Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[INNE] Ubytek płynu, czy to uszczelka pod głowicą UPG?

Wszystko co dotyczy ogólnie całej gamy A6/A7 silników wysokoprężnych, nie przywiązane stricte do konkretnego modelu.
ODPOWIEDZ
majuDJ
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 59
Rejestracja: 07 kwie 2008, 22:44
Lokalizacja: Stalowa Wola

[INNE] Ubytek płynu, czy to uszczelka pod głowicą UPG?

Post autor: majuDJ » 02 lip 2013, 22:09

Pacjent to:

Skoda Octavia 1 1.9TDI AHF 110KM z prawdziwym przebiegiem 254 tys km.

Objawy usterki:

Zaobserwowałem u siebie ubytek płynu chłodzącego jakieś 400ml na 500km ( trasy). Objawy wycieku dopiero zaobserwowałem po zimie. Ubytki występują tylko przy jeÂździe w trasie w szczególności jeśli na trasie znajdują się ekspresówki , gdzie auto zostaje przegonione z prędkościami ok 160km/h


Z braku czasu na naprawę sięgnąłem po uszczelniacz do chłodnic Prestone.Wszystko zrobiłem według instrukcji z pudełka, no poza tym, że chciałem czekać aż się silnik nagrzeje na biegu jałowym tylko pojechałem 4km. Po wszystkim jeszcze silnik pochodził na wolnych obrotach z 10minut. Patrzyłem pod maską płyn ładnie się wymieszał i miał jednolity kolor płynu G12.
Ale moja radość nie trwała długo , przejechałem jakieś 200km i zaglądam pod maskę, a zbiorniczek zapchany pianką po sam korek o konsystencji bitej śmietany, że nie sposób odczytać poziomu płynu.

Diagnoza mechanika:
Test na obecność spalin w układzie chłodzenia wyszedł negatywny. Teraz nie
Chłodnica szczelna.
Węże szczelne.
Oba wentylatory klimatyzacji jak i duży chłodnice sprawne i się załączają
Pompa wody nie cieknie - też sprawdzona

Mechanik twierdzi, że to jednak uszczelka i płyn może się dostawać do tłoka czy jakoś tak i tam może być spalany.



Co twierdzicie o tej teorii?
Bo nie wiem czy nie wpakuje jakieś 1000zł w błoto a problem nie zniknie. Czy może płyn Prestone jest taki dobry , że pomimo przepłukania układu zatkał dziurę i teraz nie wiadomo czy to uszczelka?

lukwoj21
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 359
Rejestracja: 14 gru 2010, 17:49
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Post autor: lukwoj21 » 03 lip 2013, 22:07

100% uszczelka

RoveR
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 68
Rejestracja: 04 gru 2009, 10:06
Imię: Bartek - szrot
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.8 ACK 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łódź

Post autor: RoveR » 05 lip 2013, 07:26

Dokładnie sprawdÂź wszystkie króćce, przy czujniku temperatury, ewentualnie przy nagrzewnicy możesz jeszcze zerknąć.

gemin1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 07 sie 2012, 13:40
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: gemin1 » 26 lip 2013, 14:25

Witam nie wiem co się dzieje w mojej Audini ale podczas powrotu z wakacji tzn przejechałem z 400 km w temp 30+ na desce roździelczej najpierw wyskoczyła ikona ABS na środkowym wyświetlaczu znaczek hamulca , chwilkę później dołączył znaczek oleju obrotomierz spadł do zera a klimatyzacja przestała działać. Jechałem jeszcze 150 km i klima raz działała i wszystko wracało do normy a za chwilę znów te same dziwactwa . Co to może być , czy ktoś miał taką przypadłość ??? <glupek> <wnerw>
Zapomniałem dodać iż olej , i płyny sprawdziłem i wszystko jest OK

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga