Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ALL]sprawdzenie autentyczności przebiegu?

Wszystko co dotyczy ogólnie całej gamy A6/A7 silników wysokoprężnych, nie przywiązane stricte do konkretnego modelu.
ODPOWIEDZ
Endriuszka
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 14 wrz 2008, 19:28
Lokalizacja: Toruń i okolice

[ALL]sprawdzenie autentyczności przebiegu?

Post autor: Endriuszka » 28 wrz 2008, 10:36

jak w temacie

w Vectrze C podpinajac TECHA2 np. w ASO lub w jakims dobry zakladzie mozna wchdzoac w odpowiedznie opcje sprawdzic z duzym prawdopodobieństwem AKTUALNY przebieg lub potweidzrdzic przebieg sprzedajacego (co jest czasami potrzebne bo A6 maja ZAWSZE dziwnie mały przebieg jak na swoj wiek)

prosze link do tego tematu http://forum.vectraklub.pl/index.php?showtopic=50685

i własnie zastanawiam sie czy w A6 mozna tez to sprawdzic bo A6-ka tez niekiwedy ma szyne CAN wiec powinna byc mozliwosc ????
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2008, 08:11 przez Endriuszka, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Dawidows89
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 146
Rejestracja: 21 wrz 2008, 13:26
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Dawidows89 » 28 wrz 2008, 19:04

Tez chciałem sprawdzic autentycznosc przebiegu w audiczce, ale niestety nie ma takiej mozliwosci...

gigo75
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 07 wrz 2008, 12:31
Lokalizacja: Chełm

Post autor: gigo75 » 28 wrz 2008, 19:51

Podłączajac pod TEXE swoje autko zobaczymy wszystko. Ingerencja w licznik jest wyświetlana nawet razem z datą i przebiegiem jaki był przed cofaniem. Można to zrobić tak że nawet TEXA tego nie wykryje ale nie vagiem ani kts nawet 650. Zostają ślady w komp głównym, a tam wykasować to już problem. To jest komputer. A tak jak do komp domowych to i tu są programy które jeśli coś nie do końca usuniemy to po prostu można to zobaczyć korzystając z odpowiednich narzędzi. pozdro
P.s - a teraz w nowszych modelach jest tak że każda próba ingerencji w licznik kończy się upaleniem nóżek od procesora odpowiedzialnego za licznik. I po kłopocie

Voytec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 936
Rejestracja: 05 lip 2008, 22:29
Imię: Wojtek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Eindhoven/WSCHOWA
Kontakt:

Post autor: Voytec » 29 wrz 2008, 22:33

Ja tez sluszalem ze mozna wlasnie w kompie glownym tylko dotrzec do przebiegu a
dokladnie chyba do godzin przepracowanych silnika i na tej podstawie jest obliczany przebieg i nie jest on zawsze calkowicie zgodny ze wskazaniami licznika ,moze sie roznic o kila tys. nawet.
Takie cos gdzies podslyszalem,ale nie wiem jak to sie am z parwda :mrgreen:
No i inaczej sprawa wyglada jak ktos mial koma wymienianego :lol:

Awatar użytkownika
posti
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 387
Rejestracja: 13 lip 2008, 21:20
Imię: Robert
Moje auto: A4 B7
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CAHB 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: posti » 30 wrz 2008, 01:19

najlepije porównywac z ksiązką servisową (jezeli taka jest) a ksiązke servisowaą sprawdzić z tym co powiedzą ci w servisie audi po tym jak podasz im VIN

przynajmniej ja tak zrobiłem
MOC JEST NAŁOGIEM, TURBO PODSTAWA, NITRO ZABAWĄ...

hansu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 38
Rejestracja: 10 wrz 2008, 11:18
Lokalizacja: stad

Post autor: hansu » 30 wrz 2008, 07:30

Nowsze Vag-i maja mozliwosc odczytywania przebiegow.
Problem tkwi w tym, ze w jednych autach sie da w innych nie.
Dla przykladu A3 z 2001r dalo sie, Passat 2005 nie dalo rady <niewiem> <niewiem>

Awatar użytkownika
alukard
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1283
Rejestracja: 24 lut 2008, 20:39
Imię: Audi A6 Jacek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: alukard » 03 paź 2008, 22:12

najlepszym sposobem jest podpiasc pod vaga i sprawdzic dawki korekcyjne...
pozniej poszukac i porownac z innymi autami w tym przebiegu poniekad da to jakies 50% czy ori czy nie ori

aktor
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 13 paź 2008, 12:24
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Post autor: aktor » 17 paź 2008, 13:50

Panowie jestem posiadaczem Audi dopiero od miesiąca ale zanim ja kupiłem to sporo czasu upłynęło bo... chodziło o przebiegi i tak jak wcześniej zostało wspomniane te auta praktycznie są jak z salonu :mrgreen: tzn. np. 10 lat i 160 tyś przebiegu co jest nie realne ale jedynym sposobem według mnie i tak zrobiłem to sprawdzić po numerze nadwozia w salonie przebieg kiedy był widziany i w jakim salonie ostatni raz z jakim przebiegiem i co się z nim po drodze działo (o ile ktoś serwisował autko-ale w większości przypadków zawsze mają jakąś historie).

papierz13
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 20 sty 2008, 13:44
Lokalizacja: Łuków

Post autor: papierz13 » 17 paź 2008, 15:29

Witajcie koledzy jeśli chodzi o książke serwisową to ja ponad rok temu jak szukałem swojej wymarzonej AUDI natknąłem sie na opisy typu przebieg oryginalny-książka serwisowa i co się okazało a no samochód był z 2002r a data produkcji książki z 2005r(powinna być na ostatniej stronie czyli okładce )i były powpisywane w niej serwisy co kiedy, po sprawdzeniu w serwisie okazywało się co innego niż w książce. a właściciel mówił że orginalny przebieg i ksiązka prowadzona od początku do końca.Poświęciłem wiele czasu i pieniędzy zanim znalazłem moją drugą miłość :-)pozdro

EnduroRider
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 20 paź 2008, 22:23
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: EnduroRider » 26 paź 2008, 16:15

mój egzemplarz został sprowadzony z belgii. jedyną skuteczną metodą okazało się sprawdzenie w aso po numerze nadwozia. wyszła cała historia serwisowa i data ostatniej wizyty w serwisie + przebieg wtedy odnotowany.

EnduroRider
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 20 paź 2008, 22:23
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: EnduroRider » 26 paź 2008, 18:54

ale belgowie z belgii chyba już raczej nie :) to raz.

a dwa - nie da się raczej cofnąć przebiegu o np. 200 000 km tak, żeby nie było tego widać po ogólnym stanie auta. wprawne oko od razu zobaczy, że przebieg jest dużo większy niż ten na liczniku.

a ostatecznie: jeżeli nie widać tego po stanie auta, to co mi za różnica...? liczy się stan i tyle. nawet w serwisie audi stwierdzili, że np. dla takiego silnika jak 1.9 tdi 100 000 km mniej czy więcej nie robi różnicy. oczywiście serwisowanego silnika.

jestem zwolennikiem oceny stanu auta a nie jego przebiegu na liczniku. stan faktyczny staram się ustalić już tylko z jednego powodu: po to aby wiedzieć, co i kiedy było w aucie robione - po to mi wydruk serwisowy.

EnduroRider
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 20 paź 2008, 22:23
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: EnduroRider » 26 paź 2008, 20:53

żeby była jasność - absolutnie nie jestem zwolennikiem kręcenia licznika. często słyszy się natomiast takie opinie od handlarzy, że spełniają (nierealne zresztą) oczekiwania kupujących. krótko mówiąc dają im to, czego oczekują. ja wiem, że to jest chore, a przede wszystkim nieuczciwe.

ale patrzę na to również tak: np. w niemczech nikt nie kupuje samochodu z silnikiem diesla, płacąc za niego dużo więcej przy zakupie i ponosząc większe opłaty po to żeby pokonywać 15 czy 20 tys km rocznie.jak średni przebieg nie przekracza 30 tys. km to i tak jest dobrze. ważne, że auto jest regularnie serwisowane, bo tam właściciela po prostu na to stać.

a audi to nie jakiś peugeot czy inny fiat, żeby zakończył swój żywot / nadawał się do remontu po 200 000 km.

magic1977
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 418
Rejestracja: 22 mar 2008, 14:12
Imię: Maciej
Moje auto: 80 B4
Rocznik: 1992
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 115KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: magic1977 » 28 paź 2008, 21:44

Kręcenie jest praktykowane wszędzie z prostej przyczyny.Im mniejszy przebieg,wieksza cena i to znacznie.Kuknijcie sobie na ebay w uk ,w tym linku powinny być tylko audiczki z 2004 roku 1.9 tdi
http://shop.ebay.co.uk/items/?_nkw=audi ... &_osacat=0
Różnice w cenie nawet ponad 3 tys,to dużo jak na ten sam rocznik,model i podobne wypos.
censored ma racje z tym kręceniem przed ASO.W tym wypadku warto w książce serwisowej zerknąć w jakich odstępach były robione kolejno przeglądy,powinno być mniej więcej równo,bynajmniej tak było u mnie.Sytuacja się komplikuje gdy było więcej właścicieli autka niż 1 lub 2.,nie każdy jezdzi tak samo.
Można wyczaić jakieś poszlaki wskazujące nam że licznik był kręcony,ale nie sprawdzimy tego na 100%,szczególnie gdy ktoś robił to z głową.
Dla formalności,nie popieram tego typu praktyk.

liberro

Post autor: liberro » 07 sty 2009, 16:43

jakos78 pisze:To nie tylko w Polsce tak robią... :-(
Turki i Jugole z Niemiec też potrafią kombinować :-?
To ty chyba w niemczech nie mieszkaleś :) Niemcy może i nie bo takie charaktery mają ale Jugole :) Ci co mają komisy wszystko Ci z auta wyprzedają radio koła na zmiane gasnice trojkąty wsio . Liczników nie cofają nie dlatego że nie potrafią kombinować tylko dlatego że tam to przestępstwo za które grozi kara więzienia !

aju84
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 53
Rejestracja: 06 gru 2008, 16:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: aju84 » 07 sty 2009, 17:18

a audi to nie jakiś peugeot czy inny fiat, żeby zakończył swój żywot / nadawał się do remontu po 200 000 km.
:lol: padłem
jakie to puste ...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga