Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

ÂŻwyotność skrzyni Tiptronic S-tronic itd.

Wszystko co dotyczy skrzyń biegów oraz układów napędowych, nie przywiązane stricte do konkretnego modelu włącznie z innymi pojazdami.
ODPOWIEDZ
piotrek24dm
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 456
Rejestracja: 06 sie 2011, 09:01
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7T 230KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Króżewniki

ÂŻwyotność skrzyni Tiptronic S-tronic itd.

Post autor: piotrek24dm » 26 gru 2012, 09:11

Dlaczego Autojozefów Twierdzi że samochody ze skrzynią automatyczną nie nadają się do sportowych samochodów i należy je traktować delikatnie. W takim razie zachodzi pytanie czemu audi nie stosuje w ogóle skrzyń manualnych w silnikach 4.2 4.0 TFSI i sportowych odmianach nie których modeli S-line. Skoro to takie słabe skrzynie to dlaczego na całym świecie w rajdach samochodowych (F1 również) nie stosuje się manualnej skrzyni. Ja uważam Tiptronica za bardzo wytrzymała konstrukcje która bez problemu zrobi 500 tys km. Co wy o tym myślicie ???

"samochód z automatyczną skrzynią biegów nie jest zazwyczaj samochodem sportowym" <szok> co za teorie xDDDD

Piotrku... spójrz, to jest naprawdę proste z ustawieniem profilu auta: nowosci-i-komunikaty/poprawki-nowe-foru ... 00518.html

długi2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 246
Rejestracja: 26 lip 2010, 19:57
Imię: Kuba
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lublin

Post autor: długi2 » 26 gru 2012, 09:27

Jak wynika z filmu oni twierdza ,że dbanie o skrzynie- wymiana oleju na czas wydłuża jej żywotność. Tylko zadaj sobie pytanie ilu ludzi to robi? Więc kupujac używany samochód, kupujesz kota w worku. Słyszałeś skrzynia co 100tyś powinna przejść przegląd, a nikt tego nie robi. Na rajdach taka skrzynia jak i inne podzespoły sa kontrolowane cały czas
Wyindywidualizowałem się z rozentuzjazmowanego tłumu audi
Obrazek

Domel48
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 429
Rejestracja: 25 maja 2012, 06:46
Imię: Dominik
Moje auto: A7 4K
Rocznik: 2015
Nadwozie: Liftback
Silnik: 2.8 FSI 204KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wieluń

Post autor: Domel48 » 26 gru 2012, 10:15

A ja sie dosluchalem w tym filmiku jeszcze jednej ciekawej rzeczy.Ten czlowiek powiedzial ze jak sie nie zna historii skrzyni i wymian oleju to lepiej nie wymieniac oleju.Wiec wedlug tego olej wymieniamy tylko jesli robimy to co 100 tys km :) :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga