Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Skąd dochodzi ten dzwięk- wałek rozrządu czy turbo?-filmik

Wszystko co dotyczy ogólnie całej gamy A6/A7 silników wysokoprężnych, nie przywiązane stricte do konkretnego modelu.
ODPOWIEDZ
midoz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 08 cze 2015, 22:27
Lokalizacja: Lublin

Skąd dochodzi ten dzwięk- wałek rozrządu czy turbo?-filmik

Post autor: midoz » 08 cze 2015, 22:46

Cześć,
Posiadam A4 z 2.0 TDI 8v BPW , DPF z 2007 i szukam skąd dochodzi dziwny dzwięk.
Od jakiegoś czasu da się słyszeć dziwny dzwiek podczas przyspieszania i zmianiy biegów 2na3 jak obroty spadają po wciśnieciu sprzęgła ( ok 2000 obrótów). Moja diagnoza to początek wycierania się wałka rozrządu, jednak nie słychać charakterystycznego dudnienia. Przypuszczenia padają jeszcze na turbo. Mam założoną kryzę na EGR, sam egr czyściłem miesiąc temu, nie przerywa, nie szarpie.

oto mój filmik


Przez ostatnie 2 miesiące miałem tak może z 6 razy, początkowo myślałem, że to nie z mojego auta dochodzi ten odgłos. aż w końcu udało mi się to nagrać

kiedy to wystąpiło, tak naprawdę nie ma reguły:
auto stoi tydzień w garażu ruszę i po ok 300m słychać
auto postoi 2h i przy rozpędzaniu też słychać
-występuje tylko przy początkowym rozpędzeniu się później gdy jadę, staję, ruszam nie słychać.

Nie słychać tego na biegu jałowym podczas postoju jak przygazuję. Tylko podczas jazdy przy obciązonym silniku.

Nie zaobserwowałem spadku mocy.

Olej z filtrem ( motul specyfic 5W30) zmieniłem na początku lutego 2015 po przejechaniu ok 500 km po raz pierwszy to usłyszałem, później była przerwa i ostatnio kilka razy się pojawiło.

Poszukałem w necie i na youtubie, ale nie znalazłem czegoś podobnego.
Będę wdzięczny za podpowiedzi.

KRISSpl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 05 lis 2015, 20:05
Lokalizacja: Lubrza

Post autor: KRISSpl » 06 lis 2015, 19:40

Zastanawia fakt, że podczas gazowania na jałowym tego nie ma.
Dzwięk przypomina uszkodzone turbo ale uwzględniając to co napisałeś wychodzi na to, że może to mieć związek z skrzynią biegów.
Możesz też coś takiego spróbować; na pustej prostej rozpędź się i posłuchaj czy są dalej te odgłosy potem daj na luz i tak jadąc trochę popracuj gazem, jeśli podczas takiej "jazdy" nie będzie takiego odgłosu to to potwierdzi problem ze skrzynią.
W takiej sytuacji może to być łożysko lub tarcza.

Tyle moge dodać do tematu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga