Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

2.5TDI V6 Zgasl i nie ospala. Wypiety czujnik poziomu oleju

Wszystko co dotyczy ogólnie całej gamy A6/A7 silników wysokoprężnych, nie przywiązane stricte do konkretnego modelu.
ODPOWIEDZ
mareczek882
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 11 lip 2012, 00:19
Lokalizacja: Legnica

2.5TDI V6 Zgasl i nie ospala. Wypiety czujnik poziomu oleju

Post autor: mareczek882 » 11 lip 2012, 00:28

Witam Kolegow. Kupilem ostanio Pasasta b5 99r Tiptronic. Podczas powrotu z jeziorka Auto nagle stanelo zapalila sie kontrolka swiec zarowych. Poczym po chwili odpalil I pojechal dalej. Lecz nie trwalo to dlugo iz po przejechaniu kilku kilometrow auto zgaslo i juz nie odpalilo. Podejrzewalem pompke w baku bo nie bylo jej slychac a wczesniej byla slyszalna lecz sie mylilem. Wepchalem autko na kanal i zauwarzylem niepodpieta kostke Do czujnika poziomu aleju znajdujacego sie w misce. Czy to moze byc przyczyna ?? Pytam dla tego ze ta boje sie odpalac paska bo jak zdjolem obudowe rozrzadu to sie przestraszylem. pasek jest ponadcinany i ponadrywany ( chyba juz sie wysluzyl) i boje sie ze poprostu w kazdej chwili moze peknac. Bardzo prosze o pomoc... Bo nie wiem czy auto tak poprostu moze zgasnac bo odpiela sie kostka od poziomu oleju ?? Z Gory Dziekuje za odp. Podam gg. 7356683

michok
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 453
Rejestracja: 05 cze 2012, 14:25
Imię: Robert
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 4.2 299KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa/Terespol

Post autor: michok » 11 lip 2012, 08:34

kolego...
Jezeli rozrzad jest w takim fatalnym stanie to wymien go w 1 kolejnosci.
W audi 2.5 tdi, nie ma pompy w baku. Pompa VP sama zasysa paliwo z baku. KIedys czytalem aby wlasnie z tego wzgledu zawsze miec powyzej 1/4 paliwa gdyz pompa smarowana jest paliwem.

Wg mnie padla Ci po prostu pompa paliwa.
Podlacz samochod pod Vaga i zobacz jakie bledy wywala.

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 11 lip 2012, 19:04

michok pisze:KIedys czytalem aby wlasnie z tego wzgledu zawsze miec powyzej 1/4 paliwa gdyz pompa smarowana jest paliwem
michok, to nie tak wygląda. W zbiorniku jest pompka. W zbiorniku jest wydzielona komora z której nastepuje zasysanie paliwa przez pompę wtryskową. Do tej komory paliwo jest pompowane przez pompkę "zbiornikową". Do pewnego momentu gdy paliwa w zbiorniku jest duzo to ono samoczynnie się do tej komory przelewa. Gdy jest go mało (nie wiem ile dokładnie, jedni piszą, że 1/2 zbiornika, inni, że 1/4) wtedy juz sie samo nie przeleje i musi ta pompka je przepompować.
Zdarzyło mi się, że elektryk potrzebował bezpiecznik i "pożyczył" sobie ten od pompki. Auto w pewnym momencie stanęło ale miałem naprawdę mało paliwa (może 1/4 a może nawet mniej).

mareczek882, odczytaj błędy i zapodaj na forum <okok>
Części samochodowe online - Motostacja pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga