bo ostatnio z nim takie rzeczy miałem) to jest kwestia wieluset złotych (a może już tysięcy ???) dodatkowo !
Potem rzecz jasna też już jestem skazany na Sserwis (bo gwarancja), ciekawy jestem czy pokrywają koszty lawet z najodleglejszych zakatków Polski ? A może dalej, z Europy (bo pamietam, że jeden z kolegów jeździł z Anglii i powstala na forum epopeja o jego nieszczęściach z multitronikiem w Sserwis) <szok>

Domyslam się, że zakłady naprawiające ASB wiedzą jak wymienić olej. Inna rzecz, że różnie bywa ze stosowaniem się do instrukcji serwisowej. To prawda.

Ale nie myslcie zaraz, że róznica 5 stopni C (temp. oleju) spowoduje, że w skrzyni bedzie o np. 2 litry oleju mniej lub więcej !!! Bardzo wątpie, że to będzie nawet 2 cm3 <okok>
Jezeli taka różnica miałaby wpłynąć na jakość działania tej konstrukcji to sory ale konstrukcja jest do d..y !

Instrukcja musi coś okreslać bo by nikt nie wiedział jak ma byc i byłaby wolna amerykanka. Samo określenie, że "zacznie wypływać olej" jest tak cholernie precyzyjne, że dla jednego będzie to ślad tłustego zawilgocenia, dla innego kropla a dla innego jak chlusnie z pół litra <okok> .
To już oczywiście oddzielny temat <okok>

Oczywiście każdy wybierze co chce, sam przecież za to płaci, jednak IMO nie ma cio popadać w paranoję.
Przecież nie wszyscy co mają Audi to przyjeżdżają wymieniać olej w silniku do Poznania na Krańcową, prawda ? <okok>

A spieprzyć to mogą zawsze i wszędzie i co im zrobisz ? Jedyna droga to sąd. Wspomniałem wyżej o multitroniku serwisowany w SS, poczytajcie. Tam tez tylko ludzie pracują a nie wierzę, że sam Pan Sopa osobiście zechce wymieniać olej w aucie kolegi :)
Części samochodowe online - Motostacja pl

Awatar użytkownika
goly191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2027
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:43
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: goly191 » 04 sty 2012, 19:21

RomanS pisze:auta z tiptronikiem z całej Polski będa jeździć do jednego warsztatu
no nie wiem czy samemu sobie dynamiczną wymianę zrobisz
nawet nie wiele warsztatów to oferuje

kozdro
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 07 mar 2009, 17:41
Lokalizacja: Oława

Post autor: kozdro » 04 sty 2012, 22:19

właśnie tyle już pisano o wymianie oleju, straszono, zeby nie robić to byle gdzie,że tylko fachmani pózniej konfiguracje,adaptacje-może to nie dotycz C5 i tipa 5-cio biegowego.Muszę się jeszcze zastanowić nad tą wymianą,może faktycznie czas zrobić samemu tą zmianę

jericho24
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 224
Rejestracja: 02 sie 2011, 10:31
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: jericho24 » 04 sty 2012, 22:30

kozdro pisze:właśnie tyle już pisano o wymianie oleju, straszono, zeby nie robić to byle gdzie,że tylko fachmani pózniej konfiguracje,adaptacje-może to nie dotycz C5 i tipa 5-cio biegowego.Muszę się jeszcze zastanowić nad tą wymianą,może faktycznie czas zrobić samemu tą zmianę
Ja dalem do mechanika na wymiane oleju w 5HP19. Czesci byly moje. Po wymianie skrzynia na 3-ce zmienia biegi na dwa razy. Diagnoza jednego z serwisow ASB to ze nowy olej wplukal brudy, ktore przytkaly konwerter. Po wymianie zmiany biegow troche bardziej odczuwalne, a szczegolnie odczuwalne w sytuacji gdy krece silnik wysoko i od razu odpuszczam gaz.

Wycena to 3500zl netto.

Jezdze poki sie nie rozyspie.

A chcialem zrobic jej tylko dobrze ;)

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 04 sty 2012, 22:37

jericho24, niestety... przy większych przebiegach, gdy wymiany nie były wcześniej robione, zalecana jest wysoka ostrożność... czasem nawet lepiej zostawić i nie wymieniać...

vonito
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 706
Rejestracja: 13 sie 2010, 10:41
Imię: Tomasz A6 Forum
Moje auto: S6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: vonito » 05 sty 2012, 09:39

napisz jeszcze czy robiłeś adaptację skrzyni po wymianie
bo to może być objaw jej braku
też nie wiem co miałoby kosztować 4300 zł i to z twoimi częściami <szok>
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez vonito, łącznie zmieniany 1 raz.

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 05 sty 2012, 09:46

vonito pisze:napisz jeszcze czy robiłeś adaptację skrzyni po wymianie
To jest 5HP a nie 6HP...

vonito
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 706
Rejestracja: 13 sie 2010, 10:41
Imię: Tomasz A6 Forum
Moje auto: S6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: vonito » 05 sty 2012, 09:53

to co z tego ? tam też robi sie adaptację przecież...

jericho24
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 224
Rejestracja: 02 sie 2011, 10:31
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: jericho24 » 05 sty 2012, 18:01

Przestalo mi dzialac cytowanie selektywne, wiec moze cos sie pochrzanic w moich odpowiedziach ;)
RomanS pisze:
jericho24 pisze:Ja dalem do mechanika na wymiane oleju w 5HP19. Czesci byly moje. Po wymianie skrzynia na 3-ce zmienia biegi na dwa razy.
Nie chce diagnozowac na odległość ale IMO to normalne. Pierwsze to normalna zmiana z 2 biegu na 3. Drugie to zamknięcie lock-upa na 3 biegu. Jedne skrzynie robia to bardziej zauwazalnie (u mnie prze remontem, więc chyba te troche "zuzyte") inne mniej (moja obecnie, jak ktoś nie wie jak to działa to muszę mu specjalnie to pokazać bo sam by nie zauważył).
Z tego co wiem to lock-up dziala tylko na 4 i 5 biegu.
Zmiana biegu z 2 na 3 wyglada tak, ze obroty spadaja o np 1000 i po ok 1 sek. spadna jeszcze o ok 200.
RomanS pisze:
jericho24 pisze:Wycena to 3500zl netto.
Tzn, że tyle kosztowało ? To chyba się nie rozumiemy, koszt normalnej wymiany oleju z uszczelką, filtrem i olejem + robota oczywiście to ok. 500 zł.
Więc nie wiem za co miałoby być 3500 ??? <szok>
Wycena remontu skrzyni ;)
A wymiana oleju i filtra kosztowala mnie: 270 czesci + 100 robocizna.
RomanS pisze:jericho24, niestety... przy większych przebiegach, gdy wymiany nie były wcześniej robione, zalecana jest wysoka ostrożność... czasem nawet lepiej zostawić i nie wymieniać...
Wiem, ale co to znaczy wiekszy przebieg, gdy wiekszosc sprowadzonych do nas aut ma krecone liczniki. Moj akurat ma ori 200kkm ;).

RomanS pisze: Aale zauwazcie, że to jest taka demagogia. Czy wymienię czy nie to i tak pojeżdżę aż się coś zepsuje. I wówczas ten co wymieniał powie że lepiej było nie ruszać bo jak coś jest g...i się ruszy to bardziej śmierdzi <okok>

A ten co nie wymienił powie z kolei: cholera, trzeba było wymienić, pojeździłbym dłużej <okok>
To jest po prostu loteria. Jesli w sprowadzonym aucie mamy podstawy twierdzic, ze olej byl juz systematycznie wymieniany to sprawa prosta. Gorzej gdy nic nie wiemy. Najlepiej jak auto nowe i sami pilnujemy terminowych wymian. Ale wiekszosci nas nie stac na nowe ;).

RomanS pisze:Ja osobiscie wymieniłem olej przy przebiegu 230 tys. km, przejechałem jeszcze do awarii skrzyni 60 tys km. Po wymianie pracowała płynniej, a w warsztatach naprawiających usłyszałem, że moje 290 tys km to całkiem dobry wynik, zważywszy na to, że nie wiem kto i w jakim stylu przejechał te pierwsze 230 tys km. <mysli>
Mam nadzieje, ze z tymi bolaczkami skrzyni tez pokonam jeszcze z 50kkm (czyli u mnie jakies 4-5 lat) i dam ja do naprawy. A pozniej sie zobaczy, albo nowy model albo kolejne km, bo z auta jak na razie jestem zadowolony ;)
Ostatnio zmieniony 05 sty 2012, 18:12 przez jericho24, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga